Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Zablokowany
x-ja-a

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy, Ty mnie nie strasz z tym Novalisem. Ja swojego posadziłam pod parasolem z iglaka, który i tak już jest podcięty, jak Novalis będzie miał 1.60m, to z tego świerka tylko czubek zostanie ;:oj Z drugiej strony patrzę na Twojego i się zachwycam, bo możesz gadać co chcesz, ale śliczny jest, taki księżycowy. Mój ma za towarzystwo Minervę i mam nadzieję, że jej ciemny fiolet będzie podkreślał jego bladość, a jego bladość jej ciemny fiolet :tan
Moje róże też niektóre już są praktycznie znowu zielone, ale z przyjemnością patrzę, jak wypuszczają nowe, młode pędy i o ile nie przyjdzie wichura, susza lub kilkudniowe ulewy, to będzie znowu co oglądać niedługo. Taki urok tych naszych panien ;:167
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Odciskam szybko łapkę bo zauważyłam nowy wątek. Ale teraz pracuję więc obejrzę wieczorkiem w przerwie meczu :wink:
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Beatris mnie też się podobają takie zestawienia :D W tym roku lawenda w swoim żywiole kwitnie jak oszalała, pełno latających pszczół wokół, ogród tętni życiem. Moja Sara tylko się wkurza i wyłapuje pszczoły, chociaż wie, że jej nie pozwalam. ;:224

Jagna nie martw się, u mnie tylko jeden taki wielki, pozostałe ciut mniejsze ;:333 . Jednak potencjał ma ;:333 Minerwy nie mam, ale widziałam takie zestawienie na zdjęciu. Wiesz jak jest z kolorami na fotkach, na mnie robiło przygnębiające wrażenie, ale w rzeczywistości może wyglądać bardzo dobrze ;:333 . Znawczynią nie jestem ;:185 , sama bym chętnie skorzystała z pomocy przy łączeniu kolorów. Do koloru Novalisa chyba się nie przekonam, zdecydowanie nie mój odcień ;:131, poza tym wszystko z nim ok. kwitnie oficie, zdrowy, kształt płatów taki zadziorny, więc eksmisji nie przewiduję, chyba, że na inne miejsce, bo zdecydowanie mnie zaskoczył swoim wzrostem. U mnie wygląda raczej na parkową, niż rabatową.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

April
zapraszam ;:196

To na koniec kilka fotek

Pamiętacie moje doniczkowe różyczki, proszę właśnie zakwitły, wszystkie przeżyły

Obrazek

Chopin jeszcze w donicy

Obrazek

Obrazek

Pedrowa Twoja Gartenfreude ma coraz więcej kwiatuszków :D

Obrazek

Grace znowu kwitnie

Obrazek

I ogólnie i różności :D

Obrazek

Na różności trzeba będzie jednak poczekać ;:131
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Wow, ale masz cudne róże! Moje Novalisy chyba nigdy taki nie będą ;:173 Piękne! ;:215
Awatar użytkownika
IzabelaS
500p
500p
Posty: 571
Od: 15 cze 2010, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pod Kaliszem, Wielkopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witaj, Daysy. Jakie te Twoje róże ładne, bogate i zdrowe. Ani śladu chorób, ani jednego pożółkłego listka nie widzę. Wyglądaja tak, jakby bez przerwy zdrowo kwitły. Wiem, wiem, przecież każda z nas czyści, obcina przekwitłe kwiaty. Ja od wczoraj nacięłam, 2 ogromne stosy tego, teraz nie chce mi się tych stosów zutylizować, czyli po prostu spalic. Jest za sucho, za gorąco, zeby palić ogień. Poleżą, uschną, i w końcu spalę.
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Piękne różyczki. Oczy się mi śmieją do kilku. Twoja Princesa sztywna faktycznie. Kwiaty ładnie widoczne są. Pozazdrościć muszę!
Miss fine to chyba nie roczniaki? Nie pamiętam już, czy je miałaś. Moja niziutka, niziuteńka jest. Kwitła dziwnymi kwiatami- jakieś takie małe były.
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Cześć Daysy ;:196 w upały nie dawałam rady siedzieć przy kompie. Mam nadzieję, że nasze róże dadzą radę i ładnie się zabiorą za drugie kwitnienie.
Novalisy pięknie się prezentuje nie tylko one :D wszystko co nam pokazujesz, to są wielkie dorodne krzewy.ą
Masz dobre łapki do róż. ;:180
Claude Monet, to taki braciszek Mareczka :;230 tylko jaśniejszy. Lubię takie płateczki w "paseczki" takie kwiaty bardzo ładnie prezentują się na rabatach. ;:333
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witam wszystkich serdecznie :wit
Przepraszam, że nie odpowiadałam, ale sobotę i niedzielę miałam zajętą /wesele chrześnicy :wink: / Dzisiaj dochodzę do siebie po 2-ch dniach balu ;:224
Nie mam nowych zdjęć, bo od piątku nie byłam w ogrodzie ;:131 . Dopiero dzisiaj po pracy zobaczę, co tam u moich panienek słychać. W sobotę w nocy padał deszcz, więc wszystko zostało dokładnie podlane bez mojego udziału.
Obiecałam Wam rozmaitości z ogrodu, więc wstawię zaległe zdjęcia a aktualne będą w tygodniu, jak będzie co pokazać ;:224

