Różany ogród w lesie - Rozanka cz.2

Zablokowany
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Różany ogród w lesie - Rozanka cz.2

Post »

Galtonię u siebie pokazywałam. Też mam tego uroczego kwiatuszka. Ismena jednak mnie nie uraczyła swoim obliczem.

Ewuniu, moje 30m rabaty jest coraz mniejsze jak czytam, co na niej mogę mieć posadzone. Powoli zaczynam rozumieć co czują wszyscy, którym kończą się ogrody. Pokaz zakładania trawnika, to chyba pokażę swojemu M jak teraz wróci. Bo on myśli, że na piasek trzeba żwiru nasypać i urośnie dywanik. Tak zapamiętał jak jego ojciec robił. Tylko, że tam była glina i trzeba było glinę rozluźnić żwirem.
Z trawnikiem chcę poczekać na koniec, jak już rabaty porobię, będę trochę podniesione. Wtedy na resztę nawiozę popieczarkowej i posieję. Muszę tylko miesznkę na suche i słoneczne miejsca szukać, bo tu patelnię mam.
Awatar użytkownika
agnesik12
200p
200p
Posty: 299
Od: 31 sty 2008, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Różany ogród w lesie - Rozanka cz.2

Post »

Ogród cudo!!! Uwielbiam takie busze! Również piszę się na dużo lilii...czekam więc z niecierpliwością na ofertę.

Trawnik marzenie mojego M. Nasz jest niezbyt udany i chcemy go założyć jeszcze raz. Tylko co to za pieczarkowa i skąd się ją bierze?

Pozdrawiam,
Agnieszka
davussum
500p
500p
Posty: 806
Od: 26 sie 2010, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 100-lica

Re: Różany ogród w lesie - Rozanka cz.2

Post »

Dziękuję za odpowiedź. W sierpniu nam się nie uda bo trzeba glebogryzarką przewalić cała działkę. Może na początku września nam się uda jak mały pójdzie do przedszkola wtedy nie będzie nam przeszkadzać i szybciej robota pójdzie.
Czy mogłabyś w wolnej chwili coś mi doradzić w temacie róż http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 0&start=42 :?:
Awatar użytkownika
Rozanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1832
Od: 9 lut 2009, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Toruń/Puszcza Bydgoska

Re: Różany ogród w lesie - Rozanka cz.2

Post »

Majeczko, to fakt, nie widać na fotkach, ale jest ich tyle, że taczkami wywożę. :D
Moja pomponowa już kwitnie i inne zaczynaja swój pokaz. Mało w tym roku, bo źle przezimowały.

Marzenko, ismenę sadziłam kilka razy i tylko raz miałam kwiaty.
Tak to jest ja się poczyta forum. Ogród się szybko kończy. :;230
Racja z trawnikiem poczekaj, aż będziesz wiedziała ile chcesz mieć rabatek, choć to jest złudne wrażenie. ;:333

Agnesik, nie będę mieć dużej oferty liliowej, bo wiele cebul okazało się tą samą odmianą :roll: Dzięki za pochwały. ;:196
Popieczarkowa, to odrzut z produkcji pieczarek. Wymienia się ją dość często, dlatego jest tania. Składa się z pociętej słomy, torfu wysokiego o pH 8 i nawozu kurzeńca lub końskiego. Rośnie na niej prawie wszystko, nawet kwasolubne naparstnice. :D Warto ją przekompostować przed użyciem, bo od procesów rozkładu potrafi dymić z gorąca. :D

Dorotko
, do połowy września też będzie dobrze, bo trawka musi się ukorzenić przed zimą. Później lepiej odlożyć do kwietnia, maja, bo i tak nie wzejdzie. Musi mieć powyżej 10st w nocy, żeby szybko wschodzić. Już zajrzałam na wątek i doradziłam oczywiści Louisę. :D

Ponieważ zbliżam się do 80 strony należy rozpocząć nowy wątek.
Zatem zapraszam wszystkich Gości do nowego otwarcia ogrodu. Tym razem liliowego. ;:4

Różano-liliowy ogród w lesie - Rozanka cz.3

Obrazek Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”