Altanka/domek - czym zabezpieczyć ściany,ocieplenie,rozbudowa

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
krystynac50
200p
200p
Posty: 303
Od: 9 lut 2010, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ocieplenie drewnianego domku,altanki

Post »

My mamy taki problem .
Mamy na działce domek drewniany budowany metodą na pióro i wpust w ścianie umieszczona jest kratka wentylacyjna .
Wszystko byłoby dobrze gdyby nie to że deski ściemniały i w domku jest ciemno i ponuro .
Myśleliśmy żeby od środka ściany wyłożyć płytą kartonowo gipsową a potem wykleić tapetą .
Po przeczytaniu tego wątku mamy wątpliwości bo boje z mężem jesteśmy laikami w tym temacie czy w ten sposób ściany nie ulegną zagrzybieniu
Bądź jak zegar słoneczny. Odmierzaj tylko pogodne godziny
Marcin_B
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 25 mar 2016, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Re: Ocieplenie drewnianego domku,altanki

Post »

Wykonałem altanę szkieletową z kantówek i płyty osb. Postanowiłem nie ocieplać niczym z powodu że w domku nie będzie ogrzewania i nie chciałbym żeby wilgoć się gromadziła w materiałach izolacyjnych. Jedynie co to zastanawiam się nad izolacją dachu żeby wnętrze nie nagrzewało się od blachy dachowej.
the_rian
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 15 paź 2013, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ocieplenie drewnianego domku,altanki

Post »

Ja na Twoim miejscu nie obawiałbym się gromadzenia wilgoci, jestem w trakcie małego remontu altanki (nieogrzewanej) i musiałem dostać się do wełny - sucha jak wiór, zero wilgoci, nawet przy podłodze.
Marcin_B
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 25 mar 2016, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Re: Czym obić drewniana altankę

Post »

lukas_ana pisze:to po prostu to pomaluj na jednolity kolor, znikną zdobienia rodem z prl i będzie git. A jak się odłozy parę złotych więcej to nowa i tyle.
Ja proponuje całą altanę w ciemny brąz i elementy białe. Sąsiad tak zrobił i wygląda jakby miał chatę góralską. ;:108
Miki1410
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 31 paź 2017, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Docieplenie domku drewnianego

Post »

Witam
Na wiosnę postawiłem domek drewniany na ogródkach działkowych. 20m2
Domek stoi na bloczkach betonowych. Podłoga na legarach deska 25mm.
Ściany z kantówki 5x10 obite deska elewacyjną 19mm. Stężenia są.
Dach-kantówka 5x10,pełne deskowanie 25mm plus papa. dach płaski,Spadek 5 stopni.
Dostałem sporo płyty mdf 12mm. Pytanie czy mogę tym obić domek od wewnatrz.
Jeśli tak jakie zastosować ocieplenie. Domek będzie użytkowany latem. Sporadycznie jesienią-jakiś grzejnik elektryczny.
Nie zależy mi,żeby było mega ciepło wewnątrz. 12-15 stopni wystarczy. Taki jesienny grill z wędzeniem mięska:),przysłowiowy męski wieczór.
Jeśli chodzi o ściany czy będzie ok jak dam 2,5cm od deski elewacyjnej wiatroizolacje,wełne 75mm na to paroizolacje i mdf????
Podłoga- wiem,że najwięcej ciepła ucieka podłogą,ale myślałem zeby połozyć na deski mdf i na to panele. Pytanie jaka folia,gdzie ewentualnie pianka??
Panele również mam za friko- nie będzie mi szkoda ich za 2-3 lata wyrzucić jeśli będzie coś nie tak.
Wiem że wskazana byłaby wełna,ale podłoge mam przybitą porządnymi gwożdziami,więc raczej sprawa rozbierania podłogi odpada.
I jeszcze kwestia dachu. Mam wełne 5cm URSA Platinum akurat 20m2.
Tu niemam koncepcji,z tego co wyczytałem to raczej się nie nada. Jaki ocieplić dach???
Dodam,że domek zaimpregnowany od zewnątrz impregnatem bezbarwnym-1 warstwa plus 2 warstwy kolor.
Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie sugestie
Pozdrawiam
Michał
toldois
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 maja 2018, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

domki działkowe

Post »

Witam wszystkich, pozdro dla moderatorów (mam nadzieję, że wątek we właściwym miejscu)
Mam domek działkowy i chciałbym go dodatkowo obić płytą OSB i na płytę OSB listwy drewniane (sosna)
żeby trochę odświeżyć wygląd domku.
Domek od nowości (chyba PRL) czyli jakieś listy pomalowane na zielono
Czy ktoś już próbował taki sposób?
Czy między OSB a listwami trzeba coś wkładać, najbardziej obawiam się wszechobecnych robaków:)
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: Altanka/domek - czym zabezpieczyć ściany,ocieplenie,rozbudowa

Post »

No no super temat. W planie mam ocieplić od środka altanę (między łaty ) wstawić styropian a potem panele MDF. Na sufit specjalną membrane ,jest na allegro.
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
Tristessa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 maja 2020, o 15:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Altanka/domek - czym zabezpieczyć ściany,ocieplenie,rozbudowa

Post »

Witam,

Kupiłam właśnie domek, który z zewnątrz jest drewniany, a w środku obity popękanymi płytami pilsniowymi, sklejkami itp. Chcę to wszystko zerwać od środka i nadać temu normalny wygląd. Nie planuję ogrzewać domku i nie będę korzystać z niego zimą, jednak mam na względzie wilgoć i ryzyko zawilgocenia.

Co powinnam w wersji minimum położyć na ściany, aby nie wdawała się wilgoć? Czy nie można po prostu dobić desek drewnianych od środka, czy zawsze musi być warstwa izolacyjna pomiędzy?

Pozdrawiam,
J.
Steven2000
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 25 mar 2020, o 17:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Altanka/domek - czym zabezpieczyć ściany,ocieplenie,rozbudowa

Post »

A ja mam takie pytanie - czy betonowa wylewka w altanie, to będzie dobre rozwiązanie? Szukam rozwiązania taniego, ale zarazem solidnego. Rozważam taką alternatywę, ale chętnie poznam też wasze opinie i wskazówki :)
zmoderowałam/K
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: Altanka/domek - czym zabezpieczyć ściany,ocieplenie,rozbudowa

Post »

Altana ocieplona wokoło styropian i deska elewacyjna a w środku styropian i panele. Ale wyzwanie to zaadoptowanie ( jeszcze dobudówka na narzędzia i byle co) na sypialnie :D plany w głowie tylko kasa... :D chodzi o to ,by robiąc jakieś spotkanie ze znajomymi,teraz tylko dwie osoby mają spanie jak w domu ...
Po remoncie mogą zostać swobodnie dwoje znajomych :-) będę wklejał zdjęcia.
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”