Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Zablokowany
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Mój boźe nie pomyślałbym nigdy że Novalis to aż taki wielki krzak który tak kwitnie obficie ! ;:167
Powiedz mi jak ty to robisz czym ty je nawozisz ;:oj szczęka mi opadła w życiu nie widziałem czegoś takiego ...
I Szekspir ile go masz ? Mój taki z metr ma ale chory jak nie wiem ciągle go męczą plamy nic nie pomaga eh ;:145
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witam wszystkich gości bardzo, bardzo serdecznie ;:196

Przepraszam, że się nie odzywałam, ale ostatnio cierpię na chroniczny brak czasu. Z niczym nie mogę zdążyć a do tego dopadła mnie obrzydliwa chandra. Zaniedbałam nie tylko wątek ale i ogród. Na szczęście najgorszy czas mam już za sobą, więc teraz czas na wyciszenie i czyszczenie rabat.
Zbyt dużo rzeczy dzieje się na raz, a ja z tych, co lubią ciszę i spokój. Mam nadzieję, że na ten rok to już koniec szaleńczego tempa, teraz wszystko wróci do normy a ja będę mogła troszkę więcej czasu poświęcić przyjemniejszym sprawom.
W ogrodzie nadal sucho, deszczu ciągle za mało więc wąż nadal w użyciu. Chciałam już wysadzić róże z doniczek, ale okazuje się, że nie ma jak, bo ziemia jak skała. Stoją więc bidule nadal w donicach i się gotują na słonku, co prawda donice stoją w cieniu, ale jak temperatura powietrza przekracza 30 stopni, trudno mówić o chłodzie ;:108

Mati witaj, po długiej, usprawiedliwionej ;:173 przerwie
Novalis zaskoczył mnie totalnie swoim wzrostem. Wzięłam go za rabatówkę, posadziłam na przodzie rabaty, a on poszybował w górę i ani myśli dopasować się do swoich koleżanek. Z bólem serca, ale będę musiała go eksmitować z pierwszej linii, teraz tylko muszę znaleźć dla niego miejscówkę. Novalis jest u mnie od ubiegłej wiosny, w zeszłym roku sprawował się jak przystało na rabatówkę, w tym zaszalał totalnie.
William jest starszy o rok, ładnie zmężniał, kwitnie cały czas, teraz już słabiej, ale w czerwcu było na co popatrzeć ;:108 .Jeśli tak będą wyglądały wszystkie angielki, to mam problem, bo posadziłem je za gęsto ;:131 . Nie mam jednak zamiaru ich przesadzać, chyba że podmarzną ... tfu, tfu ;:173

Alegoria
dzięki za dobre słowo ;:196 , wiesz, angielskie ogrody są dla mnie niedoścignionym wzorem i daleko mi do ich wspaniałości, jeśli jednak jakaś cząstka choć trochę je przypomina, to jestem przeszczęśliwa.

Iwonko
to nie jest Anabell, to jest Incrediball, w tym roku mam małe kwiatostany, ale potrafi zawiązać je naprawdę ogromne. Ona nie ma wiotkich gałązek, więc nawet pod dużymi kwiatostanami, gałązki się nie uginają. Te które widzisz to są sadzonki z poprzedniego i 2014roku, młodziutkie. Szkoda, że jest tak sucho, bo kwiaty byłyby na pewno większe. Nie bój się rozsadzać hortensji. Jeśli zbyt mocno się zagęszczą, kwiaty będą coraz drobniejsze.
W tym roku zrobiłam taki błąd z hortensjami ogrodowymi. W ubiegłym roku miałam je podzielić, ale podchodziłam do nich jak pies do jeża. Dodając do tego suszę efekt będzie bardzo marny. W tym roku będzie ostre dzielenie i cięcie starych gałązek, które już nie wytwarzają takich wielkich kwiatostanów. Dobrze trafiłaś, ogród zarasta ale nie tylko kolorami, chwastami również ;:224 . Muszę wziąć się w końcu zabrać za porządki na rabatach.

Basiu dzięki ;:196 zapewne chodzi Ci o Garden of Roses w lawendzie ;:108 . Piękna róża, polecam z czystym sumieniem ;:108 ;:108

Moniko liliowce piękne, tylko tak szybko przekwitają ;:131

Ewo, co do oprysków, to dzisiaj Ci nie odpowiem, bo tym zajmuje się mój M. Postaram się uzyskać dla Ciebie te informacje :wink: Zdjęcia w sezonie staram się wklejać aktualne, co najwyżej z 2-dniowym opóźnieniem.
Dzisiejsze, które za chwilkę wstawię będą z ubiegłego tygodnia, bo nie zdążyłam rano zrobić aktualnych.

