Róże u Doroty

Zablokowany
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Róże u Doroty

Post »

Całkiem niebrzydka ta Claire. ;:215 Westerlanda bardzo lubię będzie rósł obok Grahama.Kiedyś miałam dwa krzaczki ale niestety pamiętna zima załatwiła mi oba.A Chippendale na pewno Ci pójdzie w górę w następnym roku. :lol:
Awatar użytkownika
an-ka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6978
Od: 12 sty 2009, o 21:10
Lokalizacja: Śląsk

Re: Róże u Doroty

Post »

Wszystkie pokazane róże sa przepiękne.Daj im czasu a zobaczysz ich kwitnienie(Chippendale zadowoli Cię mnóstwem kwiecia za 2lata :lol: -no ,niestety trzeba cierpliwie czekać.I to prawie na wszystkie królowe.
Greath North na razie nie kupię bo po prostu nie mam wolnego miejsca a zupełnie nie wiem jak on rośnie.Poczekam na opinię do przyszłego sezonu.(tym bardziej,że białych róz mam troszkę)Pytałaś u Gabi jak wysoki może być Pilgrim?-bardzo :;230 i szeroki-bardzo.Zależy jakie ma miejsce.Popatrz tak kwitnie u mojej córki

http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.251002
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże u Doroty

Post »

Z zapartym tchem oglądałam Dorotko Twoje róże, zdrowiutkie bez plamek o tej porze ;:oj .Zdradź tajemnicę jak im dogadzasz ,ze tak cudnie kwitną i są zdrowe ????.Mój Cardinal Hume fakt ,że jest najzdrowszy od 3 lat ,ale już teraz ma plamy na liściach ;:174 .Pilgrimek rośnie wysoko mój w tym roku szaleje od samej wiosny ,ale potrzebował trochę czasu i chyba łagodnej zimy
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Helios
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3724
Od: 15 cze 2010, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyszków

Re: Róże u Doroty

Post »

;:3
Uff, usiłuję dogonić własny ogon ale jakoś nie mogę. :? Zaległości, zaległości i jeszcze raz zaległości.
A tu jeszcze róże i hortensje. Zgłupiałam doszczętnie. Szukam, oglądam, czytam i mam coraz większy mętlik. Obejrzałam chyba wszystkie możliwe róże i odwiedziłam całe mnóstwo różanek. Twój wątek rozłożyłam na czynniki pierwsze kolejny raz. :;230 Nieustająco go podziwiam, zarówno sam ogród jak i sposób prowadzenia wątku.
Podoba mi się tak wiele róż, że doszłam do wniosku, iż szpaler nie musi być jednorodny. :roll: Chcę zachować podobną wielkość krzaczków oraz formę i barwę kwiatów. I na dokładkę chcę wszystkie róże kupić w jednej szkółce. :lol: I tak: I wariant - Bradford, Louise Clements i Rosemary Harkness; II wariant: Bradford, Emilien Guillot i Scherlock Holmes. Co Ty na to, może jakieś podpowiedzi?
Gdzie kwitnie kwiat - musi być wiosna, a gdzie jest wiosna - wszystko wkrótce zakwitnie (Friedrich Rückert)
Ogród Heleny Ogród Heleny cz.2
Ogród Heleny cz.3
Awatar użytkownika
danutab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5172
Od: 25 gru 2008, o 23:02
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Róże u Doroty

Post »

Dorotko i ja kocham bardzo angielki, a w szczególności Austinki, jednak moje serce wiele lat temu skradły Meilandki wielkokwiatowe, niestety w naszych warunkach przemarzają. Mam kilka, do tej pory rosły w donicach i zimowały w domku na działce. Wiosną wsadziłam do gruntu i zobaczymy jak przeżyją zimę.
Pozdrawiam Danuta aktualne
Moje linki
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Róże u Doroty

Post »

Piękny jest Cardinal, muszę koniecznie kupić tą odmianę :wink:
Chippendale z kształtu i koloru kwiatów podobny do Charlesa Austina.
Chopin też śliczny, myślałam, że mój tegoroczny nabytek (biała wielkokwiatowa NN), będzie właśnie tą odmianą, ale na początku kwitnienia za bardzo wybarwione są kwiaty na żółto. Cóż, trzeba kolejną różę dopisać do listy... :D
Czy teraz dużo róż u Ciebie kwitnie?
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty

Post »

Mati gratuluję zakupu Abrahamka ;:108 Chopin jest ;:333

Alu - Georginio zdjęcia nie oddają do końca urody Clair. Zastawienie Westerlanda z Grahamem ciekawe ;:224
Mam nadzieję, że Chipek postara się w przyszłym roku bardziej.

