Róże u Doroty...2015

Awatar użytkownika
Anuleczka
500p
500p
Posty: 957
Od: 25 sty 2015, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Róże u Doroty...2015

Post »

Urok zaklęty w kwiatach. Jestem oczarowana.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16014
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże u Doroty...2015

Post »

Dorotko, podążam i ja Twoim śladem. A wszystkim gościom muszę powiedzieć, że tylko dzięki Dorotce nabyłam jesienią Abrahama Darby, bo tak skutecznie kusiła swoimi zdjęciami, że po prostu nie było żadnej siły, żeby się temu oprzeć.
Awatar użytkownika
beatris
200p
200p
Posty: 434
Od: 16 mar 2008, o 15:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Berlin / Międzylesie

Re: Róże u Doroty...2015

Post »

Dorotko dziekuje za Novalis, mam ja tez, ale nie takie piekne ujecie . Jestem ciekawa jakie roze zamowilas, bo ja tez na 20 czekam z Loton:-) Cos fiolotowego tez tam jest.
"Wer mit seinem Garten schon zufrieden ist, hat ihn nicht verdient!" Dr. Karl Foerster
Ten kto ze swojego ogrodu zadowolony jest, ten go nie zasluzyl .
Róże w Bergfelde
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Róże u Doroty...2015

Post »

Och Dorotko, ja mogłabym takie zdjęcia jak te na pierwszej stronie oglądać godzinami i wciąż. ;:138 A liczba 150 róż....świadczy jak bardzo kochasz te kwiaty. Ja Ciebie rozumiem, róż nie da się nie kochać. One są jedyne w swoim rodzaju. Królowe. ;:108
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże u Doroty...2015

Post »

:wit , zdjecia z 1-go postu super..., to Ty masz tez inne rosliny poza rozami ;:oj ! ?
Novaliska, jak zwykle u Ciebie , przesliczna. Jak ja widze , myslie o nowym parasolu... ;:306
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
lucynda
200p
200p
Posty: 263
Od: 4 sty 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Polski biegun ciepła

Re: Róże u Doroty...2015

Post »

No ładnie nie było mnie w Twoim wątku parę dni i co widzę? Same cuda. Moje zamówienie na pewno nie skończy się na 30 szt. Dobrze że M obiecał nową rabatkę. Dla jego własnego dobra powinien słowa dotrzymać . ;:196 . A tak na serio to kusisz oj kusisz.
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty...2015

Post »

Witajcie mili goście :wit
Bardzo się cieszę, że nadal chcecie odwiedzać mój różany zakątek. Zdjęcia co prawda z zeszłego roku, ale na szczęście mam ich bardzo dużo, więc zanim przyjdzie prawdziwa wiosna i zakwitną nasze rośliny, będziemy wspominać to co nas cieszyło w poprzednim sezonie. Na razie pozostaje cierpliwie czekać na wiosnę, a czas oczekiwania postaram się umilać fotkami.


Aniu Pulpa222 :wit
Właśnie dlatego, że na dworze jest tak nieprzyjemnie, to letnie wspomnienia może chociaż trochę nam wynagrodzą tę aurę.
Już chyba wszystkie przebieramy nogami, żeby zacząć prace w ogrodzie ;:65

Ciekawa jestem jakie ostatecznie róże wybrałaś, bo lista była chyba trochę dłuższa?

Daysy witaj różana koleżanko ;:196

Krysiu ;:196
Mam nadzieję, że z Novalisa będziesz zadowolona...szykuj parasol :;230
Na stelażu to Robin Hood.

Sabinko ;:196
Wierz mi, fascynacja była i sadziliśmy z M nie przewidując, że iglaki szybko się rozrastają. I tak po kilku latach trzeba było znacznie ograniczyć ich zapędy. Część trzeba było zlikwidować, reszty pilnujemy żeby zbyt mocno nie rosła. Za to posadziliśmy nowe tuje szmaragdowe wzdłuż ogrodzenia i malutkie cisy, które zamierzam formować... Cisy na szczęście rosną powoli, więc kilka lat nie będzie z nimi problemu.