Za chwilkę wstawię zdjęcia
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Cześć Daysy i mi czasu brak :wink: ciągle coś się dzieje.
Zapominam spytać ;:173 czy kremowa Infinity przeżyła zimę? bo, mi różowa ;:185
Lubię oglądać u Ciebie łany kwiatów jednej odmiany. Bardzo mi się to podoba.
Czekam na nowe zdjęcia ;:168
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Pięknie się Garden of Roses u Ciebie prezentuje, też ją mam, ale to też tegoroczne maleństwo...
U Ciebie, jeszcze w lawendzie wygląda zjawiskowo ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witaj, Daysy. Mogłabym zacytować Twój wstęp z ostatniego postu. Życie biegnie po swojemu, a ja próbuję za nim nadążyć. Jeszcze długie letnie dni, kiedy z ogrodu wracam przed 22 ;:124 . W niedzielę to już się zawieszam z przeciążenia.

Jak dobrze zrobić sobie chwilę relaksu wśród Twoich różanych ślicznotek. Całe napięcie ze mnie schodzi i przypomina sobie, że praca w ogrodzie, przede wszystkim, ma dawać radość - za co dziękuję ;:196 .

Posadziłam Novalisa (z pewnym niepokojem wywołanym opisami na FO). Jeszcze nie miał okazji się wykazać, ale mnie się nawet podoba ten brudny fiolet. Rośnie pośrodku rabatki z Rhapsody in Blue i Goldspatz za plecami oraz Pastellą, Mariatheresią i Larissa w nogach. Ciekawe, co z nich wyrośnie w przyszłych sezonach - na razie, solidarnie sięgają kolan.
Pozdrawiam. A.
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy, jak ja cię rozumiem z tą potrzebą spokoju i ciszy ;:168
Lubię sobie chodzić po twoim wątku daleko wstecz, podziwiać postępy róż. Robisz fajne zdjęcia, chętnie oglądam całe kompozycje.
Novalis, wiesz że kocham bardzo, z tymi jasnymi różami jest bajecznie wyeksponowany. Garden of Roses w lawendzie to mistrzostwo ;:215
Przykro mi że ci róże chorują. U mnie o dziwo, zdrowiutkie. Tylko kilka listków oberwałam na jednej Burgundy Ice i na Blue Girl. Oby tak do jesieni ;:224
Podrzuciłabyś proszę link do cięcia Veilchenblau? Bo ja tnę tylko kwiatostany, no chyba że za duża to tylko pędy boczne na 15 cm. Ale jedna z nich sporo się w tym roku uszczupliła, przemarzła, więc nie jest za duża. A druga ma dużo miejsca więc niech szaleje ;:306
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Obiecanki, cacanki a zdjęć nie wstawiłam :oops:

Bardzo Was przepraszam, ale jubilatka zapomniała o swoim jubileuszu, dzięki rodzince ;:167 zostałam przywołana do rzeczywistości i fotki musiałam odłożyć na dzisiaj. Dzisiaj od rana nie mogę skończyć odpowiedzi, bo mnie po raz drugi wyrzuciło z sieci :evil:
Postaram się podzielić fotki, może wówczas choć część uda się Wam przesłać ;:108

No to zaczynamy od fotek z ubiegłego tygodnia 7.07.

Novalis to był najlepszy czas dla niego

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

William Shakespeare kończy swój pokaz

Obrazek

La Villa Cotta i Claude Monet

Obrazek

Obrazek

Terra Limburgia

Obrazek

Obrazek

Kwitnąca pojedynczymi kwiatkami Charteuse de Parma

Obrazek

Princess of Infinity

Obrazek

Obrazek

Obrazek

NN-ka

Obrazek

Kwitnąca dużo słabiej niż w roku poprzednim Etiude

Obrazek

Grace jeszcze w donicy

Obrazek

Miss Fine kwitnie praktycznie cały czas

Obrazek

Obrazek

Oczywiście to nie wszystkie zdjęcia, które chciałam pokazać, ale boję się, że znowu wszystko poooleci w świat ;:224 . Już nie chcę obiecywać, że dzisiaj wieczorem, ale może się uda ;:333 .
Z tego samego powodu, udzielę odpowiedzi moim miłym gościom w następnym poście. Bardzo Was przepraszam, ale nie mam chęci pisać po raz kolejny tego samego. Mam nadzieję, że się nie pogniewacie ;:196. Obiecuję, że odpowiem jak najszybciej się da ;:108 .
Tymczasem :wit
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
x-ja-a

