Róże u Doroty

Zablokowany
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Róże u Doroty

Post »

Dorotko, dawno mnie u Ciebie nie było i miałam kilka stron do nadrobienia :oops:
Dalie śliczne ;:215 a różyczki cały czas dają popis ;:138 Marcinki bardzo ładne, moje całe w mączniaku :evil:
Dostawa z F wypasiona, ja jeszcze na swoje czekam (ale już nic nie domawiam :;230 ).
Cieszę się, że kupiłam Leonardo ( dziś posadzony :tan ) bardzo mi się ta róża u Ciebie podoba - też nie wiedziałam, że ma taki przydomek :roll:
Pozdrawiam Jola
jo_linki
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Róże u Doroty

Post »

Zakupy ;:333 . Moja Pomponelka zakupiona zeszłej jesieni kwitła troszkę latem i koniec. Nie zachwyciłam się nią, i mam nadzieję że będzie tak samo pięknie kwitła w przyszłości jak Twoja. Bo piękna jest. Abraham u mnie to maleńki patyczek z wyprzedaży, ale dzielnie walczy o przetrwanie. Dobrze by było.
Mój M mnie zaskoczył. On, zupełnie nie znający się i nie zauważający roślin, chce mieć różę Chopin. Uparł się i szukał jej w ostatnio odwiedzanym sklepie ogrodniczym. Twierdzi, że widział i jest piękna. Masz Chopina? Czy warto?
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Róże u Doroty

Post »

Faktycznie, sadzonki I klasa, dobry system korzeniowy.
Też wykopałam w piątek wszystkie dalie. Umawiałyśmy się wstępnie na Babylon Rose? Jeśli tak, to ma ładne bulwki, możemy wiosną uzgadniać przesyłkę :wink:
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże u Doroty

Post »

Dorotko, zakupy pierwsza klasa. Mam nadzieję, że już wszystko posadziłaś. Jeżeli tak, to już ze spokojem mozna mysleć o wiośnie i nowych zakupach :;230
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty

Post »

mati1999 - czemu szkoda,że Bailando pachnie, bo nie rozumiem?. Dla mnie to zachęta do kupienia :heja .

-- 27 paź 2014, o 06:45 --

Dorota - ile Ty masz róż i miejsca, że jeszcze dokupujesz?. Zazdroszczę zakupów :oops:
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże u Doroty

Post »

Bailando pięknie kwitnie :D
nowe różyczki, ładne krzaczorki, ciekawe jestem jakie moje będą :roll:
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Róże u Doroty

Post »

Chopin podobno dobra polska odmiana i nie zawodna
Zakupów też zazdroszczę mój budżet wykorzystany ;:306 .Pewnie wszystko już wsadzone.
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże u Doroty

Post »

alexia pisze:;:7 Dorotko, widzę, ze szalenstow zakupowe w pelni...... Dostalas , juz swoje , wypasione...... ;:108 .
Czytalam, ze mialas ochote na Celebraiting Life...., na zdjeciach sliczniuta. Majka kupila ja dla mnie, podobno wypasiona, dzis bedzie posadzona.
Ja tez cos zamowilam , ale z dostawa na wiosne..., 2 dla Maiki (Olivia i Schöne Maid), a dla mnie Bluebell 2014 i King George I. Te moje juz mi sie nie podobaja........ ;:306 . Przyznaje sie, ze jestem wariatka...... ;:108 .
Zastanawiasz sie , czy dolowac juz donicowe roze....... ;:131 , chyba nie ma co sie spieszyc....., u mnie zimniej i moje jeszcze sa bez ubranek....
Milego kopania dolkow....... ;:168

:wit Cześć Dorotko ostatnio mało miałam czasu, ale przyznaję się, że zaglądałam tu często...... :D
oooo... i wydało się..... co będę miała z nowości w przyszłym sezonie :;230 hihihi..hihi
Ładne odmiany zamówiłaś.... zastanawiałam się nad Twiggy's Rose ... ciekawi mnie jej kolor kwiatów.
U mnie już szaty zimowe..... róże z F. już posadzone, ale jeszcze czekam na róże od Kamili i będzie odtrąbiony koniec tego sezonu.
;:108
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże u Doroty

Post »

majka411 pisze: .....oooo... i wydało się..... co będę miała z nowości w przyszłym sezonie :;230 hihihi..hihi
;:oj , tylko uchylilam rombka tajemnicy (zeby bylo wiecej emocji... ;:306 )......, przeciez to dopiero poczatek zamowien wioswnnych ;:108 .
Jeszcze jesienne nie w komplecie...... ;:224 .
Obiecuje poprawe ;:131 .
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty

Post »

Witajcie :wit


Mati Jaki środek kupiłeś na skoczka?

