Chcę mieć życie usłane różami

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Chcę mieć życie usłane różami

Post »

Tego bym właśnie chciała. Od dawna przeglądałam czasopisma ogrodnicze i albumy z różami, po czym z żalem kiwałam głową, myśląc sobie: "No niestety, u mnie róże nie chcą rosnąć ani kwitnąć. Muszę sadzić inne rośliny". Ale teraz, gdy już rok podczytuję posty na forum i oglądam wspaniałe różanki, doszłam do wniosku, żeby spróbować z różami jeszcze raz. Podobno, jak człowiek czegoś bardzo chce, to w końcu mu się udaje. A ja przecież bardzo chcę... Chcę mieć wokół dużo kwitnących róż, bo pod moimi dębami jest właściwie raczej zielono niż kolorowo. CHCĘ to zmienić i mam nadzieję, że mi się uda namówić te kapryśne królowe, aby jednak u mnie zamieszkały. Zapewnię im "wikt i opierunek" oraz obdarzę należnym im szacunkiem i uczuciem :D :D ;:167 ;:167
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

Najpierw pokażę te różyczki, które kwitną u mnie dzisiaj. Wszystkie to nabytki tegoroczne. Gdy je posadziłam, od razu zrobiło się weselej.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

Jeśli chcesz różankę, to będziesz ją miała. Nie daj się zniechęcić i niepowodzenia traktuj jako kolejne doświadczenie, które zawsze czegoś nauczy. Przeszłam przez wiele niepowodzeń przy zakładaniu ogrodu i różanki, Ty też sobie poradzisz. Róże, które pokazałaś wyglądają pięknie i mam nadzieję, że w przyszłym roku pokażesz nam jeszcze więcej fotek. Życzę Ci powodzenia, będę zaglądać i podpatrywać.
Pozdrawiam, Danuta
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

Witam cię Frido jako mojego pierwszego gościa i w sumie najbliższego pod względem geograficznym. Kiedyś, już dawno temu cię zagadałam na twoim wątku, ale jakoś potem się urwało. Zapraszam cię do mojego wątku i będę się cieszyć każdą oferowaną wskazówką. Moje niepowodzenia zaczęły się chyba stąd, że zaczęłąm od róż wielokwiatowych i szybko się zniechęciłam. Dopiero tu na forum otworzono mi oczy na róże rabatowe, które są idealne dla początkujących. Mam nadzieję, że właśnie one nie okażą sie tak chorowite i skąpe w kwiatach jak tamte.
Awatar użytkownika
PiVi
100p
100p
Posty: 155
Od: 21 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Dąbrowa Chotomowska / Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

Walcz ! :))))

gratuluję pomysłu - sam realizuję podobny w tym momencie :)
Powodzenia i mała prośba - podpisuj zdjęcia - to pozwala łatwiej się orientować,
podpatrywać coś ciekawego, porównywać i podejmować "decyzje zakupowe" jak mawiają spece od marketingu :)


PiVi
Moje Róże czyli nowe hobby.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

PiVi, witam cię z przyjemnością. Byłam już na twoim blogu wcześniej. Piszesz, że zgromadziłeś u siebie róże z całego świata. Cóz ja mogę przy tobie powiedzieć, mały, biedny żuczek. Ty mistrz, a ja uczennica pierwszej klasy. A jakie realizujesz teraz przedsięwzięcie podobne do mojego, jeśli mogę spytać? Ja mam tylko 40 róż, a przypuszczam, że ty masz ze 200 albo więcej, prawda?
Awatar użytkownika
PiVi
100p
100p
Posty: 155
Od: 21 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Dąbrowa Chotomowska / Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

wanda7 pisze:PiVi, witam cię z przyjemnością. Byłam już na twoim blogu wcześniej. Piszesz, że zgromadziłeś u siebie róże z całego świata. Cóz ja mogę przy tobie powiedzieć, mały, biedny żuczek. Ty mistrz, a ja uczennica pierwszej klasy. A jakie realizujesz teraz przedsięwzięcie podobne do mojego, jeśli mogę spytać? Ja mam tylko 40 róż, a przypuszczam, że ty masz ze 200 albo więcej, prawda?
Nie przesadzajmy :)

Strona dopiero powstaje - zrobiłem już dawno layoult, a teraz fotografuję, zdobywam doświadczenia, uczę się- po to by treść czyli opinie, wnioski etc. były moje a nie kopiowane z netu :) Niedługo przyjdzie czas na pisaninę...
Co do róż to nie tajemnica -100 z okładem - ale do 200 jeszcze dużo brakuje i nie wiem czy tyle "upchnie" się na działce.
Ale jak się zmieszczą - czemu nie :)) Teraz się powstrzymuję z zakupami (co nie jest łatwe biorąc pod uwagę to co chwilę pokazuje się na forum) - żeby było co na wiosnę robić.
Przyjemności trzeba sobie dozować.

No ale to Twój wątek - więc wklejaj te foty i.... podpisuj :)

P.
Moje Róże czyli nowe hobby.
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

Wandeczko, gratuluję założenia różanego wątku - będę Tobie i Twoim królewnom z całego serca kibicować ;:196 masz już piękne odmiany, a w przyszłym sezonie z pewnością dołączą kolejne... podobnie jak u mnie ;) mam wrażenie, że jednocześnie zaraziłyśmy się różyczką ;)
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

Aguniu, chyba rzeczywiście jakoś tak jednocześnie zaczęłyśmy się rozglądać za różami. Bardzo się z tego cieszę, bo będziemy wzajemnie u siebie podglądać, jak któa się sprawuje. Ale chyba róże zaczarowały w tym roku wiele forumowiczek, bo gdy wchodzę do któregokolwiek wątku ogrodowego, to widzę, że mowa o różach. Jakoś się wszystko wszystkim pomału udziela.
Wcześniej były trawki, teraz róże...
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

Wandeczko, witaj w różanym klubie :D !!!
Super, że zdecydowałaś się na ten wątek :heja . Będzie nas coraz więcej i ...róż w ogrodach ... :lol: .
Oczywiście nie omieszkam wpadać do Twojej różanki, jeśli pozwolisz ...?
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

Wando :wit Ogród bez róż to nie ogród. :wink:
Mimo wymagań i niepowodzeń jakie mogą się zdarzyć, są to niezastąpione niczym krzewy kwitnące
Szybko przyzwyczaisz się do opieki nad nimi i będziesz rutynowo wykonywała zabiegi pielęgnacyjne.
To też daje radość tak wielką jak obcowanie z nimi.
Życzę wielu ciekawych okazów i powodzenia ;:100
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

Dopiero zaczynasz z różami a masz już ich tak dużo ;:224 . Co to będzie się działo w przyszłym roku :lol: ?
Świetny tytuł wątku :uszy .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

Mam dokładnie takie pragnienie, jak tytuł Twojego wątku :D Moim różom szkodzą mrozy, trzy już straciłam, ale zamierzam mieć ich więcej. Wcale nie uważam, że są jakoś szczególnie kapryśne :D Piękne odmiany posadziłaś.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”