Ogród różany nad stawem

Zablokowany
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród różany nad stawem

Post »

Chodzi o te zdjęcia których nie widać,tak się mówi jak coś nie widać. :lol: Na razie to chyba nic nie poradzi,może coś z internetem albo z komputerem. Rosenfee ta która posadzona wcześniej już lepiej wyglądała niż w ubiegłym roku ale i tak dałam jej podpórkę,bo miała masę kwiatów.
Tak miałam z Queen of Sweden jak miała sucho to żółkły jej liście i zrzucała od dołu.Jak zaczęłam dobrze i często podlewać to teraz jest zdrowa i ma wszystkie liście.Szwedka to lubi trochę popływać. :lol:
Soczewka
1000p
1000p
Posty: 2982
Od: 9 mar 2010, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Ogród różany nad stawem

Post »

Z tym diabłem to wiem że tak się mówi jak czegoś nie można znaleźć Ale do spraw informatycznych nie skojarzyłam ;:224
Czy Kosmos rośnie wysoki bo White M. jest u mnie niziusienki i takie także róże chciałabym posadzić w zastępstwie za niego.
Mam jeszcze ochotę na Białego Leonarda i na pewno zakupię na jesieni w Rosarium pnącą z serii Star­let Rosen-Eve.
Na rabacie przy tarasie mam kratkę przy której rośnie powojnik który co roku wygląda jak ostatnie nieszczęście i postanowiłam dosadzić mu różę, bo mnie wkurza ta wiecznie pusta kratka.
Pozdrawiam Monika
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród różany nad stawem

Post »

Pisze że do 80cm,jest w Rosarium.Biały Leonardo też jest :?: Piękna ta Eve i przy tarasie na pewno się sprawdzi ,nie potrzebny Ci tam jakiś kolczasty potwór.
Soczewka
1000p
1000p
Posty: 2982
Od: 9 mar 2010, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Ogród różany nad stawem

Post »

Leonarda nie widziałam w żadnej polskiej szkółce. Kiedyś oglądałyśmy w jakimś internetowym zagranicznym sklepie ale cena była duża i nawet o nim nie myślałam poważnie. Teraz gdy już nie kupuję wielu róż mogę sobie pozwolić na jedna drożsżą. Muszę zapytać Monikę Vertigo gdzie zakupiła swoją.

Eva będzie rosła na rabacie koło tarasu, między brzozą a tą okrągłą duża thują.
Myślałam również o UETERSENS ROSENPRINZESSIN którą się zachwycałyśmy w szkólce Rosarium ale wyczytałam w wątku u Asi że niezbyt jest z niej zadowolona. Muszę się jeszcze jej podpytać czy nadal ma tę różę.
Pozdrawiam Monika
Zapraszam do mojego ogrodu
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogród różany nad stawem

Post »

Alicjo pozdrawiam. Niestety nie udało mi się dotrzeć na sobotnie spotkanie. Bardzo mi przykro ale rozchorowałam się. Miałam też plany na inny ciekwawy wyjazd i też z żalem zrezygnowałam.
Cieszę się że spotkanie się udało, może w przyszłym roku lepiej się ułoży.

Mam prośbę, mogłabyś zajrzeć do mnie na dzisiejsze zdjęcia? Mam problem z kanadyjką John Cabot. Ma dziwne nowe pędy. Może coś doradzisz ;:196

pozdrawiam
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród różany nad stawem

Post »

Moniko, sprawdź jeszcze raz, bo nie powinnaś mieć problemów z dostaniem Leonarda i to w przyzwoitej cenie.
Alicjo, żałuję, że Was nie poznałam. Daj znać za rok, bym z Wami mogła cieszyć się widokiem różanki i Waszym.
Soczewka
1000p
1000p
Posty: 2982
Od: 9 mar 2010, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Ogród różany nad stawem

Post »

Ewa ale mi chodzi o białego Leonarda
Jeśli wiesz, gdzie można kupić w Polsce będę wdzięczna za podanie adresu szkółki. Ostatnio moje zainteresowanie zakupami różanymi spadło i mogę być nie na bieżąco.
Pozdrawiam Monika
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród różany nad stawem

Post »

Od razu odpowiem Biały Leonardo był kupiony w belgijskiej szkółce na wspólnym zamówieniu, u nas go nie ma.
Soczewka
1000p
1000p
Posty: 2982
Od: 9 mar 2010, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Ogród różany nad stawem

Post »

Gosiu dziękuję. Już się dowiedziałam od Moniki Vertiego, skąd pochodzą jej róże. Jeśli jesienią lub wiosną będziesz robiła zamówienie do tej szkółki bardzo chętnie bym skorzystała i za Twoim pośrednictwem zamówiła 1 sztukę.
Pozdrawiam Monika
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
dwostr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2689
Od: 25 mar 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Ogród różany nad stawem

Post »

Witaj Alu :wit
Dopiero teraz znalazłam chwilkę,by zajrzeć do Twojego wątku i podziękować Ci za wspaniałą wyprawę do szkółki w Radlińcu. Miałam nadzieję tutaj jeszcze raz obejrzeć to przebogate różane królestwo,ale widzę nie otwierają się zdjęcia :( .Ja byłam tak zapatrzona na te piękności ,że dopiero w domu zorientowałam się,że zbliżone zdjęcia zrobiłam tylko kilku różyczkom ;:14
Ale te kolorowe różane pasy jeszcze długo będę mieć przed oczyma ;:oj
Mam nadzieję,że wkrótce problem ze zdjęciami się rozwiąże i będziemy mogli podziwiać Twoje królewny.
Czy popadało dziś u Ciebie? Mój ogródek dostał porządną porcję wody.
Serdecznie pozdrawiam Danuta
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród różany nad stawem

Post »

Monisiu w szkółce ładnie wyglądała,no ale to nie wszystko.

Jolu może następnym razem się powiedzie lepiej.Te pędy wyglądają na dobre.

Ewa będzie o tym głośno a ja obiecuję jeszcze przypomnieć. :lol:

Danusiu no coś mi się pokiełbasiło i muszę poczekać na Rafała.Jutro spróbuję wstawić przez garnek w/g sugestii Gosi.Może się uda.Dużo zdjęć zrobił Sebastian ale nie zostawił mi karty.Właśnie jeszcze siąpi z czego jestem bardzo zadowolona. :heja
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogród różany nad stawem

Post »

Alicjo bardzo dziękuję ;:196 czekam na inspekcję twojego Johna. Też miałam wrażenie że te pędy są ok ale wiadomo....doświadczenie robi swoje.
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród różany nad stawem

Post »

Jolu dzisiaj sprawdziłam moje Caboty ,też wypuszczają młode pędy i są takie same kolczaste.Tak ogólnie to Cabot na starszych pędach, tych grubych ma takie gęste kolce , a te wyżej -boczne na których daje kwiaty są z taki kolcami jak pokazałaś na zdjęciu.Zrobiłam zdjęcia ale nie mogę Ci pokazać bo mi się nie otwierają.W każdym razie to są szlachetne pędy i tylko się cieszyć bo są naprawdę dorodne ,moje są jeszcze małe. ;:215
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”