Aniu ;:196 Poczekam... w ogrodzie trzeba mieć cierpliwość :)
Zaskoczyłaś mnie zdjęciem Pilgrima ;:oj Nie spodziewałam się aż takiego olbrzyma. Jest niesamowicie piękny ;:333
Mój posadzony przy tarasie, więc miejsce ma.

Jadziu :wit . Miło mi bardzo, że zajrzałaś do mnie ;:196
Z tym zdrowiem różyczek to różnie...ale faktycznie większość jest zdrowa co mnie ogromnie cieszy :)
Staram się o nie dbać jak najlepiej potrafię... a tak poważnie to pogoda w tym roku była dosyć łaskawa. Dużo ;:3 mało deszczu. Chociaż susza okropna i trzeba ciągle podlewać. Deszczu za dużo źle, jak go nie ma też źle...ale na pogodę nie mamy wpływu ;:131
A Twój Pilgrimek jest ;:333

Helenko dziękuję ;:196
Wcale Ci się nie dziwię, że masz dylematy. Przy takiej ofercie jaką nas kuszą szkółki trudno się zdecydować. Popatrzyłam na różyczki, które bierzesz pod uwagę. Wszystkie są śliczne ;:108 W oko wpadła mi Louise Clements. Każdy wariant jest bardzo ciekawy...ten drugi ma intensywniejsze barwy.To ja jeszcze zamącę Ci w głowie.... Brałaś pod uwagę różę Sangerhauser Jubilaumrose ? Wygląda ciekawie, jest niewysoka,dobrze znosi słońce i ma dobrą zdrowotność. Sama się nad nią zastanawiam :wink: Widziałam bardzo ładny krzaczek u Moniki - monimg

Danusiu wszystkie angielki to moja ;:167 jestem nimi zauroczona. Wielkokwiatowych mam mało, ze względu na przemarzanie. U nas zimy potrafią ' dać w kość ' a ja nie mam ich gdzie przetrzymać.

Alu - alana Cardinal jest śliczny...cały czas mu się przyglądam i zachwyca mnie coraz bardziej ;:215
Nie mam Charlesa, ale widziałam go w kilku ogrodach i bardzo mi się podobał.
Chopin na początku ma trochę koloru żółtawego w samym środku...może jednak Twój to on? Wstawię jego dzisiejsze zdjęcie z nie do końca rozwiniętym kwiatem.
Jeszcze całkiem sporo kwitnie u mnie, a niektóre dopiero się szykują do kwitnienia. Staram się robić fotki na bieżąco i te wstawiam. Róże, które podsumowuję to zdjęcia są z różnych okresów kwitnienia. Dla porównania wstawiam fotki z pierwszego i drugiego rzutu kwiatów. Wszystkie historyczne zakończyły kwitnienie i chyba szykują się już do zimy, bo nawet nie tworzą przyrostów...poza Tuscany, która rośnie i rośnie ;:108


Dzisiaj miałam pracowita niedzielę....posadziłam trochę cebul tulipanów, nową żurawkę. Wypróbowałam nowy nabytek...odkurzacz do liści, no i oczywiście podlewałam. U nas jest taka susza, że zapalił się dzisiaj las. Dużo ludzi chodzi szukając grzybów i niestety palą ;:209 Wystarczy niedopałek i pożar gotowy. Trochę się baliśmy tego pożaru, bo dookoła nas z trzech stron to same lasy.

Dzisiejsze świeże zdjęcia.
Ascot...kupiona w OBI za 5 zł i posadzona do donicy. Zakwitła i jestem nią oczarowana. Ta, którą mam w gruncie ze szkółki nie zachwyciła mnie zupełnie....teraz zastanawiam się czy posadzić donicową obok, czy w zupełnie innym miejscu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pomponella...daje po kilka kwiatków

Obrazek

Super Dorothy...skromnie, ale się stara

Obrazek

Zakwitła prześliczna Princess Alexandra of Kent

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mary Rose powtarza i jeszcze sporo pączusiów wytworzyła...śliczna jak wszystkie angieleczki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Okrywowa NN... kupiona na wyprzedaży

Obrazek

Na koniec niezmordowana Pink Peace...kwitnie przez prawie cały sezon. Na początku zaraziła się plamistością od pnącej NN, ale teraz już jest zdrowa i odwdzięcza się ślicznymi kwiatkami

