Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Zablokowany
Awatar użytkownika
beatris
200p
200p
Posty: 434
Od: 16 mar 2008, o 15:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Berlin / Międzylesie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy bardzo dziękuję i zapewniam, że takie widoki nikomu się nie znudzą i za chwilę wracam do częśći pierwszej.
"Wer mit seinem Garten schon zufrieden ist, hat ihn nicht verdient!" Dr. Karl Foerster
Ten kto ze swojego ogrodu zadowolony jest, ten go nie zasluzyl .
Róże w Bergfelde
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy jak dla mnie mogą być odgrzewane kotlety i nie dostane po nich niestrawności.Czy ta ciemna róża to Munstead bo ja swoją Munstead posadziłam w nogach LO tylko w tym roku się nie zgrały z powodu młodości Munstead
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Wreszcie mam czym oddychać, myślę, że róże tez mają dosyć tego "piekarnika". W takich temperaturach szybciej przekwitają, niż rozwijają pąki ;:224
Teraz parę dni normalnych temperatur, jeśli wierzyć prognozom, no i troszkę więcej deszczu.

Beatris cieszę się, że Cię nie zanudziłam ;:224

Jadziu, mam nadzieję ;:333 , bo miałabym parę osób na sumieniu ;:306 . Na ostatnich zdjęciach jest Tuscany /po lewej/ a po prawej Doktorek.

Munstead Wood już przekwitł, ale pokażę Ci jego zdjęcie, też ma niezły kolorek, będziesz zadowolona z niego na pewno. ;:173 Swojego jesienią przekopywałam, bo nornica dawała mu mocno w kość, teraz przeniosła się pod Geishę i nowe różyczki . Nie ma sposobu na tego gryzonia.Co roku bawi się ze mną w chowanego.

Obrazek

Obrazek

Teraz kilka aktualnych zdjęć

Maju La Villa Cotta po upałach stoi nadal piękna, ale też taka rogata dusza jak G.Celebration ;:224

Obrazek

Za chwilkę c.d. ;:173
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Wow śliczna jest na tym zdjęciu, ale dlaczego rogata dusza z niej ;:oj
Ja również łapię oddech po upałach.... rabaty czekają na sprzątnięcie po burzy i deszczu.
Ja posadziłam Capri, jeżeli nie przemarznie w zimie, to już mi się podoba. :D
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Przepraszam, że kazałam czekać ;:131

Bremer Stadtmusikanten, kwiatem przypominajaca kamelie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jubilee Celebration, kwiaty przekwitają bardzo szybko, ale też i pąków dużo. Obie w gorsecikach ;:173

Obrazek

Obrazek

Gruss an Aachen, delikatna róża, kwiaty tez szybko się osypują

Obrazek

Obrazek

Graham Thomas, razem z Williamem idą jak burza, ściga ich LD Braithwaite, tylko Munstead Wood malutki ;:224 i wcale nie widać by chciał ścigać swoich kolegów.

Obrazek

Obrazek

Golden Celebration, też w tym roku nawet ładnie wygląda. Miała kryzys w ubiegłym, ale teraz już całkiem ładny krzaczek zbudowała. Nie wiem tylko czemu nadal zawstydzona, zwiesza główki
Tutaj za Bremer

Obrazek

Obrazek

Wywołany wcześniej William Shakespeare słusznego wzrostu i objętości facet ;:224. Gdybym wiedziała, że z niego taki przystojniak wyrośnie sadziłabym na tyłach rabaty.