Dla was dziewczyny róża, którą rzadko pokazywałam - Amadeus

Obrazek


Agnieszko :wit rozgość się proszę i oglądaj. Ja też uwielbiam patrzeć na Twoje królestwo.

Dorotko ;:196 bardzo się cieszę, że jesteś.

Aniu Annes 77 ;:196
Liczba 150 już przekroczona...a limit miał właśnie wynosić tyle i ani jednej więcej :wink: ....Ale wiesz sama najlepiej jak trudno się oprzeć pragnieniu posiadania kolejnych piękności. Szczególnie jak oglądam je w takich pięknych ogrodach jak Twój ;:224

Teresko :wit Zapraszam serdecznie jak najczęściej na pogaduchy o różach...i nie tylko.

Dla Was Cardinal Hume

Obrazek


Jagódko ;:196

Toast wzniesiony ;:136
Jak słusznie zauważyłaś oprócz róż, miejsce w ogrodzie znalazły też inne rośliny....I kto wie, może dojrzeję również do wątku w " Ogrodowym ". Zastanawiam się tylko czy będę miała co pokazywać.
Róże staram się sadzić w dużych odstępach, ale już w niektórych miejscach zaczyna się robić ciasno. Sekator i tak wiosną jest niezbędny, więc można trochę przystopować zapędy niektórych róż. Gorzej, bo dla tych najstarszych sekator jest za słaby. Tam potrzebne będą nożyce do gałęzi, albo nawet piła ;:224

Kilka iglaków pożegnaliśmy, ale były to głównie formy płożące, które zajmowały dość dużo miejsca.... Najbardziej żal mi było kilkunastoletniego rododendrona, który z niewiadomych przyczyn w zeszłym roku po prostu usechł. Do tej pory zastanawiam się co mogło być tego przyczyną. Zmarniał w ciągu kilku tygodni.

Milenko :wit Zapraszam do wspólnego wspominania ciepłych, letnich dni.
Niestety nie udało mi się odratować Blue for You. To była jedyna z kilku ' zdechlaczków ', która padła.

Anuleczko :wit . Bardzo się cieszę z Twojej wizyty. Odwiedzę z chęcią Twój ogród.

Wandziu ;:196 Mam nadzieję, że Abraham Darby spełni Twoje oczekiwania i też Cię zachwyci...bo jak nie, to mi się dostanie, za to kuszenie :uszy

Nie wypada mi nic innego jak po raz kolejny pokazać Abrahama Darby

Obrazek

Za chwilę ciąg dalszy odpowiedzi...
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty...2015

Post »

Beatko ciekawa jestem Twojej opinii o Novalisie...Nie wszyscy są z niej zadowoleni.
Lista róż już kilkukrotnie się zmieniała. Ciągle coś zmieniam, ale mam nadzieję, że jak zdecyduję się na ostateczną wersję nowej rabaty z różami angielskimi, to listę już zamknę. Na chwilę obecną mam zamówione 17 róż, ale pewnie dojdzie jeszcze dwie lub trzy. Więcej nie, bo i tak M się krzywi, a jeszcze chciałabym zamówić chociaż kilka odmian lilii :) Napiszę jakie róże zamówiłam jak wrzucę zdjęcia z planem nowej rabaty. Będę chciała prosić o rady i opinie. Wiem, że Ty też masz taką rabatę u siebie i bardzo mi się Twoja podoba ;:180


I fragment rabaty

Obrazek

Małgosiu
;:196 Jak oglądam zdjęcia z zaprzyjaźnionych ogrodów, to i humor się poprawia i jakoś lżej znosić tę dziwną zimę. A róże to królowe i nie wyobrażam sobie ogrodu bez nich. Na dodatek jest tyle odmian, że tak naprawdę każdy może znaleźć dla siebie taką, która będzie ozdobą ogrodu przez cały sezon.


