Róże u Doroty

Zablokowany
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Róże u Doroty

Post »

Chodzi o to przy brązowym płotku ? bo tam rosną inne i nwm czy nie będzie za ciasno ;:131
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty

Post »

Przepraszam, że nie odpowiedziałam Wam wszystkim od razu, ale niechcący za wcześnie kliknęłam ' wyślij ' i poszło :oops:
Już odpowiadam.

Dorotko to podsumowanie to także rodzaj wspomnień minionego lata :wink: Coś mi się zdaje, że nie tylko szybko dobijesz do 20 szt., ale też szybko przekroczysz tę liczbę :;230
Ja dzisiaj znów wszystko podlewałam, bo deszczu nie było i nie zanosi się w najbliższych dniach.

Małgosiu pamiętam były do kupienia w LM angielki. Sama chciałam kupić Winchester Cathedral, ale zrezygnowałam, bo cena wysoka, a różyczki w kiepskiej kondycji. Abrahamy też widziałam. W przyszłym roku Twój na pewno się wzmocni, tylko daj mu wiosną dobrego jedzonka a odwdzięczy się pięknym kwitnieniem ;:167 .

Mati ja nie mam Giardiny. Na początku moja donicowa NN została zidentyfikowana jak Giardina, ale Pan Tomek Krzyżanowski z F stwierdził, że to nie ona. I ja się z Nim zgadzam. Inny kolor i kształt kwiatu, i zupełnie nie pachnie, a G podobno tak. Większość dziewczyn, które próbowały ją zidentyfikować stawiają na Leonardo da Vinci. Przyznam, że najbardziej jest do niej podobna. Wątpliwości ma Monika Soczewka....może ma rację.




Aniu Taro a możesz wstawić zdjęcia swojej Giardiny? Może się jej przyjrzę jeszcze raz :roll:
Jeśli chodzi o cięcie to zgadzam się z Tobą Aniu w zupełności ;:108

Mati Ania ma rację lepiej róże posadzić jak najdalej od dużych drzew.


Bardzo cieszą mnie Wasze wizyty ;:7 i to, że możemy jeszcze pogadać sobie na różane tematy i nie tylko :wink: Ruch na Forum mniejszy, więc trzeba je jakoś ożywić ;:108 W ogrodach niewiele kolorów, ale od czego mamy zdjęcia :)

Dzisiaj kolej na Munstead Wood
Kolejna angielska piękność. Posadzona wiosną tego roku. Nie urosła zbyt wysoka ok.50 cm. Przez cały sezon zdrowa, żadnych plam. Kwitła w trzech odsłonach i jak na tak małą i młodą różyczkę to jestem bardzo zadowolona. Mimo ciemnego koloru dobrze radzi sobie nawet na mocnym ;:3 . Kwiaty mają piękny ciemny pupurowofioletowy kolor, cudnie pachną.
czerwiec
Obrazek


Obrazek

lipiec

Obrazek

sierpień

Obrazek

Obrazek

wrzesień

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

październik

Obrazek

Obrazek


My Girl o tej róży nie powiem za wiele. Mam ją od lipca i jak na razie zakwitła tylko trzema kwiatkami, które w te upały szybko się osypały. Miała zakwitnąć teraz, ale nocne przymrozki ścięły pączki. Złapała sporo plamek pod koniec sezonu.


Obrazek

Jedyne zdjęcie rozwiniętego kwiatu z sierpnia. Na dodatek niezbyt ładne.

Nostalgie róża z serii nostalgicznej. Posadzona latem 2013r. Osiągnęła ok. 60 cm. Zbudowała bardzo zgrabny krzaczek. Zdrowa bez jednej plamki, w zeszłym roku też była zdrowa. Kwitła dwukrotnie. Kwiaty najbardziej podobają mi się na samym początku jak mają biały środek, potem nabierają czerwonej barwy. Długo utrzymują się na krzaczku. Dobrze sobie radzą na słońcu.

czerwiec

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

sierpień

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Was wszystkich i ;:168 na dobranoc.
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Róże u Doroty

Post »

Dorotko, ja te róże w LM to po 5 zł polskich kupowałam. I one rosną i są ok. :D
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Róże u Doroty

Post »

Dorotko Giardinę wstawiłam u Mati widziałam byłaś a u Ciebie wstawię odmianę pnąca jest u mnie drugi sezon, w pełni polecam, powtarza kwitnienie,

na pierwszym planie przy pergoli
Obrazek
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty

Post »

Małgosiu to super cena ;:333
Ja za taką cenę kupiłam róże na wyprzedaży w OBI. U nas w LM za angielki trzeba było dać po 40 zł, na dodatek były słabiutkiej jakości i takie wymęczone.

Aniu piękna jest Twoja pnąca Giardina ;:167 ta, którą wstawiłaś u Matiego też.
A masz może zbliżenie samego kwiatu?
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Róże u Doroty

Post »

Obrazek

Obrazek
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Róże u Doroty

Post »

Dorotko!
Munstead Wood mam w tym samym wieku i tak samo do zdjęć trzeba mu było łebki podpierać :;230. Ciekawe, czy się w przyszłym sezonie to zjawisko powtórzy... Ale kolor i aksamit płatków fantastyczny.
A błysk listków Twojej Nostalgie zaiste wspaniały. Szkoda tylko, że ona czerwona... ;:224.

;:196 różane - Jagi
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Róże u Doroty

Post »

Nostalgie mam :lol: i czekam aż też zakwitnie tymi kwiatuszkami i rozbłyśnie zdrowymi listkami ;:108 a może lepszy Munstead Wood zamiast Shakespeara ? :lol:
Awatar użytkownika
chalaputkowo
1000p
1000p
Posty: 1810
Od: 16 cze 2014, o 18:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Róże u Doroty

Post »

Właśnie się zakochałam ;:167 , od pół godziny gapię się w monitor i "muszę ją mieć , ja muszę ją mieć ;:65 ;:65 ;:65 Nostalgie ;:167 ;:167 ;:167 Dorotko , przepięknie ją pokazałaś
Zielono mi - bo wesoło mi - bo zielono mi - Monika
Chałaputkowo,Chałaputkowo-dwa
Chałaputkowo to i owo
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Róże u Doroty

Post »

Jaga - Nostalgia to jak lody z bita śmietaną, widok obłędny, mam dwie i jestem nimi zauroczona.
Zdrowe, lubią słoneczko, deszcz tez im za bardzo nie szkodzi, ładnie powtarzają kwitnienie,
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże u Doroty

Post »

Ja to w zasadzie nie lubię czerwonych ani dwukolorowych, ale akurat Nostalgie mi się podoba, tak samo jak Tarze. Taka smakowita różyczka :D
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty

Post »

Ja, na listę wiosennych zakupów wpisuję Munstead Wood, za zapach i zdrowie ;:14 .
Już mi z 6 'urosło' do 10szt. ;:oj , a co będzie do wiosny :;230 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
drewutnia
1000p
1000p
Posty: 3711
Od: 1 gru 2011, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róże u Doroty

Post »

Piękne portrety róż i jaka pamięć kiedy robione zdjęcie.
Mam całą zimę na przemyślenia jakie róże jeszcze bym chciała i gdzie j posadzę ;:173
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”