Ach te róże! ach te różyczki!

Zablokowany
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wiosna bawi się z nami w ciuciubabkę ,nie rozpieszcza nas , dwa dni słonka,cieplutko i bum :!: tydzień deszczowy zimny brr.
Taką pogodę mamy już od dwóch miesięcy, ale miejmy nadzieją ze ponura aura minie i wreszcie nadejdą ciepłe upalne dni ;:3
Ja uwielbiam upały, słoneczko, ale sa tacy co lobią chłodek i deszczyk, wiosna nie może wszystkim dogodzić choć by chciała :;230

Obrazek

Obrazek[/url

Głogi, pięknie kwitną, ale nie nacieszę sie tymi pięknymi krzewami bo pada i deszcz zniszczy kwiaty :(

[url=http://www.fotosik.pl/zdjecie/47fb7d47f1c7a1c5]Obrazek



Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kalie, prawdopodobnie znajdę dla nich miejsce w ogrodzie.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu..piękne kalie, ten kolorek. ;:333 . Jeśli tylko znajdziesz miejsce w ogrodzie sadż. ;:108 . Mam je i chodż unikam tych co to trzeba wkopywać, wykopywać te pozostaną. ;:128 U mnie także pada a kwiatki czekają na wsadzenie. :wink:
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Zuziu, kalie wsadzę do ogrodu, ;:3 teraz wyszło słoneczko wiec idę ;:65 do ogrodu walczyć z intruzami,przez noc narobiły mi masę
kopców ;:223
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Śliczne kalie Wandziu ;:167
Pogoda dziwna, ale dobrze, że popadało, bo u mnie strasznie sucho było, tylko własnie to zimno... ;:222
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Basiu, pogoda dziwna, wieje , świeci słonko, wiec siedzę w ogrodzie i okopuję różne bo intruzy porobiły korytarze wokół róż,
na paru różach zauważyłam skoczka ;:202 muszę coś z tym zrobić a niema tygodnia jak opylałam róże ;:223
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

No jest z tymi potworami różanymi... ciągle coś ;:222
Ja dzisiaj obchód zrobiłam i bruzdownica na Westerlandzie wariowała, ścięty jeden pęd ;:219
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Basiu, oby udało Ci się szybko pozbyć tego potwora, raz miałam bruzdownice na róży Maritim ,na dodatek późno
zdiagnozowałam problem i musiałam ciąć wszystkie pędy :( Teraz jak jest pogoda to codziennie oglądam moje różyczki,
szukam małych potworków , do tych mikrobów chyba będę musiała sobie kopic lupę ;:306
i sprawdzam czy pod różami, krzewami, nie ma nowych śladów nornic a mam kota, Cynamonek woli polować w ogrodzie u sąsiadów . :?
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Mnie bruzdownica ominęła, ale skoczka też znalazłam. Kretów nie zazdroszczę. Każdego roku tż buszuja po moim i sąsiadów ogrodzie. Tylko jedna z sąsiadek jakoś sobie z nimi radzi, ale ona całymi dniami siedzi w ogródku i czasem zwyczajnie pilnuje ich kopców. Kilka razy udało jej się je schwytać, ale zaraz przyszły kolejne. To taka walka z wiatrakami. Masz jakiś sposób na nie?
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu u Ciebie wikt, a u sąsiadów praca taki to ten Twój Cynamonek ,a raczej Ancymonek :;230 .Tuneli nie zazdroszczę ,chociaż kreciki to takie śliczne pożyteczne stworzonka lecz na łąkach, a nie w ogródku. W ubiegłym roku cudnie kwitła azalia, ten rok jakiś taki to samo u mnie z Rh
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Ewuniu, Czego ja juz nie próbowałam, aby sie pozbyć intruzów, to walka z wiatrakami , stosowałam - karbid, race ,
trutki , brzeczki, wiatraczki ,saletrę, gnojowice z pędów czarnego bzu, ;:223 Dziś oglądałam filmik na YouTubie o zastosowaniu
żelu do toalet , zastosowałam i zobaczę jak to działa. W trawniku mam dużo larw chrząszcza majowego , wiec nornice i krety
maja super jadłodajnie ;:306

Jadziu, kotek to prawdziwy ancymonek ;:306 azalie i rododendrony w tym roku nie pokazały show :(
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Niestety Wandziu u mnie to samo z Rh i azaliami no cóż nie zawsze jest święto w jednym roku te kwiaty cudnie kwitną w drugim inne.Miałam tyle pąków na piwoniach i teraz patrzę ,że niektórym zasychają te pąki .Nie mam pojęcia co jest grane ;:3
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Jadziu, z piwoniami mam to samo, pąki zasychają i opadają :( jeżyna ogrodowa przemarzła, wszystkie pedy musiałam cieć,
ale na szczęście puszcza młode, wiec za rok może zaowocuje. Azalie marnie kwitną, ale na pocieszenie kupiłam dziś kolejną
azalie wielkokwiatową, Azalia Mollis - Speks orange. Wiosną, będzie takim mocnym akcentem w ogrodzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

U mnie Azalie nie rosną, są bardzo marne, powoli zaczynam mieć ich dość a tak je lubię.
M ieliśmy zimn o a teraz upał, przydałby się majowy deszczyk ale nie ulewa i zimno - bo podlewanie raz za dużo czasu schodzi po drugie nie jest to dobre dla przede wszystkim róz. U mnie są straty ale nie widzę tylko szkodników, tyle dobrego ;:306 ;:306
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”