Obrazek

Obrazek


Tej różyczce muszę poluzować gorsecik, bo potraktowałam jak faceta a tu okazało się, że Pani ;:306/Jagna miałaś rację ;:173 / i w biuście zrobiło się ciut, ciut przyciasno, w bioderkach też wylewa się co nieco

Obrazek

Obrazek

Princess Alexandra of Kent nawet nie myśli o spuszczaniu głowy ;:224 Prawie, że królowa ;:306

Obrazek

Obrazek

Na tym na razie zakończę, wieczorem spróbuję coś jeszcze pokazać ;:333
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy, moja droga..., przepraszam, że jeszcze nie pisałam w nowym wątku, ale czytam i oglądam zdjęcia na bieżąco.
Na mnie działa pogoda, jak na róże..., też ledwo żyję.
;:79
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
rikkuu
200p
200p
Posty: 356
Od: 26 gru 2013, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina, dolnośląskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy, jak wysoki gorsecik ma u ciebie Bremer Stadtmusikanten? Mój jest u mnie od tej wiosny, ale widzę, że podpórka mu nie wystarczy.
Ula
Awatar użytkownika
beatris
200p
200p
Posty: 434
Od: 16 mar 2008, o 15:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Berlin / Międzylesie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy nie nudzisz takimi ślicznątkami, twoje angielki są cudowne :D
"Wer mit seinem Garten schon zufrieden ist, hat ihn nicht verdient!" Dr. Karl Foerster
Ten kto ze swojego ogrodu zadowolony jest, ten go nie zasluzyl .
Róże w Bergfelde
x-ja-a

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy, pokazałaś róże, które mam, ale nie wyglądają tak ładnie jak u Ciebie, albo te, które chciałabym mieć, jak na przykład William Shakespeare czy Princess Alexandra of Kent. A Bremer Stadtmusikanten dzisiaj podwiązywałam do kupy, bo porozkładał pędy na wszystkie strony i nie wyglądało to ok. A po nawałnicach kwiatów mu ubyło a pąki pokaleczone gradem. Twój cudowny! Twojej Jubilee powinnam zrobić zdjęcie i postawić je przed nosem mojej, żeby wiedziała jak ma w przyszłości wyglądać, bo moja to jeszcze dziecko, ale jestem zdumiona ilością pąków, które na tak malutkim krzewie pojawiają się raz za razem. Muszę popracować nad gorsecikiem dla niej, u Ciebie efekt wspaniały.
A pani Johnowa to jak widzisz nie panienka. Mężatka z dużą ilością czworaczków, to nic dziwnego, że talia szersza a biust obfity ;:306
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Alexia rozumiem Cię doskonale ;:196 , bo ja czuję się tak samo w takie upały ;:108 .

Beatris dzięki ;:196 , między mną a angielkami zawiązała się swoista więź, polubiłyśmy się z wzajemnością ;:333

Jagna Ty nie czaruj, byłam i widziałam Twoje różyczki, są piękne i z każdym sezonem będą jeszcze piękniejsze ;:108 ;:108 ;:108
Moje gorseciki tymczasowe, ale na razie spełniają swoje zadanie. Już nic się nie poniewiera po ziemi, ani żadna wichura nie wyłamie już panienkom gałązek.

Maju jak to dlaczego rogata, a co jej tam nad główką wystaje :?: Martwię się, b obok siebie posadziłam takie dwie rogate dusze druga jest Golden Celebration ;:224 . Mam nadzieję, że się polubią i nie zdemolują mi rabaty ;:131

A teraz kilka obiecanych fotek ;:173

Troszkę szerszej perspektywy, nie są najwyższych lotów, ale wiem, że na takie czekacie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trzy krzaczki Miss Fine

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Novalis? z troszkę przypaloną buźką ;:224

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Stefcia i jeszcze raz Miss Fine

Obrazek

Obrazek

Pierwszy kwiat Chopina

Obrazek

Różanych snów życzę ;:108
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy, jak tu spać po takich widokach :D :D :D

Pięknie Novalis u Ciebie wygląda. Mój ładnie rozkwitał, ale najpierw zmókł, a później słońce go przypaliło i kilkadziesiąt mumi nadaje się tylko do obcięcia.