Aniu Pulpa222 jeszcze kilka lat temu też niewiele wiedziałam o różach :oops: , ale kupiłam sporo albumów no i oczywiście trafiłam na Forum, które jest prawdziwą skarbnicą wiedzy.
Jeśli chodzi o Bailando to jej zapach jest bardzo delikatny, chociaż dla mnie wyczuwalny, ale to zależy ' od nosa ' :wink:

Wiesz, u mnie miejsca już mało, ale jeszcze kilka krzaczków się zmieści. Na dzień dzisiejszy moja kolekcja liczy ok.132 szt. w tym ponad 100 szt. w odmianach. W razie czego ubędzie znów trochę trawnika :;230 Chociaż mój M nie chce już słyszeć o nowych zakupach :wink: Myślę, że 150 szt. to jest max co jestem w stanie fizycznie ogarnąć, bo pracy i czasu taka ilość róż wymaga. Najwięcej pracy jest wiosną i późną jesienią jak wszystkie dziewczynki trzeba okopcować, a niektóre okryć dodatkowo kołderką na zimę. Tych czynności najbardziej nie lubię, bo jest już bardzo zimno i praca przy okrywaniu na mrozie jak ręce grabieją z zimna nie jest dla mnie przyjemna.

Aniu Annes 77 moje nareszcie posadzone. Widziałam Twoje ślicznotki ;:333 wypasione. Też już pewnie posadziłaś.
Z Bailando jestem bardzo zadowolona, nawet ostatnie mroźne noce jej nie zaszkodziły. Dalej kwitnie nic sobie nie robiąc z tej zimnicy.

Jadziu Twiggy's Rose zobaczyłam u Wandzi i urzekły mnie jej falujące płatki. Możesz napisać na jakim stanowisku rośnie u Ciebie i jak jest wysoka? Co prawda moją już posadziłam, ale zawsze mogę ją jeszcze przesadzić :wink:
Zechciałabyś podać przepis na tę wybuchową mieszankę na skoczka? Jakie proporcje trzeba zachować?

Miłeczko ale mnie rozbawiłaś nawadnianiem KOPERKOWYM :;230
O daliach już wiesz :wink: czekamy do wiosny.
Nic nie zamówiłaś z róż? Wiosną pewnie nie wytrzymasz i coś zamówisz...to się udziela :)
Możesz powiedzieć ile masz u siebie tych ślicznotek?

Helenko przymroziło u mnie i to nieźle z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Mieszkam w centralnej części Mazowsza.
Wczoraj z bólem serca cięłam zmarznięte kwiaty...najbardziej żal mi było Abrahama D ;:174 Miał jeszcze tyle pąków, inne też musiałam pościnać. Cieszyłam się na kwiaty My Girl, ale niestety też zmarzły. Tylko Piano i Bailando jakby nie zauważyły mrozu i nadal cieszą kwiatami. Inne też mają jeszcze sporo pączków, ale już się nie łudzę, że rozkwitną. Dwie Garden of Roses rosnące w donicach przechowałam w chłodnej piwnicy i dzisiaj wystawiłam je na taras. Może jeszcze do większych mrozów postoją, potem je zadołuję.
Nowe zakupy różane już posadzone ;:108

Joluś ;:196 stęskniłam się za Tobą, ale wiem, że byłaś mocno zajęta :)
Z różyczek po ostatnich mroźnych nocach pozostało niewiele :(
Tylko marcinki nie odczuły spadku temperatury...dobre i to.
F się spisała na ;:333 , oby tylko maluchy ładnie się przyjęły.

