Róże u Doroty

Zablokowany
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Róże u Doroty

Post »

Dorotko razem z Jadzią/Jakuch szczujecie braciami Grimm - baśniowo się zrobiło.
Bonita Renaissance - jak długo masz, przycinasz bo u mnie to spora dziewczynka ok.1,70 m,
3 sezon, zdrowa, bardzo ją lubię.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty

Post »

Karolino oj, można połamać faktycznie :) Dla niektórych piękności warto ;:108

Mati ;:196 .
Z tym talentem nie przesadzajmy :oops: . Czasami uda się zrobić ładne zdjęcie. Uczę się cały czas, a mój aparat ma problemy z czerwonymi kolorami, albo ja nie umiem wykorzystać jego wszystkich możliwości.

Aniu bo Bracia Grimm to naprawdę śliczna róża,którą warto do siebie zaprosić ;:108
Bonita to jeszcze młoda dziewczynka. Kupiona tej wiosny, moja ma ok.1 m, ale masz rację jest zdrowa do tej pory.
Twoja 1,70 ;:138 . Wrzucisz u siebie jej zdjęcie?
Awatar użytkownika
Helios
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3724
Od: 15 cze 2010, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyszków

Re: Róże u Doroty

Post »

;:3
Niemieckie nazwy róż zapamiętuję bez problemu, po prostu znam niemiecki, natomiast większość angielskich i francuskich to masakra. ;:oj Nazwy angielskie czytam po niemiecku i w ten sposób powstaje całkiem nowa nazwa... :;230
Gdzie kwitnie kwiat - musi być wiosna, a gdzie jest wiosna - wszystko wkrótce zakwitnie (Friedrich Rückert)
Ogród Heleny Ogród Heleny cz.2
Ogród Heleny cz.3
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Róże u Doroty

Post »

Witaj Dorotko, posiadaczko pięknych róż!
No właśnie Helena rozwiała wątpliwości na temat nazw róż: jeśli znamy język - nazwy są łatwe i coś znaczą :uszy. Może warto rozszyfrować i te inne?
A w ogóle warto poznawać obce języki, choćby dla róż ;:108.

Serdeczności - Jagi
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Róże u Doroty

Post »

Dorotko wstawiłam Bonite R., ale nie mam jej w całości, w tym roku to ja niestety fotek swoich róż mam mało, tak się u mnie złożyło. Poszukam moze jednak znajdę.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże u Doroty

Post »

Crokus Rose - piękna róża, Kocham takie kolorki. Urzekają mnie kiedykolwiek je zobaczę. Dla mnie to miłość od pierwszego wejrzenia. Trzeba dodać, że fotograf też niezły ;:180
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty

Post »

Przestraszyły mnie prognozy zapowiadające nadchodzące przymrozki i postanowiłam wreszcie usypać kopce dla swoich panienek :)
Nie było łatwo, bo musiałam ziemię na kopce wydobywać jak kret z kompostownika. Nawet nie wiedziałam, że tak się uszarpię. Wiosną kupiliśmy z M plastikowy kompostownik, dosyć duży. Jak się to wszystko ubiło przez cały sezon, to wyciąganie ze spodu przekompostowanej ziemi, to była galernicza harówka ;:oj . Nie skończyłam, bo musiałam iść do pracy. Zostało mi jeszcze ok. 40 szt., resztę zrobię w sobotę. Ramion i rąk nie czuję od tej szarpaniny, ale to co najważniejsze już zrobiłam :D
A swoją drogą, pięknie od marca się wszystko przerobiło na tym kompoście i dzięki temu większość róż dostanie super ziemię, którą potem na wiosnę rozgarnę i też będzie nawozem dla moich roślinek ;:224

Czas wracać do podsumowania.
Reine des Violettes róża historyczna. Posadzona w 2013 r. Kupiona w ogrodniczym w bardzo kiepskiej kondycji. Poparzona w szklarni, ale za to bardzo dzielna różyczka. Szybko doszła do siebie, chociaż w zeszłym roku słabo kwitła. W tym sezonie mocno urosła ok. 160 cm, zbudowała bardzo ładny, zgrabny krzaczek,a raczej spory krzaczor :wink: . Kwitła dwukrotnie, pierwsze kwitnienie obfite, ale sporo nie rozwiniętych pąków pozrzucała, nie mam pojęcia dlaczego? Straciła też trochę liści. W lipcu liście zaczęły odrastać i pojawiły się nowe pąki. Jest zdrowa, bez plamistości, bez mączniaka. Kwiaty, pachnące, dość duże ładnej barwy. Moim zdaniem mogłyby się dłużej utrzymywać na krzaczku.
Czerwiec
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sierpień

Obrazek

Obrazek

Na rabacie, to ta na kratce.

