Róże i bajkowy świat ogrodów

Zablokowany
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Witaj , ja też mam girl już 3 rok ,ale marnie mi rośnie w tamtym roku złapała plamistość, w tym jeszcze nie , zobaczymy teraz, a u Ciebie bardzo kolorowo jeszcze wszystko tak ładnie kwitnie ;:3
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Powoli kwiaty zaczynają sie pojawiać na gruss an aachen
Obrazek Obrazek
Geishy
Obrazek Obrazek
Munstead Wood
Obrazek Obrazek
Golden Celebration
Obrazek
Obrazek

MRS J.Laing niestety do przesadzenia, wyciągnął się biedny do słonka strasznie, aż mi go szkoda. Niestety musi poczekać do jesieni.
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Chciałam pokazać Wam coś co mnie niepokoi na moich 2-ch hortensjach. Obiecałam, że zrobię zdjęcie jak wyglądają moje obawy
Obrazek Obrazek
Chodzi o to, ze nie więdnie cały kwiat, tylko zamierają jego cząstki, które wyglądaja tak jak na 2-gim zdjęciu - połozyłam na listku.
Cała roslina ma się dobrze, nie brak jej na pewno wody po tych kilkudniowych opadach.
Pozostałe hortensje mają się dobrze Obrazek
A może dziewczyny mają rację i nie ma powodu do obaw? Nie wiem sama. Może ktoś rozwieje moje wątpliwości ;:218

Teraz pokażę Wam moje pnące, które dzisiaj przywitały mnie rano pojedyńczymi kwiatuszkami ;:oj
Obrazek Obrazek ;:333 Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Cześć Teresko, u mnie też róże w większości mają przerwę w kwitnieniu, teraz dopiero zaczynają się budzić.
M.Antoinette jeszcze w pąkach, G.Thomas i B.Stadtmusikanten również. Najdłużej kwitną nn-ki marketowe, ale to malutkie krzaczki. I oczywiście hortensje, bo to przecież ich czas.
A z ciekawostek pokażę ci kwitnącego bardzo skromniutko o tej porze rododendrona, nawiasem mówiąc na wiosnę nie kwitły w ogóle, tak mnie zezłościył, że jak powtórzy to samo w przyszłym roku, to je wykopę. Mam je 2 sztuki. Zakwitł oczywiście nie dość, że jeden to jeszcze tak skromnie i nie o tej porze. Przewrotna roslina.
Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Daysy może były lekko uszkodzone,podłamane i zwiędły,po prostu te kwiaty uschną,przy moich też miałam,bodajże 2 ,obcięłam je bo podeschły,więc to chyba nic groźnego.Czasami wiatr,czasami jakiś zwierzak może uszkodzić.Nie mam ogrodowych hortensji,bo u mnie przemarzały i nie kwitły,dlatego mam same bukietowe i drzewiaste i kwitną w tym roku bardzo fajnie.
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Oj dzięki Halinko uspokoiłaś mnie, bo już się martwiłam, że coś niedobrego dzieje się z nimi, a jak tam deszczyk, dotarł juz do Ciebie?
Samo podlewanie niewiele daje, najlepiej jak z nieba spadnie rzęsisty deszczyk i tego Ci życzę ;:196
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

daysy - nie masz sie czym martwić......cała roslina w dobrej kondycji- a kilka kwiatów ? różne mogą byc przyczyny,może kotek robił salto za ptaszkiem ..... :;230
Nie mogłam znależć Twojego wątku , wstaw link w stopce , to ułatwia kontakt,pozdrawiam.
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

:wit Daysy masz bardzo dobrą rękę do róż... ;:333 to widać po nich wyglądają super ;:108
Czy masz stałe miejsce na zakup róż?
Sadzenie po kilka krzaków jednej odmiany sprawdza się, ładnie Ci to wychodzi. :D
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Maju dziękuję za miłe słowa. Staram się, upiekszać swój ogród jak umiem. Róże zawsze były moimi ulubionymi kwiatami, niestety niezbyt się u mnie czuły. Teraz, kiedy ogród jest zasłonięty przez wysokie drzewa i krzewy, jest bardziej zacisznie. Zimą nie hula wiatr, więc i różom żyje się lepiej. Ja zatroszczyłam się o nie a one pomalutku odwdzięczają się za troskę.
Ale gdzie mi do Waszych wspaniałych okazów. Zawsze, kiedy oglądam Wasze ogrody, zastanawiam się, kiedy ja doczekam się takich.
jeśli chodzi o zakupy róż, to trzeci sezon kupuję róże wiosną w Rosarium. Jak dotychczas jestem bardzo zadowolona z zakupów.
Krzaczki przychodzą w bardzo dobrym stanie, sadzonki są rozkrzewione, system korzeniowy duży.
Wiosną kupiłam w markecie 3 róże rabatowe w kapersie, po odwinięciu których jedna nie miała prawie korzeni.
Po tych zakupach stwierdziliśmy z mężem, że były to ostanie rośliny tak kupione.
Nawiasem mówiąc róża przeżyła, ale "badylek" wypuściła w lipcu.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Lodziu link wstawię jak tylko przyjedzie moja córka i zostanę przeszkolona w tym zakresie. Niestety to już dla mnie zbyt zawiła sprawa, muszę skorzystać z pomocy. Zawsze mnie czymś nowym zaskakujecie ;:oj i mobilizujecie do doskonalenia swoich umiejętności ;:333 za co zresztą jestem Wam wdzięczna ;:196
Dla Ciebie Mrs John Laing
Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Dorotko mój Munstead Wood wygląda tak, to jest wczorajsze zdjęcie, W.Shakespeare poszukam we wczesniejszych fotkach, bo na razie nie kwitnie i też go wstawię. Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Udało się. Znalazłam zdjęcie z czerwca W.Shakespeare
Obrazek Obrazek
A to Munstead Wood w tym samym czasie
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Trudna sprawa z tym porównaniem ;:131 Kwiaty obu róż się różnią. Zarówno kolorem jak i tym, że William S. ma kwiat z wyraźnym oczkiem.
Natomiast u M Wood oczko jest zupełnie inne ( sprawdzałam to dzisiaj specjalnie ), zresztą słabo je pokazuje. Kolor też jest inny i kwiat większy i luźniejszy ma M W :roll: U Ciebie obie wyglądają podobnie. Ja bym stawiała, że obie to William S, ale to Ty je możesz porównać w realu ;:173 U mnie one wyraźnie się od siebie różnią i nie mam wątpliwości,że to zupełnie inne róże.
Porównaj może jeszcze liście :wink:
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”