Śliczny Chopin - ja mam 3, ale największy ma jakieś 25 cm ;:131

Do tej pory wolałam pastelowe róże, ale od tych widoków ślinka mi cieknie na kolejne ciemne śliczności ;:108
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Ja dojrzałam do wyeksmitowania Gruss an Aachen. U mnie ta róża to kompletna porażka, zresztą Chantall Thomas także. Kwiaty pojawiają się na jeden dzień, a następnego już się osypują. W tym roku nawet nie zdążyłam jej obfocić :? Na dodatek pokazały się już pierwsze plamki na liściach. Miejsce u mnie na wagę złota, więc zamiast trzymać różę, która się nie sprawdza, wolę postawić na odmiany, których kwiaty wytrzymają co najmniej kilka dni.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witam wszystkich serdecznie

Wczoraj szalałam w ogrodzie, czyściłam rabaty, krzaczki różane i tym podobne rzeczy. Róże przekwitają w zastraszającym tempie, niektórym nie zdążyłam nawet zrobić zdjęcia. Mój powstały z martwych Kronenbourg zakwitł jednym kwiatkiem, którego nie zdążyłam uwiecznić w kadrze a dzisiaj już nie było po nim śladu. Na szczęście ma jeszcze jeden rozwijający pąk i kwiat, który może po południu uda się sfotografować ;:131
Miałam podsypać jeszcze róże, ale nie wiem, czy jest sens w taką suszę je dokarmiać, może lepiej poczekać na deszcz.

Dorotko masz rację Gruss an Aachen to sprinterka :wink: , ledwie pąki się rozwiną a już się osypują, u mnie jest to samo, może lepiej byłoby im w cieniu. Ja mówię na nią "roztrzepaniec" ;:173
Czytałam, że rozpoznałaś swoją NN-kę jako W, Shakespeara ;:215, czyli już wszystko jasne. Ja mam jeszcze kilka do rozpoznania, ale póki co pozozstają nn-kami.

Masz szczęście, że tylko jedna w plamkach, u mnie na palcach jednej ręki mogłabym policzyć te, które ich nie mają, jakaś porażka w tym roku.

Danusiu, ja oglądając inne ogrody też czasem nie mogę zasnąć, no cóż taka już nasza dola. Tyle pięknych ogrodów i w każdym tyle cudownych róż, że nie dziwię się chwilowym bezsennościom ;:333
Novalis też u mnie przypalony, ale ma tak dużo kwiatów, że nawet jak kilka usunęłam to "dziur" nie widać ;:333 . Tak się zastanawiam, czy nie przesadzić je w cień, bo nawet ten posadzony w półcieniu miał przypalone kwiaty. Nie wiem tylko jak wówczas będzie z kwitnieniem.
Mój Chopin młodziutki jeszcze w doniczce i ma zaledwie 2 kwiaty, ale widziałam u koleżanki w ogrodzie już kilkuletniego i powiem, że zrobił na mnie wrażenie- krzak ok. 160cm, szerokości około 1m, po prostu olbrzym ;:oj . Obsypany wielkimi kwiatami, cudowny po prostu. I już się cieszę, że go mam, chociaż jeszcze mały.
Twoje też się wybiorą na pewno, daj im troszkę czasu ;:173 .

A teraz troszkę dzisiejszych porannych fotek

Novalis króluje na rabatach, tylko ten jego kolor ;:224 Wyrosły takie krzaczyska, szczególnie jeden 160cm, ;:oj , nie myślałam, że to takie wielkie krzaczyska mogą wyrosnąć. Pozostałe tak ok.110-120cm.


Obrazek

Obrazek

Miss Fine i Mushimara

Obrazek

Diorescsence, mimo fioletu to kolorek jest śliczny, bez odcienia siności

Obrazek

Obrazek

Terra Limburgia jeszcze w pąkach

Obrazek

Następne rozwijające się pączkuszki na La Villa Cotta

Obrazek

Claude Monet też zaczyna nowym pąkiem, teraz kolorki są intensywniejsze, ale nie "żarówiaste"

Obrazek

Garden of Roses i My Girl z białej rabaty

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ups :oops: . przepraszam pomyliłam zdjęcia wkleiłam wcześniejsze, tak to jest jak się człowiek spieszy

Obrazek

No i klops, bo fotosik zastrajkował, pozostałe muszę odłożyć na półkę ;:333
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”