Alexio ;:196 A widzisz, mam też inne rośliny :;230 , nie tylko róże. A parasol przy Novalisie jest niezbędny...wiesz, że on to lubi. Teraz tak myślę, czy dobrze zrobiłam wysadzając ją z donicy ;:218 ...Jeśli będzie jej źle, to wróci z powrotem na taras...i pod parasol ;:306


Lucynko :wit
Widzę, że mamy kolejną różano zakręconą koleżankę. Pochwal się jakie róże zamówiłaś? Mam nadzieję, że otworzysz swój wątek i wpuścisz nas do obejrzenia Twojego królestwa :wink:

Dziewczyny dla Was róża nazywana " plastikową ", ale i tak jest ;:167
Leonardo da VInci


Obrazek
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty...2015

Post »

Masz rację, nie skończyło się na tamtej liście. Łącznie wybrałam 30 szt ;:108 . Część już zamówiłam, a reszta czeka, aż 'wróci rozum'. Pewnie wróci, jak już zamówię ;:223 .
Fakt, jest ich tyle, że boli głowa od samego oglądania i wszystkie by się chciało mieć, a tu stop - płot :;230 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Róże u Doroty...2015

Post »

Jestem, jestem ;:138 Dziękuję za zaproszenie do kolejnego wątku ;:196
Robin Hood w pionie, super pomysł. Chyba zgapię na moją nową rabatkę pustaczkową, bo mam dwóch takich gagatków. Martwiłam się jak tam będzie z miejscem bo jeszcze Moonlight Pembertona i Marguarite Hilling i coś tam jeszcze, i te Robin Hoody....ale teraz widzę że zmieszczę :tan

Ja też chcę Novaliska ;:168
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże u Doroty...2015

Post »

Dorotko, Amadeus rzeczywiście był za rzadko pokazywany, bo go nie kojarzę, a jest przepiękny, szczególnie w fazie półotwartych paków wygląda zachwycająco. Powiem ci, że iglaki to świetny patent na ramy ogrodu. Początkowo bardzo broniłam się przed wszelkimi zimozielonymi i kłującymi roślinami..chyba dlatego, że sąsiedzi uznawali jedynie iglaki, a i teściowa najchętniej sadziłaby tuje. Postanowiłam, że u mnie będą tylko kwitnące rośliny i krzewy. Teraz jak pooglądam niektóre ogrody to dostrzegam, że w odpowiedniej ilości i aranżacji są bardzo cennym dodatkiem. Niestety nie zostawiłam miejsca na posadzenie czegokolwiek większego..Może w przyszłości jakoś to wszystko przeprogramuję ;:224
Awatar użytkownika
Ewa7
200p
200p
Posty: 264
Od: 27 paź 2013, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawsko -pomorskie
Kontakt:

Re: Róże u Doroty...2015

Post »

Dorota,u Ciebie jak zawsze same piękności.Abraham naprawdę kusi:-)Niecierpliwie czekam na wiosnę i twoją nową rabatę różaną.
lucynda
200p
200p
Posty: 263
Od: 4 sty 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Polski biegun ciepła

Re: Róże u Doroty...2015

Post »

Dorotko róż rosnących już na rabatach to mam trochę mniej niż Ty,bo tak około 120, ale na poletku zimują jeszcze okulizowane tego lata multiflory. Jest ich chyba 60. ;:224 .Zamówienie zrobiłam w "f",
Pilgrim
Gertrude jekyl
Charming piano
Nina renesans
Pirouette
Granny
Giardina
Muschimara
Kir royal
Swany



Matador
Red fairy
Rapsody in blue
Kardynałek
Rosario
Stephanie baronin zu guttenberg
To tyle w tej szkółce reszta czeka na R , a ją czekam na cudowny napływ gotówki. A tu jeszczezakochałam się w kilku Twoich różyczkach.
Pozdrawiam Lucyna
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”