Tolinka i róże cz.II

Zablokowany
x-ja-a

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Jest przewaga zieleni, jak to o tej porze roku, ale ta zieleń jest piękna! Jak Ty masz to skomponowane, jak przemyślanie, jak wyeksponowane. Gęsto jest, ślicznie. Kiedy zaczniesz podcinać świerki? ;:306
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko piękności pokazałaś. Wspaniały i piękny masz ogród!
Powiedz mi jak długo masz Mme Issac Pereire? Uwielbiam jej zapach, tylko że u mnie krótko kwitła i tylko raz.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko niedawno myślałam sobie, że jak ten rok taki niełaskawy dla róż, to chociaż grzyby będą i faktycznie, u Ciebie już rosną i to jakie dorodne ;:333 ;:306
Widzę, że rola babci zaczyna przeważać nad rolą ogrodniczki, ja też przez to przechodziłam, teraz wnusio już chodzi do piątej klasy, więc i uwagi z mojej strony mniej potrzebuje, ale przez pierwsze lata ogród też nie był dla mnie priorytetem. Trzymaj się "babuniu" i od czasu do czasu odezwij się do mnie. A właśnie, kiedy będziesz w trasie? czekam na Ciebie, daj znać ;:196 .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinka pisze:
Obrazek

Obrazek
Piękne są te dalie. Jakie to odmiany? Coś mnie ostatnio na nie bierze, choć nie mam gdzie zimować karp.
Gdzie kupowałaś swoje?
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

:wit
...".Od gorąca twych płomieni zapłonęły liście drzew
Od zieleni do czerwieni krążył lata senny lew
Mała chmurka nad jej czołem, mała łezka, słony smak
Pociemniało, poszarzało - jesień, jak to tak?
Jesień, jesień, jak to tak?"
Tak,tak idzie jesień ,coraz bardziej widać ją w pogodzie i w ogrodzie ,nastrój też już jakby jesienny ;:131
Wczoraj tak wiało że bałam się o dalie które rozrosły się w donicach mają mnóstwo pąków i bardzo bym chciała aby jeszcze zakwitły,róże odżyły, powypuszczały pędy i nawet co nie co kwitną ,chyba już powoli zacznę porządkować rabaty ,w tym roku niewiele przesadzam i nie wiele dosadzam więc mam czas na inne prace.Zamówienie na róże złożone ,tulipany w koszyku ,ale czekam jeszcze co wyrzucą markety,trochę cebul chciałabym dosadzić, przede wszystkim czosnki bo mam ich mało a one są takie wdzięczne.

Miłeczko hortensje bukietowe i drzewiaste są świetne mam ich kilka ale ten Limelight jest wyjątkowo ogromniasty.U mnie też sporo róż choruje są i takie które wcale nie kwitły,no cóż po tej dziwnej zimie to i tak cud że w ogóle żyją ;:108

Daysy żal lata oj żal tym bardziej że nie bardzo się nim nacieszyłam.Sezon masz rację do najlepszych nie należy ,ale pokazał jakie róże warto mieć w ogrodzie ,mam kilka sztuk które rosną bo rosną i miały może z jeden ,dwa kwiatki w tym roku :roll: Ogród podlany ,bo pada prawie co dziennie ,ale i wytarmoszony ,bo wiatry wieją niemiłosierne.Malinki rozrosły się pięknie i codziennie podjadam prosto z krzaczka mniam!

Jadziu dziękuje ;:168 staram się i działając metodą prób i błedów coś mi tam nawet wychodzi ;:306 masz rację nie da się mieć wszystkiego ,a i zresztą po co?Lubię zaglądać do waszych ogrodów i podziwiać właśnie te róże których nie mam ;:108 Ot choćby twoja cudna Elżbietka ;:167
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Dorotko dziękuje bardzo ;:196 Lubię porządek ,choć nie zawsze da się go utrzymać ,rabaty wyplewione pod zdjęcia ;:306 Ja w tym roku walczę z dzwonkiem który nie chce się wynieść za diabła z rabat ,co mnie podkusiło żeby go wsadzić ;:223 Niezapominajki są śliczne wiosną ,ale szybko łapią u mnie mączniaka więc ich nie sadzę bo musiałyby rosnąć przy różach,a tych zdrowie najważniejsze :wink:


Jagna no aż się zaczerwieniłam na twoje słowa :oops: ale miło mi ,nie powiem żeby mnie to przyjemnie nie połechtało :lol: Duzo czasu spędzam w ogrodzie i dużo w nim pracuje ,ciągle coś zmieniam ,ale chyba już coraz częściej osiągam zamierzone efekty ,może przyjdzie taki czas że w ogrodzie będę tylko odpoczywać 8-)
Świerki ? Ja świerki już podcinam ;:306 ale sadzę pod nimi rodki bo inaczej miałabym widok na betonowy płot ;:222

Basiu dziękuje ;:168 Mme Issac mam od 2013 roku kupiłam w donicy ,mam dwie sztuki i bardzo lubię tą róże,pierwsze kwitnienie ma zawsze ooobłędne ,pod warunkiem że jest "normalna "zima ,póżniej powtarza ale już nie tak obficie ,ale wystarczy parę kwiatów i z daleka wiadomo że w ogrodzie rosną róże ;:108 U mnie rośnie w przeciągu i na pełnym słońcu cały dzień.Jesienią jak zaczyna się wilgoć łapie mączniaka,ale wystarczy parę suchych dni i mączniak znika.

