Altanka/domek - czym zabezpieczyć ściany,ocieplenie,rozbudowa

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lukas_ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 14 cze 2012, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czym obić drewniana altankę

Post »

to po prostu to pomaluj na jednolity kolor, znikną zdobienia rodem z prl i będzie git. A jak się odłozy parę złotych więcej to nowa i tyle.
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=57083" onclick="window.open(this.href);return false; - nasz mały ROD - zapraszamy na spacer:)
Lukas & Ana
donald333
50p
50p
Posty: 69
Od: 13 kwie 2013, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym obić drewniana altankę

Post »

Farba olejno-ftalowa jak Supermal nie jest jakaś szczególnie droga, a nadaje się do takich zastosowań jak najbardziej, więc po zdarciu starej warstwy wierzchniej mógłbyś spokojnie ją pomalować bez narażania się na koszty.
Redzik33
50p
50p
Posty: 73
Od: 15 paź 2014, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Czym obić drewniana altankę

Post »

Ta farba chroni drewno? Oczywiście poczytam.
donald333
50p
50p
Posty: 69
Od: 13 kwie 2013, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym obić drewniana altankę

Post »

Polecałbym jednak zrezygnowanie z drogi na skróty, tak jak podejście do tematu na zasadzie - od malowania farba, od ochrony drewna impregnat. Podejrzewam, że efekty będą dużo lepsze niż stosowanie jednego uniwersalnego środka 2 w 1. :)
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czym obić drewniana altankę

Post »

A co rozumiesz przez pojęcie chroni drewno? Zabezpiecza przed wpływem czynników zewnętrznych? Tak. Przed słońcem i deszczem, chroni tak samo jak obicie panelami plastikowymi - czyli nie przed zgnilizną i nie przed robactwem.
Farba doskonale maskuje złą jakość drewna.
Impregnaty barwiące, lakiery - uwidaczniają słoje drewna, co oznacza że wszelkie jego wady również. Farba ma tą zaletę, że da się nią zakryć wszystko.
Redzik33
50p
50p
Posty: 73
Od: 15 paź 2014, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Czym obić drewniana altankę

Post »

A czy drewno nie gnije od wilgoci (deszczu)?
krzysztofmk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 28 paź 2016, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ocieplenie drewnianego domku

Post »

Ja tam bardziej polecam od wełny czy styropianu piankę poliuretanową bo po pierwsze - jest najcieńsza:
Link zmoderowano. bab...
Według tego artykułu wychodzi gdzieś 10 cm. Wystarczy spojrzeć na styropian i wełnę, które są grubsze.
Druga sprawa, że najlepiej izoluje ;)
tomw
100p
100p
Posty: 119
Od: 1 maja 2016, o 12:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Jarosławia, Podkarpacie

Re: Ocieplenie drewnianego domku

Post »

Pianka poliuretanowa ponoć bardzo dobrze się pali widziałem ognisko z takiej pianki i byłem w szoku. Ja wolę wełnę. Dobra reklama nie zaszkodzi:)
Marek_S
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 lut 2017, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Ocieplanie drewnianej altanki (już stojącej) prośba o pomoc

Post »

Witam,
stałem się właścicielem domku drewnianego (altanki 20m2), konstrukcja szkieletowa, obita z zewnątrz deską. Dach deski + gont bitumiczny.

Chcę go na wiosnę ocieplić (od wewnątrz) i wykończyć środek.
Przeznaczenie domku to raczej okres tylko i wyłącznie maj-październik. Może zdarzyć się nocleg. :D

Czytałem na temat wiatro i para-izolacji, ale nigdzie nie znalazłem informacji co zrobić jak ściany są już obite deskami. Dodatkowo im więcej czytam tym mniej wiem.

W sklepie polecili mi by wyściełać miejsca (pomiędzy konstrukcją a szalówką) paraizolacją, potem wyłożyć to wełną i przykryć kolejną warswą para izolacji. Czyli zrobić takie kieszenie na wełę.

Czy jest to prawidłowe podejście?
Czy nie powinienem jednak od zewnątrz użyć jakiejść membrany zamiast folii, jeśli tak to jakiej?
Czym się rożni paraizolacja od wiatroizolacji?
Czy tak samo zrobić z dachem?
Jak ocieplić taki domek aby miało to ręce i nogi :wink:

Czy powinienem dodać jakąś kratkę wentylacyjną na szczycie dachu ?

Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam Marek
adika0
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 19 mar 2017, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ocieplenie drewnianego domku,altanki

Post »

Mam pytanie jeśli chodzi o wełnę mineralną ja akurat będę ocieplać 15 cm bo taką mam konstrukcje . Pytanie za 100 punktów o co chodzi z tą lambda bo nie mam zielonego pojęcia czy pomiędzy lambda 37 a 39 jest tak duza różnica bo jeśli chodzi o cenę jest kolosalna.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Ocieplenie drewnianego domku,altanki

Post »

Bo cena nie tylko zależy od ? (współczynnika przewodnictwa cieplnego), ale i od jakości materiału z którego jest wykonana wełna.
adika0
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 19 mar 2017, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ocieplenie drewnianego domku,altanki

Post »

Czyli chcąc ocieplać domek"letniskowy" i chcąc z niego korzystać zima czy też jesienią jakiej welny mineralnej najlepiej użyć przy grubości 15 cm. Bo nie sztuką jest bez sensu wydać kasę a efekt będzie podobny.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ocieplenie drewnianego domku,altanki

Post »

Dobrej o dobrym współczynniku lambda (im niższy tym lepiej,), np. Isover, Kolejną istotną sprawą, to odciecie wełny od możliwości zawilgocenia - czyli dobrze położyć od środka paroizolację.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”