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

No wreszcie! :tan
Novalis zjawiskowy, on najwyraźniej zabiega o Twoje względy, że tak kwitnie. Grace ma piękny kolor, ciekawa jestem jak będzie sobie radziła w gruncie. La Villa Cotta jak długo jest u Ciebie, bo nie pamiętam? Zimowała już? Jet śliczna, ostatnio bardzo mnie bierze na pomarańczki...
A mam pytanie o Williama Shakespeare, czy on ma w rzeczywistości taki kolor jak na tym zdjęciu powyżej? Bo ja dostałam przesyłkę i moje coś też tak bardziej w róż wpada a spodziewałam się kwiatu bardziej w kolorze purpury. Jakbyś mogła zerknąć do mnie i powiedzieć czy to może być William, tylko przy takiej pogodzie jaśnieje, czy coś?
A z postami to rób sobie zawsze kopię zapasową co jakiś czas w trakcie pisania, nawet do Worda, na zasadzie Ctrl A, Ctrl C, - Ctrl V, potem tylko wklejasz całość na forum i nie musisz pisać od nowa. Zdjęcia w formacie [img]coś%20tam%20coś%20tam[/img] też Ci się ładnie pokażą. Sorry, jeśli mówię Ci rzeczy, o których dobrze wiesz, ale znam ten ból i jak mój laptop szwankował i często się wyłączał sam, to zawsze tak robiłam i oszczędziło mi to wiele nerwów.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Princess of Infinity... już tyle zachwytów z mojej strony było na temat tej róży, ale nadal nie mogę przestać!
Zjawiskowa! ;:167 ;:167 ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Zacznę od odpowiedzi :D . Jeszcze raz bardzo Was przepraszam ;:196

Maju czas tak szybko płynie, mam wrażenie, że im jestem starsza tym płynie szybciej ;:224 . Niestety Infinity nie przeżyła ;:185 , niby zimy nie było, a strat co nie miara.
Wychodzi na to, że podoba nam się to czego nie mamy w swoim ogrodzie ;:306

Basiu masz rację, lawenda bardzo ładnie wygląda przy różach. Są jednak różne odmiany,najlepsze są te, mniej ekspansywne. Te mniejsze zawsze kupuję w Aldim. Te odmiany są kompaktowe i mają krótsze kwiatostany. Te, które wysiałam sama zbyt mocno się rozrastają, ale za to dobre do robienia lawendowych wrzecion.

Aniu ja mam jeszcze wnuczka dla którego muszę zawsze znaleźć czas ;:108 Tak więc mój dzień zaczyna się pracą, później zabawa z wnuczkiem, na prace w ogrodzie zostaje kilka godzin. Zawsze za mało. Tez wracam do domu jak robi się ciemno. Nie żałuję jednak tych chwil, bo one się nie wrócą, bo prace w ogrodzie zawsze można nadrobić, a chwil spędzonych z wnuczkiem nie nadrobię nigdy.
Tak jak piszesz zajęcia w ogrodzie muszą dawać przyjemność, nic na siłę, jeśli zdążę, to dobrze, nie, to trudno, świat się nie zawali.
Bardzo ciekawe zestawienie, powinno świetnie się prezentować, w wolnej chwili muszę zajrzeć do Ciebie, i nie tylko. Przyznaję się ze wstydem, że bardzo zaniedbałam Wasze wątki :oops:

April, bardzo dziękuję ;:196 . Novalisa ciężko zestawić z czymkolwiek, tym bardziej miło, że podoba Ci się zestawienie z jasnymi różami, ja mam pewne wątpliwości, ale nie mam na razie żadnego pomysłu na ten specyficzny odcień fioletu.
Róże faktycznie w tym roku mam mocno zainfekowane, oczywiście nie wszystkie, ale większość na czele z historycznymi.
Zaskoczyły mnie Princess Alexandra of Kent , Jubilee Celebration i W. Cathedral, ale one rosły bezpośrednio przy historycznych, więc może dlatego tak mocno zarażone czarną plamistością.
Jak znajdę ten artykuł, to wkleję link u Ciebie, ale potwierdził tylko moje przypuszczenia, że traktuje się ją jak wszystkie róże nie powtarzające kwitnienia. Moja w tym roku poszalała niesamowicie, nie spotkałam jeszcze tak ekspansywnej róży.

