Kwasomierze glebowe,pH metr,płyn Heliga

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
felo
100p
100p
Posty: 100
Od: 1 gru 2005, o 08:51
Lokalizacja: woj.podkarpackie

Kwasomierze glebowe,pH metr,płyn Heliga

Post »

Witam.W tym roku zamierzam zakupić dobry kwasomierz glebowy,niestety nie wiem które z nich sa najlepsze?Może macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Felo każdy jest dobry.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
ANTOŚ
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 18 kwie 2006, o 18:51
Lokalizacja: Koszalin

Kwasomierz z czujnikiem czy ze zwykłą płytką...

Post »

Witam Serdecznie Wszystkich...
Ostatnio zakupiłem na aukcjach allegro kwasomierz z czujnikiem...Mimo dokładnego przestrzegania instrukcji obsługi polegającej na dokładnym wytarciu , przetarciu szmatka, lekkim przetarciu cienkim papierem sciernym, po każdej i przed każda nastepna próbą ...jego wskazania zawężają sie zawsze do zakresu pomiedzy 5,5 - 7 pH ..Juz kompletnie zgłupiałem kiedy zrobilem test na zakupionym worku kawaśnego torfu, który jak wiadomo ma kwasowosść 3,5-4,5 pH. Czujnik wskazal mi 5,5ph a po kilku minutach niemal 6 pH. Jeżeli ktoś z Was miał podobne przypadki prosze o kontakt..
Nie podejtrzewam , ze ten nowy produkt jest zepsuty ..podejrzewam raczej , ze wskazania tych kwasomierzy są ...na BOLKA OKO... Co o tym myślicie ...bo ja raczej wrocę do mojej kilkuletniej płytki z płynem ....tu wskazania mialem zawsze prawidłowego tyle , ze bylo przy tym troche zachodu z przygotowaniem próbki, zalaniem plynu . odczekaniem itd. Tym nowym zakupem chcialem stać sie bardziej nowoczesniejszym działkowcem ...i chyba starcilem kilka zl.... Pozdrawiam ANTOŚ
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Wyślij do sprzedającego reklamację. Może przyrząd jest uszkodzony albo jest to "badziewie"? Jak Ci nie wymieni to mu daj "negatywną" opinię.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
ANTOŚ
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 18 kwie 2006, o 18:51
Lokalizacja: Koszalin

Post »

Erazm pisze:Wyślij do sprzedającego reklamację. Może przyrząd jest uszkodzony albo jest to "badziewie"? Jak Ci nie wymieni to mu daj "negatywną" opinię. Kupiłeś u http://www.allegro.pl/show_user.php?uid ... _recvd_neg
Dzięki za rade ..chyba faktycznie tak zrobie ..Na moje szczescie kupilem u MaciejMa. Mysle podobnie , ze przyrzad jest raczej sprawny ...bo wskaznik sie porusza przy kolejnych probach , tylko te wskazania ???? Dlatego chce przed ew. reklamacja podpytac innych SZCZESLIWCOW , ktorzy kupili te kwasomierze .. ja uwazam , ze kupulem BUBEL ..ale ..moze sie myle ...
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Ja bym nie ufał takim tanim przyrządom. Jeśli o mnie chodzi to sam mierze paskami pH lub płynem.
Awatar użytkownika
broniusz
---
Posty: 375
Od: 24 mar 2006, o 21:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Mam nadzieję, że ten wątek zostanie rozwinięty przez drogich forumowiczów :lol: Osobiście jestem zainteresowany takim urządzeniem, lecz nie wiem zupełnie czym się kierować przy wyborze takiego sprzętu, a szczególnie w internecie. Byłbym rad, gdybyście poodali również marki takich urządzeń i Wasze spostrzeżenia co do ich używania.

Z wyrazami szacunku
broniusz ;:100
Broniusz
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Dobry jak każdy inny pod warunkiem, że go się wykorzystuje.
U nas na działkach jak wspominam o kwasomierzu to pytają co to i czy dużo kosztuje. Po czym ziemię o odczynie obojętnym na jesień wapnują.
Po kilku takich zwróceniach uwagi bez rezultatu machnęłam ręką, bo skoro wapno dają za darmo to biorę i sypię usłyszałam od pewnego działkowicza.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Ja też chciałabym kupić pechomierz ale widziałam tylko taki z jakimiś płynami /odczynnikami/. Nie mogę dostać tego indukcyjnego. A powiedz Felo czy udało ci się kupić jakiś dobry? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
broniusz
---
Posty: 375
Od: 24 mar 2006, o 21:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Kiedyś rozmawiałem na ten temat z Januszem z PO i On używał takiego za 300zł, więc jeżeli chcesz mieć bardzo dobry pehametr to poproś Go, by podał Ci nazwę tego produktu i miejsce zakupu. Jednocześnie przestrzegam przed kupowaniem urządzeń w połowie profesjonalnych, czy też kupowanych na allegro, gdyż często się już zdarzało na tym forum, że ludzie wydając niemałe pieniądze byli zawiedzeni kupionym sprzętem. Na cele działkowe wystarczy płyn heliga, który wskazuje pH w miarę dokładnie, kosztuje jedynie 10 zł. Wspomniany Janusz z PO polecił mi takie rozwiązanie jako jedyne dobre z tych dostępnych dla mojej kieszeni. Ja sam posiadałem wcześniej pehametr za 40 zł, który pokazywał w każdych warunkach 7. Przerzuciłem się na płyn heliga i jestem w końcu zadowolony :D
Broniusz
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Dzięki za namiary Broniuszu ten do celów działkowych w zupełności wystarczy.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Wiesz Broniuszu pytałam o ten płyn heliga ale wszedzie robili duże oczy.
Czy mógłbyś cos więcej powiedzić o tym produkcie i gdzie go szukać.
Dzięki. :)
Awatar użytkownika
broniusz
---
Posty: 375
Od: 24 mar 2006, o 21:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

My kupiliśmy w Leroy Merlin. Taki jest niestety poziom polskich sklepów ogrodniczych...
Broniusz
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”