Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Zablokowany
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

daysy pisze:
Na wstępie przepraszam, wzięłam Cię za dziewczynę, ale bez imienia trudno się zorientować who is who. :D
Pozwolę się nie zgodzić z tą opinią, nie wiem gdzie ją wyczytałeś, ale moja Queen of Sweden, to róża bardzo zdrowa, liście trzymała zdrowiutkie do późnej jesieni. Krzew silnie rosnący, dobrze krzewiący się, obficie kwitnący. Nic złego nie mogę o niej powiedzieć.
Gdyby jeszcze trzymała dłużej kwiaty i miała je większe w stosunku do swojego wzrostu byłaby dla mnie różą doskonałą.
W ogrodzie prezentuje się jak na królową przystało bardzo dostojnie, pędy sztywne, nie pokładające się.
Wiadomości o niewieścim charakterze tej róży przeczytałem tu, na forum. To już nie wiem jaka jest prawda. Kwiat jest przecudny, i rośnie do góry, róża jak z bajki.
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

DecoY prawda jak zwykle leży po środku. Moje róże nie mają łatwego życia w ogrodzie, staram się zadbać o nie jak najlepiej, ale pewnych rzeczy nie da się wyeliminować. Problemem dla moich róż jest wysoki poziom wód gruntowych, wiosną zdarza sie, że korzenie stoją w wodzie, co nie jest najepsze dla róż. Na białej rabacie najbardziej, prawdopodobnie z tego powodu cierpi M. Antoinette, za to Queen of Sweden, rośnie pięknie. Wczoraj przycinając róże miałam dylemat, które pędy wyciąć, bo mocno się zagęściła, ale wszystkie zdrowe, grube, więc jak mogę jej nie chwalić. Urosła przez 2 sezony jak żadna inna róża, postaram sie zrobić zdjęcie i zobaczysz jak wygląda juz po gruntownym przycięciu.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Daysy, jestem pełna podziwu dla tytanicznej pracy, jaką musiałaś i chciałaś wykonać. Najważniejsze, że się obyło bez uszczerbku na zdrowiu. Z pewnością już pierwsze kwiaty wynagrodzą Ci trud, a i nam sprawi wiele radości ich podziwianie.
Ja wciąż się waham, czy róże, czy magnolie (Genie i Rustica Rubra), ale jestem uziemiona z większymi działaniami w ogrodzie prawie do końca kwietnia, więc nie wiem, na co się załapię.
Twoja wiosna jest już całkiem kolorowa. Szkoda, że nie podzieliłaś się koszyczkowym patentem jesienią ;:63 . Ja dużą część cebulowych wysadzałam w donicach i teraz trzeba je częściej podlewać. Dobrze, że moja nalessowa gleba dobrze trzyma wilgoć. Już nie chodzi o pracę, ale nie mogę być często na działce, więc rośliny muszą sobie jakoś radzić. Podczas rozgarniania kopczyków przy różach zauważyłam, że te, które miały więcej rodzimego podłoża były lekko wilgotne, a te mocno ulepszone rozsypywały się między palcami. Dla róż jednak lepsze te drugie.
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Aniu ból szybko mija a radość z tego co się zrobiło zostaje. Zmęczenie fizyczne szybko się zapomina. Ja tez szybciutko naładuję swoje akumulatory i będzie wszystko ok. Mam nadzieję, że widok będzie cieszył nie tylko moje oczy ale znajdzie też uznanie w waszych. Ale to tylko na razie moje nadzieje i pragnienia. :D
Koszyczki Aniu robiłam w pażdzierniku, ale nie byłam pewna czy zdadzą egzamin, więc się nimi nie chwaliłam, zresztą co tu było pokazywać, taki tam eksperyment. Ponieważ jednak zdały egzamin mogę pokazać i może komuś się przyda sie ten pomysł w nastepnym sezonie. Dotychczasowe koszyczki, które kupowałam w sklepach, u mnie się nie sprawdziły, po pierwsze za płytkie i za mało przepuszczalne. Sadzenie w doniczkach w moim przypadku dało jeszcze gorsze efekty. Ten sposób jest dobry na lekkich ziemiach, gdzie woda szybko przenika do głębszych warstw ziemi.
Jeśli chodzi o wiosnę, to u mnie jeszcze w powijakach, dopiero co nieco wychodzi z ziemi u Ciebie za to przepięknie. ;:oj
Nawiasem mówiąc chyba postawiłabym na magnolie, mniej wymagające. Ja się w tym roku skusiłam na gwiażdzistą, ale nie wiem jak ma na imię.
Muszę sie pochwalić, w sobotę w Inter M. kupiłam camellię Brushfield's Yellow, chciałam 2, ale w tym kolorze była jedna. Jest nadzieja, że jeszcze będą, bo były dopiero rozpakowywane. Dzisiaj jadę po pracy, może jeszcze jedną dokupię.
Niestety nie mam jej zdjęcia, ale dzisiaj pstryknę fotki to pokażę :D
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Gratuluję camelii. U mnie odpada - nie ten klimat. Zastanawiałam się na przykład nad różą The Pilgrim, ale dużo było opinii, że wymarza, więc też sobie odpuszczę, albo zostawię chciejstwo na potem.
Możliwe, że magnolie zwyciężą, bo dłużej trzeba czekać na dobry efekt - wniosek: trzeba sadzić w pierwszej kolejności. Kupiłam rok temu gwiaździstą już z kwiatami, a w tym roku ma tylko pąki liściowe. Pocieszam się, że rośnie w korzeń.
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Daysy patent opracowałaś świetny. No i jak widać po kępach tulipanów- siatki zdały rezultat. Świetny pomysł.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Aniu u mnie też nie do ogrodu, ale była tak piękna, że zdecydowałam się na przechowywanie przez zimę w domu, a może na osłoniętym od wiatrów tarasie da radę, zobaczymy. Aniu mam ten problem, że nie mogę przejść obojętnie obok rośliny, kóra wpadnie mi w oko. Wiem, że Camellia, jest bardzo wymagająca i trzeba jej zapewnić specyficzne warunki, ale nie mogłam przejść obok, kiedy kusiła tym pełnymi pięknymi kwiatami :D

