Tolinka i róże cz.II

Zablokowany
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Pogoda barowa się zrobiła ,bo dawno nie padało ;:306 ale niech pada tylko z przerwami żeby można było iść na grzyby :D dzisiaj byłam ,ledwo żyję, ale grzybków sporo ;:333 Markety wystawiły już cebule wiosennych kwiatów ,pogrzebałam dzisiaj troszkę w L. i B. i zakupiłam ,bo coś tam muszę podosadzać zwłaszcza że wiosną wykopałam sporo starych cebul a te wcale nie są duże i chyba nie wiele z nich będzie
.Ogród stroi się w jesienne barwy ,kolorowe wrzosy,hortensje nabierają rumieńców ,zimowity szaleją na rabatach i zaczynają powoli kwitnąć "marcinki" Czas powoli uprzątać warzywniak,choć liczę jeszcze na parę ładnych dni żeby dojrzały pomidorki no i oczywiście muszę posadzić cebule tulipanów.Niektóre róże całkiem fajnie sobie jeszcze radzą ,wypuszczają pędy zawiązują pąki ,jak będzie ciepło ,to jeszcze się nimi nacieszymy :wink:

Koosmos mało popularna na forum a szkoda ,bo to wspaniała róża ,kwitnie prawie bez przerwy ,zdrowa ,zieloniutka


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bonica to róża której inne powinny zazdrościć wigoru,zdrowia i kwitnienia,ma przerwę ale jak już zacznie kwitnąć ,to nie ma końca


Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

przystojniak Mareczek :lol:



Obrazek

Rumba róża nie modna ale jakże piękna



Obrazek



Obrazek

biała dalia śliczna ;:167



Obrazek


Jeny



Obrazek

i w bukiecie



Obrazek

a na dobranoc moja ukochana Lacre ;:167



Obrazek

Obrazek
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Fajnie ta dalia Jeny wygląda. Lubię takie roztrzepańce ;:215
Dzięki za namiar na Miłkę, faktycznie ma interesującą kolekcję dalii ;:196 I jaki piękne zdjęcia robi :D
A o p.Stanisławie też już słyszałam to co piszesz. Ja jednak wolę zgodne odmianowo :wink: Taki mam fetysz ;:170
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

:wit Z przyjemnością pospacerowałam wirtualnie po twoim ogrodzie - pooglądałam twoje róże- inne kwiaty też dająwiele radości oczom ;:oj , ale na róże szczególnie byłam zapatrzona. Pięknie ci rosną i kwitną. Chciałabym i ja mieć taki piękny ogród... Pozdrawiam :D
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Lacre zachwyca... masz rację! ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Kosmosa też miałam na liście, lecz trafił się JPII wiec wymieniłam go na te różę.Cóż nie można mieć wszystkich u siebie, bo cóż bym Tolinko u Ciebie podziwiała .Rumba tez cudnie kwitnie tylko pozazdrościć Bonica potwierdzam żelazna panna nic jej nie rusza
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko, piszesz że kosmos to wspaniała róża... hmmm... czy ja wiem...
Oszem, kwiat ma piękny i duży, ale zachowuje się tak jak Chopin... tzn. w deszczowe i mokre dni pąki się nie otwierają i gniją... a na dodatek kładą się na ziemi pod ciężarem wody... w słoneczne i suche dni i owszem... nie można jej niczego zarzucić... wielkim atutem jest to, że jest zdrowiuteńka przez cały sezon...
Dzięki za opis Wollerton Old Hall... a powiedz mi jaki ona ma dokładnie kolor ?...w żółty, czy bardziej w różowy idzie ?
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Nie,nie nie zapadłam jeszcze w sen zimowy ;:306 ;:306 pogoda sprawiła ,że najpierw mi się nie chciało ,a później zachciało i ruszyłam w ogród dodatkowo zmobilizowana nowymi sadzonkami (Daysy ;:196 ) Pracy sporo ,przesadziłam kilka róż ,kilka wysadziłam i dostaną nowy domek.Największym wyzwaniem był New Dawn którego niefortunnie posadziłam z Veilchenblau niestety to połączenie u mnie się nie sprawdziło ;:222 Veilchen po mocnym cięciu wiosennym szybko nadrobiła i potroiła swoją objętość przyduszając kompletnie biedną New musiałam ją ratować! Dostała nową pergolkę z której z niekłamaną przyjemnością wywaliłam (nie było to proste) cytryniec chiński ,który miał rodzić wspaniałe owoce ,a jakie zdrowe! a tym czasem wiosną ...owszem był piękny zieloniutki i kwitł po czym zrzucał kwiaty i tyle :evil: Wywaliłam! I mówię do M. że to zrobiłam ,na co on że ok. a co posadziłaś pewnie różę ?No proszę jak się facet nauczył że jak się miejsce zwalnia to się różę sadzi ;:215 Przerobiłam rabatkę w przed ogródku ,teraz będą na niej cytrynowe róże a po środku Munstead Wood i jeszcze w nózkach cytrynek amarantowo kwitnący żagwin.Posadziłam tulipany ,sporo ,kupowałam tu i tam ale najlepsze cenowo i najfajniejsze były w A..di przeleciałam kilka B. i wygrzebałam kilka paczek Purple Pion :tan A wieczorami zamiast siedzieć na forum przygotowuję wyprawkę dla wnusi ,musicie wybaczyć ;:180
Trochę zdjęć pocykałam i trochę obrobiłam więc obiecuję je wrzucić ,ale wieczorem ,bo teraz mam chwilkę tylko i chcę szybciutko odpowiedzieć na Wasze wpisy.


