Róże u Doroty...2015

Zablokowany
Awatar użytkownika
Ewa7
200p
200p
Posty: 264
Od: 27 paź 2013, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawsko -pomorskie
Kontakt:

Re: Róże u Doroty...2015

Post »

Dorota same śliczności a abraham dosłownie oblepiony. U nas w dzien ciepło, ale dzis w nocy -6
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże u Doroty...2015

Post »

Oj, Dorotko, kusisz pięknymi widokami - Abraham Darby - kolejna na liście "chciejstw" :D

Ja z A mam 4 róże, dwie różowe angielki i dwie pienne, teraz siedzą w donicach na zabudowanym balkonie i czekają na swoje miejsce na rabacie. I jeszcze poczekają, bo nie mam kiedy iść na działkę by pogrzebać w ziemi, nawet darni nie skończyłam wyrywać ;:223
Mam nadzieję, że prognozy sprawdzą się i niedziela rzeczywiście będzie taka ładna jak mówią, bo już zapowiedziałam rodzinie (szczególnie mężowi ;:306 ) że czas zrobić porządki na działce.
Póki co, to niestety, dzisiejszy poranek u mnie -4 i skrobanie szyb ;:222
Ale masz rację, wiosny na na się zatrzymać, u mnie również tulipany i żonkile wystawiły główki z ziemi.

Co do objadania roślinek, to ja w zeszłym roku miałam problemy z dzikimi kaczkami - kompletnie zjadły mi 6 szachownic, a już takie ładne były ;:145
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
lucynda
200p
200p
Posty: 263
Od: 4 sty 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Polski biegun ciepła

Re: Róże u Doroty...2015

Post »

Dorotko , też wysiałam szałwie trójbarwną i dokupiłam jeszcze muszkatołową, ją na szczęście można wysiać do gruntu w drugiej połowie lata .
Pisałaś, że w A są resztki angielek. Na moje pytanie czy w naszym A lub R ( jak kto woli) będzie ta łososiowo morelowa angielka , pani powiedziała żeby pytać , bo będą jeszcze domawiać róże, ale nie mają wpływu na to jakie kolory zapakuje im producent.
Pozdrawiam Lucyna
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Róże u Doroty...2015

Post »

W LM Gloria ;:oj ? No to super. W jakich miesiącach ją tam spotkałaś? W szkółce nie reklamowałaś takiej marnej sadzonki?
Abraham w tym słonku wygląda rewelacyjnie i tak ciepło. Bardzo ładne ma pąki. Takie kuliste. William bajeczny. Strasznie się ciesze że się na niego skusiłam.
Zakupy zrobiłaś superowe. Tyle nowych różyc ;:215 . To już teraz będziesz je sadzić do donic?
Pogodą i ja jestem załamana, miałam jutro na działkę jechać. Napadało wczoraj tyle śniegu że szok, nie ma szans na wyjazd. Choć w niedziele ma być 10 czy 11 stopni. Ale wiesz, mnie się nie opłaca tankować i jechać taki kawał na jeden dzień. Najgorsze jest to, że zapowiadają ładną pogodę w tygodniu a na weekend znowu zima. Już mnie denerwuje ten marzec a ledwo się zaczął.
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże u Doroty...2015

Post »

Dorotko ja w zeszłym roku kupiłam TOM TOM ale nie zrobiłam jej zdjęcia ;:131 malutki kompaktowy krzaczek,jak tylko zakwitnie zaraz Ci ją wstawię ;:108
U mnie szałwia trójbarwna już wykiełkowała :tan
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Róże u Doroty...2015

Post »

A gdzie byłaś w LM i widziałaś róże? bo ja byłam w Markach i nic nie było ;:145 Kupiłam tylko dwie duże, białe donice na taras.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Róże u Doroty...2015

Post »

Dorotko Tom Tom z A. chyba nim nie jest.
Mój bardziej podobny do Bonici a mam go z tego samego chyba żródła.
LO będę cięła nisko, bo strasznie mi ucieka w górę i taki wiotki, że potem bezładnie wiszą w dół te gałązki.
Jeszcze zastanawiam się nad kulkowaniem, ale zobaczymy, bo nie za bardzo mam na to miejsce. :?
William S. u mnie ma raczej sztywne pędy, ale mój jest starszy i tnę nisko, bo angielki to lubią.
Pięknie kwitnął Ci Abraham ;:215
A co to za drobne białe kwiatki na pierwszych dwóch ogólnych fotkach ?
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże u Doroty...2015

Post »

Dorotka, kupiłam na Radzymińskiej!
Zajrzyj do mnie i powiedz, czy zgadzasz się z moimi typami.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże u Doroty...2015

Post »

Dorotko najpierw cieszyłam się, że nie mam A w pobliżu. Ale teraz to już beczę, ;:145 jak tak słucham Twych opowieści. Też bym sobie kupiła takiego "niespodzianka". ;:215
Na szczęście wspomniałaś o LM. Muszę w takim razie polować. :wink: Jednak skoro one nie mają podanych nazw to czym się kierować przy wyborze? Tylko kolorem? :oops:
Wiliamem jestem oczarowana. Musze go mieć! I Abraham coraz bardziej mi się podoba. ;:215
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Róże u Doroty...2015

Post »

Dorotko, róże masz piękne - widać, że rosną w dobrej ziemi, odpowiednio odżywione ;:108 U mnie takie nigdy nie będą - zbyt słaba i przepuszczalna ziemia ;:198
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże u Doroty...2015

Post »

Dziś w A dokupiłam kolejnych 10 sz, nie mogła tak po prostu przejść koło nich, tym bardziej, że wczoraj przyjechały.

Dorotko, mam pytanie, czy te róże angielskie z A mam przyciąć tej wiosny? Na razie skróciłam im korzenie i po namoczeniu wsadziłam do donic. Po świętach chciałam je przesadzić na rabatę - choć biorą pod uwagę wasze doświadczenia i szanse niespodzianki, to nie wiem, czy z tym przesadzaniem nie poczekam do kwitnienia, co by nie pomieszać z kolorami ;:306
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże u Doroty...2015

Post »

Jak zyjesz Dorotko, dzisaj bylo u Ciebie szalenstwo sadzenia roz :?:
Twoje siewki juz kielkuja... , czy za wczesnie..., beda zdjecia :?:
;:100
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Róże u Doroty...2015

Post »

Dorotko, w jakim stanowisku rośnie u Ciebie Abraham?
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”