Jagna ;:196 wielkie dzięki za podpowiedź, szczególnie odnośnie zdjęć, bo tego nie wiedziałam. Ja nie żyję w przyjaźni z komputerem, korzystam z niego kiedy muszę, więc i on robi co chce. Muszę spróbować, może jakoś ogarnę.
La Villa Cotta jest u mnie od jesieni ubiegłego roku, to jej pierwsze kwitnienie, Grace kupiona wiosna tego roku.
William ma troszkę inny kolor, ale na zdjęciach bardzo trudno go uchwycić. Raczej w róż nie wpada. Najciemniejszy jednak jest Munstead Wood. Poszukam lepszych zdjęć obu i wstawię. Do Ciebie zajrzę jutro, bo dzisiaj jest już późno i mam wnuczka ;:167 na noc.

Basiu
w tym roku Princess of Infinity bardzo słabo kwitnie, kwiatki są małe, ale krzaczki też źle przezimowały. Mam nadzieję, że odbudują się w tym roku.

A teraz fotki z dzisiejszego poranka, po ulewnym deszczu nie za bardzo jest co pokazać ,ale co nieco mogę pokazać, zwłaszcza LD Braithwaite, który po wiosennych przejściach zbudował piękny krzaczek. Aktualnie niczym nie różni się od W.Shakespeara tylko M.Wood rosnący między nimi wygląda jak karzełek.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

La villa Cotta jak na pierwszy sezon ładnie sobie radzi, deszczu też raczej sie nie boi

Obrazek

Obrazek

Mushimara

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobranoc , miłych kwiatowych snów :wit
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy ;:196 zima im nie zaszkodziła, ale upalne lato. Szkoda bardzo, widzę, że różowa przeżyła na pewno odbuduje krzaczek.
Oglądam śliczne widoki, podoba mi się dobór roślin, a na ostatnim zdjęciu wyjątkowo.
Zdjęcie robisz z boku, a ja mam pytanie jaką odległość zachowujesz między nasadzeniami tych roślin?
La Villa Cotta ładna ;:180 domyślam się, że na żywo jej kolory są bardziej wyraziste ;:108
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy - powiem Ci, że taki Novalis to skarb. Mój jakiś cherlawy i zupełnie niewytrzymały na niekorzystne warunki atmosferyczne.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Wreszcie troszkę popadało, mam nadzieję, że to dobry czas, bo różyczki w większości odpoczywają i nabierają siły na następne kwitnienie.
Ostatni deszcz otrzepał nieliczne utrzymujące się jeszcze kwiaty róż, teraz w ogrodzie króluje LD Braithwaite i jesienna La Villa Cotta, coraz bardziej mi się podoba.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pojedyncze kwiaty trzyma jeszcze

Princess of Wales, Novalis i Ilse Krohn Superior

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I takie tam różne widoczki :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Maju
masz rację, 2 lata pod rząd suszy i upałów mocno dały się we znaki roślinom. Niestety Maju nie mamy na wszystko wpływu, czasem się udaję a czasem porażka ;:108 W przypadku Infinity ;:222
W Twoich ustach Maju to komplement :oops: , troszkę zaczynam myśleć przy sadzeniu roślin ;:306 .
Na pewno odległość jest za mała ;:224 , jak sadziłam patyczki hortensji wydawała się odpowiednia, a po 2-ch latach widzę, że będę mocno się przepychała między roślinkami ;:108 , ale u mnie to raczej norma ;:224 Różyczki są jakieś 50 cm przed hortensjami ;:130 a za dwa lata będą się wzajemnie ;:202 przeplatały,

Ewo
wiem, ze czekasz na odpowiedź, pytałam mojego ślubnego, ale dowiedziałam się tylko, że ostatnim razem pryskał Topsinem i Mospilanem, od poprzedniego zgubił opakowanie, ale to był jeden środków poleconych do kupna przeze mnie :wink: . Teraz więc będę szukała w zapiskach, co poleciłam mojemu M. Wiem, że to były dwa środki polecane przez Alicję. Dzisiaj poszukam i napiszę Ci.
Moje Novalisy też nie zachwycają, będę powtarzała, że to róża dla kolekcjonerów,;:131 Ja za nią nie przepadam i nikomu bym jej nie poleciła, jest zbyt chimeryczna, na słońce wrażliwa, na deszcz też . Na szczęście jest zdrowa i pięknie wychodzi na zdjęciach.
Teraz szukam dla niej miejsca w ogrodzie, żeby nie była na tak eksponowanym miejscu.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”