-- 30 mar 2015, o 12:44 --

Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Pashmina2006 pisze:Daysy patent opracowałaś świetny. No i jak widać po kępach tulipanów- siatki zdały rezultat. Świetny pomysł.
Madziu nareszcie będę mogła się cieszyć tulipanami, bo do tej pory to były rośliny jednoroczne te, które dotrwały do wiosny i zakwitły, ginęły póżniej w żołądkach darmozjadów. Może w tym roku będę oglądała tulipany nie tylko w Waszych ogrodach ;:333
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Daysy dobry sekator to połowa roboty.Sporo sie napracowałaś sadząc tyle róż i wszystkie zdążyłaś także przyciąć .W święta odpoczniesz :wink: U mnie pogoda raczej barowa az słonko a za chwilkę czarne chmury z deszcze i albo drobnym gradem .Taka pogoda nie nastraja do wychodzenia .Widziałam też robione koszyczki z cienkiej siatki drucianej One też zdawały egzamin.Tulipany i tak są jednoroczne ,bo na tych ,które w ubiegłym roku cudnie kwitły w tym roku są same liście ;:174 a dałam im tyle dobroci
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

O matko! Ja bym tyle siły nie miał ;:oj Te koszyczki bardzo orginalne ! :D
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Zwiastuny wiosny super ;:63 a na co Ci te koszyki ?
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

JAKUCH pisze:Daysy dobry sekator to połowa roboty.Sporo sie napracowałaś sadząc tyle róż i wszystkie zdążyłaś także przyciąć .W święta odpoczniesz :wink: U mnie pogoda raczej barowa az słonko a za chwilkę czarne chmury z deszcze i albo drobnym gradem .Taka pogoda nie nastraja do wychodzenia .Widziałam też robione koszyczki z cienkiej siatki drucianej One też zdawały egzamin.Tulipany i tak są jednoroczne ,bo na tych ,które w ubiegłym roku cudnie kwitły w tym roku są same liście ;:174 a dałam im tyle dobroci
Jadziu, u mnie też pogoda paskudna, nie chce się wychodzić z domu, ale akurat w niedzielę było tak pięknie, że nie mogłam nie skorzystać z okazji żeby posadzić wszystkie róże. Wiem, że to niedziela, ale w tygodniu nie dam rady, bo późno jestem w domu, poza tym cały tydzień był brzydki, więc zakasałam rękawy i do roboty. Nawet niebo przyklepało moją robotę wieczornym deszczem, tak, że chyba zbyt mocno nie nagrzeszyłam ;:131 . W końcu upiększam mikroskopijny kawałek ziemi. :wink:
Sekator Jadziu to naprawdę połowa sukcesu, nawet ręka mnie nie bolała po przycięciu wszystkich róż, a trochę ich już zgromadziłam.
Przed świętami zawsze więcej pracy i w domu i w ogrodzie, w pracy również, więc nie ma co narzekać. W święta tez raczej nie odpocznę, ale tak naprawdę, to chyba juz nie umiem wypoczywać, nic nie robiąc. Wypoczywam w ogrodzie, nawet jak się narobię to jestem szczęśliwa. Nic nie męczy mnie bardziej niż bezczynność, jak skończę jedną robotę, to w wolnej chwili znajdę coś nowego, co jeszcze można byłoby zrobić.
Jadziu te koszyczki też są zrobione z siatki metalowej, kupiłam ją w OBI, w rolce, drut jest powleczony więc wytrzyma dłużej niż zwykły, przynajmniej mam taką nadzieję. Wracając do cebulek tulipanów, to mam wrażenie, że one szybko się wyradzają. Pamietam pierwsze kupione cebulki, posadzone raz mnożyły sie pięknie, przyrastały i tworzyły większe cebule, a teraz kupowane są raczej mizerne, niby duże cebule ale nie są juz takie żywotne. Przynajmniej te, które kupowałam w marketach.
mati1999 pisze:O matko! Ja bym tyle siły nie miał ;:oj Te koszyczki bardzo orginalne ! :D
Mati co Ty mówisz, młody chłopak i nie ma siły, ;:306 . Przypuszczm, że jeszcze byś kawał ogrodu skopał ;:215 ,
Masz rację, koszyczki bardzo oryginalne, ale ważne, że spełniły swoją rolę, przecież na wystawę nie idą ;:108
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Karolinko :wit w koszyczkach sadzę tulipany, bo inaczej stałyby się pokarmem dla wszechobecnych nornic. Wiosna u mnie późno się pojawia, na razie skromniutkie widoki, ale wczoraj widziałam kilka wychodzących kwiatuszków hiacyntów, nawet ciemiernik w końcu zakwitł, niestety nie zrobiłam zdjęcia, bo lało jak wróciłam do domu.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”