Daysy oj chciałoby się takich grzybów w lesie !!Ale u nas w lesie sucho i nie wiele można znaleźć grzybów.
Babcia szaleje oj szaleje! :lol: Przejeżdżałam niedawno ale nie było czasu i w tygodniu to wiem że czasu nie masz,ale planuję niedługo wyjazd na spokojnie w sobotę więc się umówimy ;:108

Aprilku te akurat są od Lipienia ta strzępiasta to Jenny ta druga to Ceramic Beauty.Ja karpy trzymam w garażu niezbyt to szczęśliwe miejsce ,bo trochę dla nich za ciepło i obsychają :?
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Obrobiłam troszkę zdjęć zapraszam do oglądania ;:304

Jubilee Celebration cudeńko ;:167 choć malutka ale ma potencjał

Obrazek


Obrazek

Lavender Ice miłość od pierwszego kwiatka i mimo że plam ma mnóstwo kwitnie pięknie ,a raczej kwitną mam ich 6 sztuk :)





Obrazek





Obrazek

Abraham Darby

Obrazek

Obrazek

Garden of Roses




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Charming Piano znowu czaruje tymi swoimi cudnymi pomponikami



Obrazek

Obrazek

Obrazek


Miss obiektywu ...tadam! Novalis



Obrazek

Obrazek

Obrazek


Róża która mnie zachwyciła ;:167 młodziak bo posadzona wiosną ,ładnie się rozrosła w czerwcu może ze dwa kwiaty ,a teraz pąk za pąkiem,a kwiaty! cudo! zdjęcia nie oddają ich uroku ,wielkie ,pachnące,na brzegach kremowe, a środek morelowo różowy, jak przekwitają bledną do kremowo-różowych ,no cudna jest!
Panie i Panowie A Shropshire Lad ;:167



Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Munstead Wood wiosenna ,ale też nieźle sobie poczyna :lol: :lol:



Obrazek

Patrząc na moją wiśnię trudno uwierzyć że to koniec lata ;:oj to na prawdę świeże fotki!



Obrazek

Obrazek

zwiastuny zbliżającej się jesieni



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ciąg dalszy nastąpi ale dziś już późno ;:19
Obrazek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Wreszcie się odezwałaś, myślałam, że "babcine" obowiązki już Cię wciągnęły na dobre ;:306 .
Teraz na poważnie :wink: , jesień też ma swoje uroki, pewnie, że kwiatów, które kochamy najbardziej coraz mniej, ale przecież hortensje, wrzosy, u Ciebie jeszcze dalie, są nie mniej piękne. Cieszmy się tym co mamy, bo za bardzo niedługo przyjdzie Biała Pani i wszystko przykryje puchową kołderką.
Różyczki masz jeszcze całkiem fajne, pięknie kwitną, na A Shropshire Lad ostrzę sobie ząbki już kilka sezonów, ale zawsze coś innego wpada do koszyka ;:224 , będę się jej bacznie przyglądać u Ciebie. Wybory są coraz trudniejsze ;:131
Jutro jadę po cisy, likwiduję z przodu tuje, bo zajmują mi dużo miejsca, zmuszona sytuacją sadziłam je zbyt daleko od ogrodzenia i teraz trzeba to wszystko naprawić, zwłaszcza, że bardzo, ale to bardzo potrzebuję miejsca na przesadzane róże.
Tolinko daj mi wcześniej znać, kiedy będziesz mogła do mnie zajrzeć, muszę przygotować Ci roślinki. Dobrze, że pada, wszystko powinno się ładnie przyjąć. Czyli do zobaczyska wkrótce :wit ;:196
Malinki też wcinam prosto z krzaczka, one są późne, ale za to jak smakują ;:oj

PS.Te anomalia w przyrodzie nic dobrego nie wróżą, w ubiegłym roku obserwowałam to samo zjawisko u siebie, pod długotrwałej suszy rośliny wznawiają wegetację. Oby zima nie była zbyt ostra.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Witaj Tolinko... :wit
Wujcio Google podpowiedział mi że masz różę Wollerton Old Hall... czy możesz mi powiedzieć jak się sprawuje, jak rośnie, jak kwitnie, jak długo trzyma kwiaty i czy zdrowa tak jak w opisie ?
Może mogłabyś wstawić zdjęcie całego krzaczka... ;:180
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

https://images82.fotosik.pl/804/7a83fe7d6a62913cmed.jpg cudna kompozycja jesienna Tolinko wiśnia chyba zapomniała jaka to pora roku .Gdybym miała więcej miejsca to juz dawno zagościłaby u mnie Shropshire laad. Mój dwuletni Munstead wygląda prawie jak Twój ;:174
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko, a Mme I.P. okrywasz na zimę? Czy tylko kopiec dostaje?
A Shropshire Lad zachwycająca! ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Właśnie przeglądałam ofertę tego pana i Jenny a także Ceramic Beauty są na liście zakupowej obok 50 innych. Jak teraz ograniczyć ilość do 10-20 sztuk? Będzie ciężko.
Moją Mme IP muszę przesadzić bo słabo rośnie. Twoja cudowna co roku. Zazdroszczę i dlatego muszę zadbać o swoją.
Novalis piękna, mam też świeżynki dwie. Niedługo powtórzą. Jeszcze nie tak na bogato jak u ciebie ale zawsze coś.
Widzę że masz jeszcze sporo trawnika, więc haconechloa All gold z pewnością gdzieś wciśniesz. Ona do półcienia, tam jeszcze masz miejsce ;:333
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Garden of Roses mi się podoba! Taka silna i zdrowa! No i tak zjawiskowo kwitnie o tej porze! ;:215
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”