Aprilku dalie są piękne a Jenny to jedna z mich pierwszych i dość fajnie mi zimuje ,więc jest ze mną co roku ;:333
Miłka to daliowa królowa i w dodatku fajna dziewczyna ,na pewno coś tam razem wymyślicie ;:108

Nela bardzo dziękuje ;:168 ogród to moje trzecie dziecko a czasem nawet pierwsze ;:306 jak mówią moje dzieci ;:131 Kocham go miłością bezwzględną i nie wyobrażam sobie życia bez niego ,byłoby puste i nudne i nic by nie bolało ,a ja nie musiałabym chodzić na paznokcie ;:306 ;:306 A tak serio...poświęcam mu sporo czasu i cieszę się kiedy komuś się podoba ;:108

Basiu Lacre to moja wieeelka miłość mimo że teraz stoi łyse...ale na czubkach ma te swoje piękne kwiaty ;:333

Jadziu Kosmosa kupiłam już dawno i byłam nim zauroczona od pierwszego roku i to zauroczenie nie mija ,jest jedną z róż pewniaków ,w tym roku dosadziłam drugą .Bonica to królowa ogrodu o tej porze roku ją nic nie rusza ,a kwitnie jak szalona.

Gabi ja nie zauważyłam żeby aż tak bardzo deszcz jej przeszkadzał no chyba że pada długo wtedy rzeczywiście jej wielkie kwiaty są ciężkie i się pokładają ,ale wtedy to wiele róż ma problem więc jestem jej to w stanie wybaczyć cenie ją bardziej za całokształt za pokrój ,za zdrowe ładne ulistnienie ,bo nawet jak nie kwitnie to i tak ładnie wygląda,co widzę że potwierdzasz czyli nie tylko u mnie tak jest ;:333
O Wollerton napisałam u Ciebie.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Ta biała, to nie Bride to Be? ;:196
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tak Miłeczko ;:108 przyjechała od Ciebie ;:196
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko , pospacerowałam po Twoim ślicznym ogrodzie i pierwsze co mi wpadło w oko to mordka pieska za rózą Koosmos,
mam tą różę cudownie kwitnie do tej pory a listki błyszczące ani jednej plamki ,obok Koosmitki mam róże Of Garden obydwie zdrowiutkie
jestem bardzo z nich zadowolona i szukam właśnie takich róż rabatowych ;:168
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Witajcie ponownie :wit

