Różyczki u Ewki

Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Ewunia jak cudne są wspomnienia ;:167 ale i z bieżących kwitnień możesz być dumna ;:333
Royal Copenhagen cudna ;:167 Piano to jest róża!!!Uwielbiam ją i widzę że ona nie tylko u mnie płata wysokościowe figle ;:306
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Majko - Piano wyrosła u mnie wielka. Zanim ją obcięłam, po pierwszym kwitnieniu miała ponad 1,5 m pędy. Jest też fajna na szerokość. Niestety Wedding Piano przez cały sezon skromniutka, wiotkie pędy, pojedynczy kwiat. Rozwija się zupełnie inaczej niż czerwone Piano.
Miłko - chciałoby się zacytować piosenkę Rodowicz: "Ja to mam szczęście, że w tym momencie..."
Tolinko , Jagno - ta Royal jest fantastyczna. Zdjęcia nawet w połowie nie oddają tego, jak wygląda w rzeczywistości. Może dlatego, że była tłem dla czerwonej różyczki? Tak wyglądała dziś

Obrazek

Rozczarowała mnie Vanilla, ani wzrostu, ani pięknego kwitnienia, ani koloru lekko waniliowo-seledynowego. Mam nadzieję, że za rok pokaże, że warta była starań o nią.Jestem wyrozumiała, bo to jej pierwszy sezon.

Obrazek
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Dopiero co dostałam oczopląsu u Tolinki, zaglądam do ciebie Ewa , i widzę kolejne cudne fotki,
ja dziś byłam zmuszona pościnać przemarźnięte pączki i kwiaty róż, już nie mam na co luknąć w ogródku, dobrze że chociaż na forum jest jeszcze na co popatrzeć.
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
Awatar użytkownika
Sasanka18
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1977
Od: 1 sty 2010, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Ale przepiękny ogród Twój jesienią
tyle jeszcze kwitnie róż ;:215 a ile mają pączków.
Ja ma podobną kolorem różę do Gebruder Grimm
tak mi się wydaje -moja, to Reine Sammut.
Mini eden rose bardzo mnie urzekł. ;:303
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Ewuniu u mnie wanilia też słabieńka oj słabieńka też tego roczna . poczekamy , pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Gosia1704
200p
200p
Posty: 325
Od: 21 maja 2014, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Śliczne zdjęcia róż Ewuniu. Nie chciałabym was rozczarować, ale Vanilla nie jest wysoką różą, a jej urok jest największy, gdy kwiaty nie są w pełni rozwinięte. W takiej fazie jest lekko seledynowa i z moich niedużych doświadczeń wynika, że taką fazę pąka trzyma najdłużej. Taka mi się podoba najbardziej.
Pozdrówki

Obrazek
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Royal Copenhagen u Ciebie cud, miód, malina u mnie kaprysi choć trzeba przyznać jest cudowna.
Nie wiem co jest rośnie na stanowisku słonecznym, ma sporo miejsca, nikt jej nie przeszkadza ale nie cierpi wprost deszczu - co ja robię nie tak?
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Ewuniu u Ciebie dalej raj dla oczu ;:167 u mnie tylko niektóre jeszcze kwitną lecz sporo róż ma jeszcze pąki i nie wiadomo czy zdążą zakwitnąć
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Śliczne masz różyczki - nawet nie będę wymieniać, które mnie zauroczyły. Ale powiem jedno - zaczynam mysleć o tym, gdzie da się jeszcze troche miejsca wyrwać... ;:224
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Anastazjo - Wielkopolska na szczęście jest regionem, w którym zima przychodzi najpóźniej. Dzięki temu zamierzam jeszcze cieszyć się kwitnącymi różyczkami. Zapraszam, dopóki będą w ogródku - będę je fotografować.
Jeszcze tyle czeka na rozkwitnięcie!

Marysiu - Mini eden jest bezkonkurencyjny, potrzebuje tylko dużo miejsca, bo wspaniale się rozrasta. Bez pergoli, ani rusz. Mimo, że nadal ma mnóstwo pączków, są one zbyt małe i powoli kończy się jego kwitnienie. Dobrze, że inne róże jeszcze rozkwitają, wolno, ale jednak.

Teresko - Posadziłam dwie Vanille obok siebie, bo chciałam, że by rozrastając się, cieszyły swą niezwykłą barwą. Niestety obie są siebie warte, a do tego chorują. Zobaczymy za rok.

Gosiu - Polubiłam Vanillę zanim ją kupiłam. Podobały mi się z nią zdjęcia. Niestety nawet latem nie powaliła mnie na kolana. Nie pozostało mi nic innego, jak czekać. Może się do niej przekonam?

Taro - Royal ma warunki podobne do Twojej. Też rośnie w słońcu, nieco osłonięta jest od wiatru i zasilana w ten sam sposób , co inne różyczki. Przyvhodzi mi do głowy tylko jedno - częściej z nią rozmawiaj ;:170

Jadziu - Dziś udało mi się zrobić kilka zdjęć, bo one naprawdę kwitną i choć nie wszystkie, to i tak jest kolorowo. Szkoda tylko, że nie było dziś słońca i moje zdjęcia są takie sobie :oops:

Kasiu - Wyrywaj miejsce, wyrywaj! W końcu nie samymi daliami, a masz je piękne, człowiek żyje. Trzeba dać miejsce różom! A jest z czego wybierać!

A to z życzeniami dla wszystkich Nauczycieli

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki

Post »

To się zdziwiłam ;:oj , wcześniej ich jakoś nie wypatrzyłam

Obrazek

Kilka widoków z dziś jakby na zaprzeczenie jesieni

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I pojedyncze
Monica

Obrazek

Olympic Palace
Obrazek

Obrazek

Schneewitchen - jeden z dwóch kwiatów, nawet gdy przekwita , podoba mi się

Obrazek

Blu Day - może zdąży się rozwinąć?

Obrazek

China Town - prawdziwa terminatorka

Obrazek

Okazuje się, że plamistość, a potem sekator, potrafi doprowadzić różyczkę do nagości. Kilka ( na szczęście niewiele) różyczek wygląda jak Amazing Palace. Żal patrzeć.

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Ewcia wiosną odrosną nowe liście ,więc nie ma co teraz żałować ,że golutka stoi.Swoją Olympic palace oddałam w dobre ręce i mam nadzieję ,że ten ktoś jest zadowolony z tej róży. Masz jeszcze mnóstwo kwitnących róż ;:180
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Gosia1704
200p
200p
Posty: 325
Od: 21 maja 2014, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Ewuniu, jeżeli nie przeszkadza Ci, że Vanilla nie jest tak dużym krzewem jak np. Double Delight, to myślę, że się do niej przekonasz. Ja trafiłam akurat na taką "zdrową sztukę". Życzę Ci aby twoja też zebrała się "w sobie". Ten rok był ciężki ze względu na suszę dla wielu roślin.
Pozdrawiam
;:136
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”