Ogród różany nad stawem II

Zablokowany
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Jagna ma rację - tylko rózomaniacy wiedzą ile szczęścia daje widok nowych pędów :D . Ja się z nich chyba bardziej cieszę niż z samych kwiatów - obowiązkowo też muszę sobie dotknąć taki nowiuśki i grubiutki pędzik ;:170 Takie mam już skrzywienie różane :;230
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Jagna Werka
to prawda że takie nowe pędy cieszą,tym bardziej że zwykle same tak nie wyskakują .Trzeba zadbać o krzaczek żeby tym się odwdzięczył.Z Fisherman'sem musiałam tak postąpić w obawie o zdrowie blisko rosnących róż,to była konieczność.Ale się opłaciło,oglądałam każdy listek dokładnie i są super zdrowe.
Mam do sprzedania kilka róż,jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam do wątku sprzedażowego.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=97869
sterlizja36
500p
500p
Posty: 799
Od: 14 paź 2008, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

W sprawie róż napisałam pw. w dziale sprzedaży nie mogę nic pisać :roll: .
Pozdrawiam-Ewa.
Ogród Sterlizja36
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Czy sprzedajesz róże z rabaty nad stawem, tam gdzie historyczne?
Dlaczego?
Zmiana koncepcji?
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Tak Gosiu ,obok jest rabata malinowa i teraz to wszystko tak się rozrosło że nie mogę tam wejść.A pielęgnować trzeba .Jeszcze pomiędzy malinową i tymi historycznym posadziłam cisy bo miał być żywopłot do 1 m no i mam galimatias.Postanowiłam zrezygnować z historycznych a na ich miejsce przesadzić cisy.Będę miała dojście do malinowej i żywopłot z cisów ochraniający w zimę.W środku zostają tylko Nawada i M.Hilling bo były ogromne /przed upadkiem drzewa./ :evil: i zostawiam tylko te na rogach goździkowe z przodu i Uetersen Klosterrose przy ławeczce z tyły.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Alu różyczki na razie zadołowane, ale mąż mówił, że jest ich więcej, czy coś wiesz o tym, nic Ci się nie zaplątało przypadkiem? :wink:
W sobotę może uda się już przygotować miejsce pod cisy i część bylin od Ciebie. Rabata z trawami i rozchodnikami musi troszkę poczekać na realizację, bo dni coraz krótsze, więc do pracy zostają tylko soboty i niedzielne popołudnia.
Może w przyszłym roku przyjechałabyś na wiosenną lub jesienną rol szansę, później mogłabyś zobaczyć jak radzą sobie Twoje roślinki w moim ogrodzie ;:108 . Miałybyśmy trochę więcej czasu dla siebie. Przemyśl kochana ;:196
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Daysy, będę myślała :lol: Ta dodatkowa róża to też Kosmos ,bo wykopały się dwie z jednego miejsca,były sadzone z doniczek więc pewnie tak posadzili.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Jak to dobrze znać ogród osobiście :D
Przynajmniej człowiek się orientuje w terenie
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Gosiu są zmiany ale nie takie by ogrodu nie poznać ;:138
Po Renesansowych już jest pusto ale nie robiłam jeszcze nic ,bo było zbyt mokro. Muszę sporo przekopć i usunąć darń.Obecnie nic by się nie wytrzepało.Po historycznych też jest ogarnięte i zaplanowane,ale muszę poczekać do wiosny,będzie utwardzana i wyrównywana ziemią ścieżka.

Miejsce po Fresi ,Marseliborgach i Goldelse.Rabatkę obniżyłam,wykorzystałam płytki chodnikowe i pozostałą kostkę brukową.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z tyłu posadziłam hortensję Limelight, ale najpierw przymierzyłam czy będzie pasowała do trawek.

Obrazek

Obrazek

Daysy super że Chińska dziewczynka,tak pięknie się u Ciebie zadomowiła.Ja miałam kilka szt i naprawdę wyglądała zjawiskowo.Kilka zdjęć dla przypomnienia i podziwiania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ewazawady
500p
500p
Posty: 812
Od: 7 kwie 2011, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południe Warszawy