Małgosiu jestem zadowolona z sadzonek :)
Moja Pomponella jest z tej wiosny, też nie kwitła tak obficie jak u innych dziewczyn, ale jest jeszcze bardzo młoda tak jak Twoja. Musimy im dać czas. W przyszłym sezonie już będą starsze i na pewno obficie nam zakwitną.
Będę trzymała kciuki za Twojego Abrahama ;:215 warto o niego powalczyć, bo jest piękny.
Mam Chopina i potwierdzam jego wyjątkową urodę, na dodatek to " nasza Polska " róża. Twój M ma dobre oko :)
O Chopinie różne są opinie, że ma skłonność do mączniaka. Mój ma z pięć lat i chorował tylko w pierwszym roku. Teraz jest nadal zdrowy, bez żadnej plamki, ominął go mączniak, mimo że sporo moich róż zaatakował. Jest dużą ozdobą ogrodu i na pewno warto go zaprosić do siebie. Ma skłonność do wybijania wysokich pędów. Mój w tym roku osiągnął 2m :roll:
Dla Ciebie i Twojego M... Chopin

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Róże u Doroty

Post »

Twój piękniejszy od mojego ;:oj ;:138 ;:167 a pachnie teraz tak jak zawsze :?:
A na skoczka to kupiłem Mospilan ale pryskać będe w przyszłym roku bo teraz mi szkoda środka ;:224
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże u Doroty

Post »

Dorotko! Ja chyba mam za sobą etap kupowania róż. Przez dwa ostatnie sezony zamówiłam z 20 sztuk! Część bardzo udanych, część to porażki, ale może troche je w tym sezonie zaniedbałam. Nie zrobiłąm oprysków i nie nawoziłam drugi raz. Ale w przyszłym roku wezmę się za nie. Obiecuję! ;:108
Wszystkich róż mam około 35. Niektóre odmiany po 2-3 krzaczki.
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty

Post »

Aluśka też jestem zadowolona :)
W sprawie Babylon Rose napiszę do Ciebie na pw ;:196 Już nie mogę doczekać się wiosny ;:65

Ewuś przejrzałaś mnie z tymi planami na wiosnę ;:306 Dopiero jedne posadziłam, a już tworzę następną listę wiosenną. Z tą " chorobą " już tak jest, że nie można jej się oprzeć i tylko z miejscem coraz słabiej. Jak już mi go zabraknie to będę wymieniać te, z których nie jestem zadowolona :wink:

Aniu anabuko1 ;:196 Z Bailando jestem bardzo zadowolona. To róża z dużym wigorem ;:108
Twoje będą na pewno też dorodne. Będę czekać i zaglądać do Ciebie :)

Dorotko Chopin jest wartościową i piękną różą ;:215 Warto ją zaprosić do swojego ogrodu.
Wszystkie nowe panienki już na swoich miejscach.

Majeczko cieszę się, że wpadłaś ;:196
Tam zaraz wydało się :D Na pewno to nie jedyne wiosenne zamówienie...Znam życie i wiem, że trudno jest opanować chęć posiadania kolejnych piękności :)
Też jestem ciekawa jak wygląda Twiggy's Rose w realu.
Szaty zimowe mówisz... mam wrażenie, że zima tylko czeka za progiem. U mnie było przez ostatnie noce bardzo zimno...większość kwiatów zmarzło :(

Alexio ;:196 pewnie, że to dopiero początek zamówień wiosennych :) Ja już mam kilka kandydatek, ale na razie zbieram informacje i czytam na ich temat. Miejsca mam coraz mniej, więc muszę bardzo starannie dobierać odmiany :wink:

Mati nie bądź taki skromny Twój Chopin tak samo piękny ;:108 Teraz nie pachnie, bo już nie kwitnie. To są wcześniejsze zdjęcia. Chciałam pokazać mojego Małgosi Pepsi
Przede wszystkim nie ma sensu teraz używać chemii. I tak jej wszędzie dużo... ale czasami jest konieczna.

Miłeczko to spora kolekcja różana :) Królowe lubią dobre jedzenie, wiem coś o tym :wink: Za to potem odwdzięczają się pięknymi kwiatami.


Tak jakoś zrobiło się chłodno i nie wiem dlaczego, ale mam wrażenie, że chyba idzie powoli zima. Może to przez te ostatnie chłodne dni i jeszcze chłodniejsze noce.
Na przekór wszystkiemu tęskno mi do widoku pięknie kwitnących róż....a , że zima kojarzy się z bielą... to pokażę letnie kwiaty Artemis

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I przepraszam za odpowiedzi ' na raty ' :roll:
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”