Wandziu miło mi że zajrzałaś w moje skromne progi ;:168 Garden of Roses to róża chyba bez wad ;:333

Myślę że można już spokojnie podsumować sezon różany 2017....jeszcze niektóre róże kwitną ,jeszcze mają sporo pąków ,ale zapowiadana zmiana pogody chyba nie pozwoli nam się już nimi nacieszyć ;:222 Po fatalniej wiośnie i cięciu praktycznie wszystkich róż do ziemi łącznie z pnącymi muszę powiedzieć że obecnie nie jest tak źle ,krzewy ładnie obudowały się a nawet zagęściły (niektóre nawet za mocno) widać na tym przykładzie że cięcie różom służy o czym rozmawiałyśmy już latem.W tym roku niektóre róże obetnę jesienią ,obejrzałam filmik który udostępniła Gabi i spróbuję ciekawa jestem jaka będzie różnica.Póki co róże nie mają ochoty jeszcze zapaść w sen zimowy ,większość jest zieloniutka aż miło popatrzeć więc tylko podglądam je i podziwiam ich piękne jesienne kwiaty ;:167

Chwalona już wcześniej Kosmos zobaczcie jaka zieloniutka i zdrowa ;:333






Obrazek

Obrazek

Obrazek


Bonica może inne róże mają piękniejsze kwiaty ,ale ona bije inne róże obfitością i wytrwałością kwitnienia ,bardzo ją lubię i szczerze polecam ;:215





Obrazek

Obrazek

Obrazek

tutaj romansująca z Voyage :)


Obrazek

Absolutna królowa jesieni ;:167 ;:167 Sommersone róża cudna uwielbiam ją ;:167 jej kwiaty są zjawiskowe a do tego przyjemnie pachną ;:170
zdrowa ,zdrowiutka i cała w pąkach i kwiatach ,takie jest jej pierwsze kwitnienie i równie pięknie je powtarza ale jesienne kwiaty są chyba ładniejsze ;:218





Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Piękna Voyage



Obrazek

Mariatheresia w dolnych partiach krzaka



Obrazek

a to krzew który zbudowała ;:333



Obrazek

Ghita też skupiła się na budowaniu ,żeby tylko zima była łaskawa ach!



Obrazek


Tegoroczne zakochanie moje ;:167 A Shropshire Lad posadzona wiosną



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Souvenir de la Malmaison



Obrazek

Obrazek

Pomponella i jej jesienny bukiecik oraz krzak który zbudowała ,w zeszłym roku jesienią kwitła bardziej obficie ,a w tym zajęła się budowaniem jest już całkiem sporą różą



Obrazek

Obrazek

Mme Issac Pereire też budowała więc kwiatów nie ma ,ale krzaczysko jest ooolbrzymie ;:oj



Obrazek


Jesienny ogród....nie wyobrażam go sobie bez marcinków ;:170




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i dalie ...ciekawe jak długo jeszcze będą jeszcze zdobić ogród?



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Piękne dalie nie mówię już o różach bo to same giganty .Oby tylko zima nic im nie zrobiła aż sie boję .Moja Amelka chyba nie przetrzyma zimy no cóż, chce się ze mną rozstać- trudno.Może Iwonce uda sie ukorzenić Amelię Nothomb .Trochę szkoda zamykać sezon jak jeszcze jest tyle zieleni w ogrodzie.Tolinko mam nadzieję ,ze pochwalisz się wyprawką dla wnusi
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Witaj Tolinko , widzę ,że u Ciebie w ogrodzie też kwitnie jeszcze sporo róż , u mnie również , chciałabym jeszcze trochę słonka by te piekne pąki co mają się rozwinęły.Również przesadziłam dość sporo róż , żadnej nie wyautowałam z ogrodu , jestem do nich przywiązana , choć nie wszystkie są takie jak powinny być.Parę róż też zamówiłam , bo w większości sadzę je jesienią, Cebule też już posadzone oczekuję róż. Pozdrawiam Teresa ;:3
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”