Obrazek

Jutro będzie sesja mojej kolejnej piękności...Giardiny

Alu - alana dla Ciebie dzisiejsza fotka Chopina

Obrazek

Ma troszkę tej żółci.
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Róże u Doroty

Post »

Ale Chopin ma piękny zapach ;:173
Soczewka
1000p
1000p
Posty: 2982
Od: 9 mar 2010, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Róże u Doroty

Post »

Tylko że u mnie już zaczyna brakować miejsca na kolejne róże :(

A o Chipka się nie martw To niezawodna róża. Zdrowa, obficie i wcześnie kwitnąca. Uzbrój się w cierpliwość. W następnym roku będzie pani zadowolona i zachwycona :D A jak nie wierzy to zapraszam do mnie pooglądać
Pozdrawiam Monika
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże u Doroty

Post »

Dla mnie Pink peace to najcudowniejsza róża ;:167 .Teraz jest cała w pakach i powoli otwiera kwiat za kwiatem.Szkoda tylko ,że kwiaty nie trzymają się zbyt długo, ale kolor zapach achhhhhh ;:167 Mój Ascot też ma pąki i lada chwila się otworzą ,ale zbytniego szału nie ma w tym sezonie .Natomiast Elmshorn to cudna róża rozszalała sie w tym roku .U Ciebie Dorotko susza a u mnie za dużo deszczu prawie dziennie mamy darmowe podlewanie
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże u Doroty

Post »

Widzę Dorotko, ze nie tylko ja pracuję w niedzielę w ogrodzie. Niestety w tygodniu brak czasu, więc nadganiam sobotą i niedzielą. A roboty co nie miara.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże u Doroty

Post »

:wit Dorotko
Chippendale cudnie Ci kwitnie i ja nią się cieszę ;:167
Cardinal Hume ma bardzo ładny i kolorek i widzę sporo kwiatów na łodyżce ;:333
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty

Post »

Mati nie tylko zapach, ale i urodę :)

Moniko u mnie jeszcze trochę miejsca znajdę, ale jak tak dalej pójdzie to w przyszłym roku też będę musiała nieźle ;:24 żeby posadzić nowe chciejstwa.
Chipka u Ciebie widziałam...jest ;:167 więc będę cierpliwie czekać aż mój też taki będzie.

Jadziu widziałam Twoją Pink Peace i jest ;:333 . Moja też mnie zachwyca. Mogłaby trochę dłużej trzymać kwiaty...teraz jak jest chłodniej to jakby dłużej je utrzymuje. Elmshorny faktycznie szaleją w tym sezonie ;:108
To może prześlij do mnie trochę tych chmurek, a ja wyślę do Ciebie ;:3

Daysy to tak jak u mnie. W tygodniu jak wracam z pracy to już późno i nic mi się nie chce robić ;:185 ... no chyba, że muszę podlewać.

Aniu zdjęcia Chipka już nieaktualne...to były zdjęcia do podsumowania z całego sezonu. Myślę, że już w tym roku on nie będzie kwitł.
A Cardynałek kwitnie nadal i na razie jeszcze będzie mnie cieszył :)



Dzisiaj dokupiłam jeszcze cebule tulipanów i czosnku ozdobnego. Mam nadzieję, że na wiosnę ładnie będą kwitły.

Obiecana sesyjka Giardiny

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kwitnące kosmosy

Obrazek

Tutaj z Gebruder Grimm
Obrazek

Obrazek

Queen of Hearts
W pąku
Obrazek
Dwudniowy kwiat
Obrazek
Dzisiejszy kwiat
Obrazek

Obrazek

Lea Renaissance...jak wszystkie moje renesansowe słabo powtarza w tym roku, ale za to zdrowa ;:108

Obrazek

Pastella

Obrazek

Concert Poulsena... przesadzana dwa tygodnie temu zniosła to doskonale i kwitnie jak gdyby nigdy nic

Obrazek

Obrazek

Zakwitł mój maleńki powojniczek Jacqueline du Pre

Obrazek

Kwitnąca Handel

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Żeby zrobić zdjęcie Chopinowi musiałam dziś wejść na stołek ;:306 Zmierzyłam go ma 2 m ;:oj wybił taki długaśny pęd



Obrazek

Obrazek

Robin Hood...ładnie kwitnie przez cały sezon, chociaż złapał trochę mączniaka

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”