Róże ...ach, te róże ... - cz.I

Zablokowany
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Zapraszam na mały spacerek po ogrodzie ;:65 .
Sprawdźmy, czy coś nowego się pojawiło:

Hokus Pokus, zaskakująca wyglądem płatków, a także wielkością krzaczka ...ma może z 17cm wysokości ... :wink: . Nie straszny jej deszcz, ani ostre słońce.

Obrazek

Obrazek

Urocze trojaczki Astrid Garfin von Hardenberg ... ;:170

Obrazek

Kupowana jako Fashion, ale mam wątpliwości, czy jest nią ta róża :roll:

Obrazek

Double Delight w rozkwicie ...cudownie pachnący sorbecik owocowy ... ;:152

Obrazek

Obrazek

Pierwszy kwiat rozwija Ena Harkness

Obrazek
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

róże... ach, te róże... człek by je łyżkami jadł :)
dalsze komentarze z mojej strony są zbędne :)
Soczewka
1000p
1000p
Posty: 2982
Od: 9 mar 2010, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Ja podobnie jak Gosia Margo zaczynam myśleć gdzie jeszcze mogę posadzić róże. Nieprawdopodobne, a jeszcze rok temu na wiosnę pozbywałam się róż z postanowieniem, że nie będzie ich w moim ogrodzie. Pokazały się pierwsze fotki róż na forum a u mnie powstała rabata różana :;230 W tym roku miałam skończyć na Eden Rose i kategoryczne Stop Po obejrzeniu róż Asi kupiłam Rosarium i przybyły 2 szt Knirpsa i długa lista jeszcze niezbędnych róż.

Moja Edenka też z R..,ale bez pomyłki. Na razie ma 2 pąki i czekam i czekam.. aż rozkwitnie. Żadna z moich róż tak się nie ociąga jak ona. Ale żeby nie było tak pięknie Wiliam okazał się nie Wiliamem Ale tak to jest jak kupuje się róże z niewiadomego pochodzenia. Nawet nie mam u kogo zareklamować.
Pozdrawiam Monika
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Moja Edenka jeszcze nie ma ani jednego pączka, więc nie wiem, czy będę reklamowała, czy nie. Tylko ona i Iceberg nie kwitną.
Czekam z niecierpliwością i czekam. Ciekawe, czy w końcu się przekonam co zacz.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Moniu Double cudo ...aż by się zjadło taki pyszny deserek:)
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Witam moich wszystkich miłych gości :D .

Agnieszko, najgorsze jest to, że pożeram je we wciąż zwiększającej się ilości i ...nadal mam niedosyt ... :wink: . Po prostu uwielbiam je ... ;:170 .

Moniczko, u mnie również przez 10 lat nie było róż i nawet nie miałam zamiaru ich sadzić. Ani jednego krzaczka, wyobrażasz sobie? Moja mama na swojej działce miała z 15-20 odmian i różnie jej rosły. Niektóre były wiecznie chore, miały plamy i mszyce na pędach. Ohyda ... :x . A i niektóre z nich nieciekawie przekwitały - takie rozklapcioszki ... :roll: . Ble, jakby to powiedziały moje córcie ... :lol: . I dlatego powiedziałam: nie !!! Za dużo z tym zachodu !!! Ja będę mieć ogród, który sam sobie da radę i będzie przy tym atrakcyjny :wink: .
I nagle, ni z gruszki, ni z pietruszki, nastąpiło: ta dam !!! Olśnienie, oszołomienie, zachwyt i chciejstwo ...nie mające granic. Tak więc Moni rozumiem Ciebie w zupełności i ...nie zamierzam Cię odwodzić od zamiaru powiększenia kolekcji róż w swoim ogrodzie :lol: . Ja również po wizycie w ogrodzie Asi ...kupiłam sobie Leonarda :wink: i mam ochotę jeszcze na np.Gartentraume i Rosarium Uetersen. Właściwie, to cieszę się, że "trafiło mnie" coś tak pięknego i szalonego ... ;:138 .

Małgosiu, widzę, że Edenka w centrum zainteresowania, pięknota jedna, no!!! Doczekasz się kwiatów i to niebawem, bo idą dość ciepłe dni :uszy .

Anuś, Double jest wyjątkowo apetyczna, tylko ma cienkie pędy i kwiaty zbyt wiszą, jak na moje oczekiwania. No, ale ona młodziutka, więc nie ma co oczekiwać ...wszystkiego :wink: .