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Czołem Przodowniku Pracy ! ;:304
Piękny zakątek zaaranżowałaś. Sama brukowałaś ? ;:oj Super wyszło.
Co to są te trzy przycięte krzaki za ławką ? Limelight"y ? Czy coś innego i do nich dosadziłaś jedną Limelight ?
U mnie też praca wre. Dopiero w połowie listopada wróciłam z ostatniego wakacyjnego wyjazdu (rodzina w tym roku postanowiła podzielić urlopy na kilka części ;:219 ) i teraz każdą wolną chwilę, bez względu na pogodę, muszę wykorzystać na ogród. Obym zdążyła przed zimą.
Co to znaczy "...po renesansowych już jest pusto..."? Przesadziłaś czy wydałaś ?
Moje Ghity w tym roku wyjątkowo zdrowe. Nareszcie zrozumiałam o co im chodziło. Rosną w pobliżu świerka i on je "podpijał". Po wierzchu nie było tego widać, niby ziemia wokół nich była odpowiednio wilgotna, a jednak gdzieś tam pod spodem korzenie świerka robiły swoje. Dopiero ten bardzo mokry sezon pokazał, że muszą dostawać dużo więcej wody niż pozostałe.
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Alu, zawsze mnie zastanawia czy macie czas, żeby siedzieć w tych przytulnych zakątkach na stylowych ławeczkach :?:
Nie dorobiłam się jeszcze ławki, ale mamy z M. taką prowizorkę na przyzbie i tam czasem pijemy kawę, ale to ze względu na słońce.
Hortensje z trawami wyglądają dobrze, będzie pasować. ;:138
W tym roku, też miałam problem z rdzą. Z tego powodu wywaliłam Barona. Łapał już wszystkie możliwe choroby i jeszcze rozsiewał po okolicy. Do tej pory znajduję porażone listki na innych różach. Muszę przypilnować wiosną oprysku miedzianem i to dość solidnie.
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Ewcia oczywiście sama robiłam,hortensje posadzone wszystkie jednakowe /za ławeczką/.Na ostatnim zdjęciu jest wycięty pęd kwitnącej hortensji.Patrzyłam czy w takim przebarwieniu będzie pasowała do trawek.Jeśli chodzi o rabatkę z różami renesansowymi,więc była zrobiona w miejscu narażonym na przemrożenia.Bardzo źle zimowały,jedna padła,pozostałe musiały nadrabiać w sezonie.Przesadziłam je w bardziej zaciszne miejsce.Na tym miejscu będzie placyk wypoczynkowy,który urządzę wiosną.Dobre miejsce bo widać stąd cały ogród i staw.Ewciu,ten sezon pewnie wszystkim pokazał ile wody potrzebują rośliny by dobrze rosły.Moje róże do tej pory zielone i całkowicie zdrowe,chyba tylko bukszpanowi się ten deszcz nie podobał bo lekko przychorował,zwłaszcza tam gdzie ziemia jest mniej przypuszczalna.Świerki nie są dobre w ogrodzie jeśli chcemy coś pod nimi, lub w pobliży posadzić.Lepsze są sosny,jodły, cisy. Też mam kilka i zastanawiam się co z nimi zrobić.Ja już zabezpieczyłam rośliny w ogrodzie, zostały mi tylko hortensje ogrodowe, ale czekam aż zgubią liście.

Aniu nie ważne czy mamy czas posiedzieć.Dobrze że są i zdobią ogród,raczej po to przynajmniej ja stawiam.Czasami też siadam,ale zawsze coś mi się przypomni i pędzę w drugi koniec ogrodu żeby zobaczyć.Najbardziej lubię chodzić po ogrodzie,sprawdzać ,dotykać, wąchać,planować ,oceniać czy dobrze posadzone a co trzeba będzie jednak zmienić.Miedzian trzeba dać zaraz na początku jak tylko uporządkujesz i przytniesz róże.Mój Fisherman's nigdy na rdzę nie chorował ,nie wiem co go napadło,ale teraz już po kłopocie.
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Cześć :wit
Fajnie zrobiłaś ten kącik z ławeczką ;:oj . Co to za rude trawki tam posadziłaś? Hortensje z pewnością będą z nimi cudnie wyglądały ;:108
Ta żółta róża to China Girl? Tak ci ładnie rośnie? Moja China Girl jest na wylocie, tzn miałam ją wywalić pod koniec lata ale o niej zapomniałam i dlatego jeszcze została. Kupiłam w tamtą wiosnę niezbyt ładną sadzonkę i tak się z nią kulam. Cały czas choruje na czarną plamistość, zaraża wszystko dookoła i wydaje ze trzy kwiaty w sezonie :evil: . A teraz rzuciłaś takie zdjęcia, że padłam na kolana z wrażenia ;:oj Może u mnie to wina marnej sadzonki?
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”