Obrazek


Rhapsody in Blue róża parkowa. Mam dwie szt. Starsza posadzona w 2012r., młodsza w tym roku. Nie lubi mocnego ;:3 , musiałam ją na wiosnę przesadzić. Teraz ma lepiej. Słońce do południa, może trochę dłużej, potem już cień. Jej to wystarcza, bo dosyć ładnie kwitła. Nawet teraz ma jeszcze sporo pączków :) We wrześniu złapała trochę plamistości, obrywałam porażone liście na bieżąco i jak na razie to wystarczało. Ta mniejsza kupiona na wyprzedaży za kilka zł też ładnie kwitła i też złapała trochę plamek. Być może ma skłonność, chociaż w zeszłym sezonie nie była porażona. Zobaczę jak się będzie sprawować w przyszłym roku. Kwiaty jesienią wytrzymują nawet kilka dni, latem w te upały szybciej przekwitały. Na mocnym słońcu przekwitając, łapią brzydki szary kolor.

Czerwiec

Obrazek

Obrazek

Lipiec

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sierpień

Obrazek

Obrazek

Październik

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dziewczyny, pozwolicie, że odpowiem Wam jutro. Rano muszę wstać, bo idę do pracy. Dziękuję Wam wszystkim za wpisy i mocno Was ;:168
Dobrej nocy ;:19
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże u Doroty

Post »

Dorotko, widzę, że Rhapsody in Blue potrafi być ładna. Moja też była kupiona za kilka zł na wyprzedaży..a raczej na akcji sprzątania magazynów, bo była w opłakanym stanie. Przez cały sezon próbowała zaprać się do życia i fakt faktem wydała kilka kwiatów, ale nie byłam jakoś specjalnie zachwycona..teraz naoglądałam się twojej i widzę, ze są perspektywy ;:224
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże u Doroty

Post »

Rapsody, niesamowicie piękny głęboki kolor, a Reine wspaniale wygląda z tymi ostróżkami. Nie mam ani jednej, ani drugiej.
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Róże u Doroty

Post »

Zabiłaś mnie rhapsody ;:oj ;:oj ;:oj aleś ty kochana że takie zdjęcia nam posyłaś ;:215 tej reine nie skomentuje ... kształt i kolor kwiatów mówią same za siebie :shock:
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty

Post »

Witajcie :wit .
Przepraszam Was za to, że wczoraj już nie odpowiedziałam,ale było bardzo późno.

Helenko z niemieckim też nie mam problemu, natomiast francuski to całkiem inna bajka :roll: . Można język połamać...nawet nie próbuję wymawiać francuskich nazw... ;:219

Jagódko ;:196 .
Niektóre nazwy jest łatwo rozszyfrować....jak się zna język ;:224
Resztę próbuję z różnym skutkiem, ale możemy wspólnie tłumaczyć na język polski obcojęzyczne nazwy. Zauważyłam, że wiele róż ma po kilka nazw. Postaram się poszperać w swoich albumach i opisując następne róże podam ich różne nazwy...o ile znajdę ich odpowiedniki w innych językach. Jeśli nie uda mi się ich znaleźć to pomoc jest mile widziana ;:108

Aniu już biegnę do Ciebie zobaczyć Twoją Bonitę ;:65 .

Daysy Crocus Rose ma śliczne kwiaty...jak każda angielka ;:167
Fotograf stara się bardzo robić ładne zdjęcia...przecież to nasze królowe :) Muszą mieć odpowiednią oprawę i warto pokazywać jak najlepiej ich wyjątkową urodę ;:215

Sabinko bo ona jest ładna, tylko potrzebuje trochę czasu i dobre stanowisko. Przekonałam się na przykładzie swojej. Przez pierwsze dwa sezony nie zachwycała ani ilością kwiatów, ani kolorem ( zbyt mocne słońce ). W tym roku kwitła w trzech rzutach i kwiaty miały ładniejszą barwę ;:333 Daj jej szansę, a zobaczysz, że ma w sobie wiele uroku.

Wandziu tak, Rhapsody in Blue ma oryginalny fioletowy kolor...szczególnie w pierwszej fazie kwitnienia. Potem kwiaty jaśnieją i tracą tę ciemną barwę.
Do Reine des Violettes dosadziłam jeszcze kilka ostróżek. Mam nadzieję, że w przyszłym roku efekt będzie jeszcze lepszy. To fajny duet :)

Mati ;:196 .
Ja nie chcę Cię zabijać, tylko oczarować różami
Reine oprócz kształtu i koloru pięknie pachnie. Zresztą jak większość historycznych.

Dla wszystkich miłych gości kilka letnich fotek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Duecik... Ballerina i floksy
Obrazek
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Róże u Doroty

Post »

No to teraz przez tydzień nie pojawiam się u ciebie :lol: ;:123 ;:87 ;:166 kochamm twoje zdjęcia
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty

Post »

Mati jak mnie nie będziesz odwiedzał przez tydzień...to się ;:145
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”