Maju mnie też "paseczki" nie przeszkadzają, powiem więcej bardzo mi się podoba Variegata ze swoimi fioletowymi paseczkami, Moneta też chyba polubię.
Moje jeszcze w większości ładnie utrzymują kwiaty z pierwszego kwitnienia, wyjątkiem jest Szwedka, która aktualnie odpoczywa, ale cóż się będzie wysilała, wszak to królowa ;:333 i wszystko jej wolno ;:224 .

Moniko Miss Fine mam od wiosny ubiegłego roku, kwitła słabiutko, w tym roku krzaczki zawiązały dużo pąków, ale w czasie trwających upałów kwiaty szybko przekwitały. Kwiaty małe bo susza im nie sprzyja. W tym roku moja Mushimara, ma też dużo drobniejsze kwiaty, dokarmiane były tak samo jak w latach poprzednich a mimo to różnica jest widoczna. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie róże bardzo szybko przekwitają, nie ma się jednak czemu dziwić. Princessa też w tym roku dużo słabsze ma krzewy. Dla mnie ten rok nie należy do udanych, jeśli chodzi oczywiście o róże. Kilka mi wypadło, niektóre słabo odbiły, inne chorują. Jednak rok się jeszcze nie skończył i mam nadzieję, że drugie kwitnienie będzie ładniejsze a przyszły rok zrekompensuje ostatnie 2 sezony.

Izabello dziękuję ;:196 . Może na zdjęciach tego nie widać, ale choróbska szaleją w grodzie, historyczne wszystkie chore, na szczęście już przekwitły i nie muszę ich pokazywać, pozostałe też w nie najlepszej formie. Jeśli tego nie widać na zdjęciach to tylko dlatego, że nie robię fotek tym najbardziej chorym.

Alania dziękuję ;:196 , u Ciebie też takie będą niedługo ;:333 . Novalisy zaskoczyły mnie totalnie, sądziłam, że to róża rabatowe a u mnie wyglądają jak parkowe ;:131 , wysokie, wyprostowane krzaczki w niczym nie przypominają rabatówek.
Teraz muszę szukać dla nich miejscówek, bo na przód rabaty zupełnie się nie nadają.

Teraz obiecane różności


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przyjemnego oglądania, a ja w wolnej chwili będę podglądać Wasze ogrody ;:215 :wit
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy - zdjęcia, które pokazujesz są z teraz? Jeśli tak, to naprawdę masz się czym pochwalić. U mnie większość przekwitła. Piszesz o chorobach, no własnie -tu jest problem. Plamistość szaleje tak, że po oberwaniu liści aż żal patrzeć. Jak wiesz, pryskam swoje chemią! Ja swoje, a one swoje! Wydawałby się, że nie powinny chorować, nie rozumiem o co w tym chodzi. Powiedz jak sobie radzisz w tej kwestii. Może pryskam nie tym czym powinnam?
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Ale jak liliowce obficie kwitną ;:oj fajowe są!
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy cudności u Ciebie! ;:167
Na przedostatnim zdjęciu co to za różyczka?
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Ogród zarasta wszystkimi kolorami. Można dostać zawrotów głowy patrząc na te piękności. Novalis mimo iż troszkę siny, to robi dobre wrażenie. Twoja Anabell sztywno wyprostowana, swoja musiałam troszkę podeprzeć. No i widzę, że akant zdecydowanie dobrze sobie radzi. Niewielki z niego osobnik a kwitnie ;:oj I kwiat też niczego sobie ;:333 Mój już jest dużą kępą i pewnie dlatego kwiaty ma drobniejsze. Jakoś jednak boję się go ruszyć i trochę zmniejszyć. Co roku się do tego zabieram i co roku odpuszczam ;:224 Sobie i jemu ;:306
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy, Twoje Novalisy imponujące, mimo, że kolor nie wszystkim się podoba, jest to odmiana z potencjałem.
Zachwycam się Twoim ogrodem ;:108
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”