Nareszcie, nareszcie, nareszcie doczekałam się na pierwszy kwiat Boule de Neige :tan . Cieszę się przeogromnie, bo już myślałam, że ją stracę. Wiosną wcale nie chciała rosnąć, zresztą cały krzaczek w tej chwili ma może 13cm wysokości. Ruszyła po Asahi. I wydała właśnie ten jeden kwiat. Cudo ... ;:224

Obrazek

Obrazek

A tak zaczyna przebarwiać się tygodniowy kwiat Sahary

Obrazek

Obrazek

W ogóle ta róża co raz bardziej przykuwa moją uwagę. Jej kwiaty opisałabym jako takie świecące lampki ogrodowe, w szczególności wieczorem. Są jaskrawe, a przy tym półprzeźroczyste ... W każdym razie coś innego, niż pozostałe róże, jakie mam u siebie.

Również Blaze Superior rozpoczyna kwitnienie

Obrazek

Obrazek

A z towarzystwa różanego pierwszy kwiat otworzył Multi Blue. Tylko czy to na pewno on???

Obrazek

A także ...prymula ... :? ... :lol:

Obrazek
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
maniek60
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 27 gru 2010, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Gabiony by się przydały, aby kwiatki swobodnie "stały" heh
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Maniek, e tam , róże i takie żelastwo ... Co Ty, chłopaku?
Raczej nadałyby się bardziej do Twoich win ... :lol: .
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Moniś dobrze,od naszych zachciewajek się nie tyje :;230
Cieszę się,że zdołałaś uratowac Boule de neige,śliczny kwiat ....u mnie chyba padła na dobre Red Eden Rose,miała sporo listków,ale zero przyrostów,kupiłam ją wiosną w Rosarium.Jeszcze nie kupiłam tego cuda Asahi,ale będę musiała się wybrać do ogrodniczego ;:224
Soczewka
1000p
1000p
Posty: 2982
Od: 9 mar 2010, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Moni mnie mszyce trochę zniechęcają ale z nimi udaje mi się walczyć, gorzej jest z czarną plamistością. Zauważyłam ,że mimo oprysków pojawia się już na niektórych krzewach. :evil:
A Iceberg mnie trochę rozczarowała. Zamiast nowych pędów wypuszcza jakieś dziczki. Zastanawiam się czy jej nie wymienić na nową. U Ali jest taki piękny krzak a moja coś nie chce się rozrosnąć. Szkoda bo ma bardzo ładne kwiaty
Pozdrawiam Monika
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Moniś widzę, że kolekcja się powiększa w zastraszającym tępie. Rozwlił mnie na łopatki widok Hokus Pokus-gdzie ją kupiłaś? Ja co prawda z drugiej strony Warszawy jestem, ale po takie cudo warto jechać. Ja w sobotę kupiłam the fairy (okrywową) i tak sobie rękę załatwiłam, że przez dwa dni rękawiczek nie mogłam założyć, ale warto było. Dzisiaj jadę po kolejne zakupy :heja
Mam problem z wklejaniem zdjęć niestety do swojego wątku, ale mam nadzieję że się uda-także zapraszam wkrótce do mnie.
Awatar użytkownika
PiVi
100p
100p
Posty: 155
Od: 21 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Dąbrowa Chotomowska / Warszawa
Kontakt:

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Rozeta pisze:La Reine Victoria mam i polecam! Spójrz na drugą stronę tego wątku, tam są fotki i trochę opisu.
No dobra... pooglądałem, poczytałem i....namówiłaś mnie.
Wpadłem do "Ogródka" w Jabłonnej/Chotomowie i :

- La Reine Victoria
- Louis Odier
- Tip Top

... wszystko z Rosarium :) i to po naście pln`ów za sztukę...

Prócz tego kupiłem domenę http://www.swiatroz.pl/ (był chyba kiedyś pod tym adresem sklep z różami z Łomianek) i
zrobię stronę gdzie na każdą "moją" (czyli z mojego ogrodu) różę zrobię podstronę z opisem, spostrzeżeniami i zdjęciami...


PiVi
Moje Róże czyli nowe hobby.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Monia, moja Iceberg też tak ma.
Swoją masz pierwszy rok?
Bo ja tak.
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”