Kosiarka - niedroga - jaka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
abcd123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 29 cze 2017, o 12:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Dzień dobry wszystkim posiadaczom mniejszego/większego kawałka ogródka. Jako szczęśliwy posiadacz własnego kawałka ziemi zawitałem na forum wczoraj, po tygodniu wertowania katalogów, oglądania filmów i na żywo, w poszukiwaniu optymalnej partnerki (=kosiarki) na najbliższe lata. I co już myślałem, że to właśnie "ta" znajdywałem godną konkurentkę. Przeczytałem (a jakże) ze 30 stron tego wątku wstecz i zdając się na Wasze doświadczenia proszę o radę:
- trawnik 2000m2 (planowanie ogrodu za rok, teren roboczy zatem trochę się zmniejszy), płaski
- do zestawienia wybrałem :

1) McCulloch m56-190awfpx (honda 190cm3, cięcie 56cm, mały kosz)

2) Makita plm 5114 (alumunium, B&S750- KoBaMix na yotube miał zastrzeżenia do tego silnika)

3) Husquarna lc356v (honda, cięcie 56cm, brak łożyskowania tylnych kółek)

4) Al-Ko Highline 527vs (silnik 3l gwar., B&S 675- sprawdzony, duży kosz, ale zdaje się KoBaMix mówił, że mulczowanie słabe, miękki wał, miękki nóż)

5) Weibang 537scv (loncin 190cm3, wał Kardana, regulacja uchwytu świetnie rozwiązana, wygląda solidnie, ale przy próbie włożenia zastawki do mulczowania okazało się, że nie można jej dopasować !, mimo to sprzedawca polecał bardziej niż stojącą obok husquarnę )

6) Ryobi 53190sv (w porównaniu do poprzedniej wygląda jak zabawka, Subaru 190cm3 z łańcuszkiem rozrządu, z 3l gwarancją, najtańsza 1750zł, kolega kupił niedawno i jest zadowolony, ale serwisów jak na lakarstwo i nie znalazłem opinii na jej temat)

7) Egzotyka Greenworks G-MAX 3w1 80 V (akumulator, na papierze wygląda ciekawie, poza tym same niewiadome)

serwis na miejscu 1, 3, 4, niedaleko 5

Przepraszam, że aż tyle "modelek", lecz to wina zgniłego kapitalizmu ;:306

Z góry dziękuję za cenne uwagi, Marcin
wabik222
50p
50p
Posty: 69
Od: 21 maja 2013, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Nie jestem specjalistą ale jak czytałeś poprzednie wątki kupiłem Weibanga 536SKL. Jeżeli miałbym więcej funduszy na pewno kupiłbym Weibanga tego co podałeś. Póki co jestem bardzo zadowolony z zakupu. Co do Makity to widzę że serwisy ogrodnicze wychodzą z tej marki kosiarek- przynajmniej u mnie w mieście. Ryobi tak jak napisałeś nie zawsze jest serwis pod ręką. Mculloch ma chyba najmocniejszy silnik ze wszystkich. Jak pewnie oglądałeś na żywo Weibanga to pewnie widziałeś że moc znamionowa to nie jest 3.6KW jak wszędzie podają tylko 3,1 KW przy 2800obr/min. W mojej kosiarce podoba mi się również to że szybko składam rączkę i stawiam ją na tylne koła do czyszczenia kosiarki. Alko wiem że też tak można bo również zastanawiałem się nad jej zakupem. Nie wiem jak pozostałe.
Awatar użytkownika
TomeczekBBS
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 7 maja 2017, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Na wertepy i dziury to rzeczywiście lepiej kupić podkaszarkę, a nie kosiarkę na kółkach. Z żyłką, a jeszcze lepiej z nożami. Ogarniesz temat raz dwa.
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Jednak nic innego się nie sprawdzi prócz kosy spalinowej.

Wstępnie wyczaiłam kosę DEMON 5,2 KM.
DANE TECHNICZNE:

Silnik - 2-suwowy chłodzony powietrzem
Cylinder - chromowany moc silnika znamionowa 5,2KM
Max.obroty silnika - 9000obr./min.
Napęd - sprzęgło odśrodkowe
Waga - ok. 9 kg
Długość wysięgnika - 150cm
Zakres cięcia żyłką- 42cm
Wymiary tarczy - 255mm x 1,6mm x 25,4mm
Zalecana średnica żyłki tnącej - 2.4mm
Paliwo - na dotarciu 25:1 (paliwo:olej)

W miarę dobre parametry, bo się nie znam?
Ma też tarczę do cięcia w zestawie (taki trójząb).
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Lepiej w tej chwili kup sobie kosę spalinową,może nie Demona bo to szmelc ale coś co póżniej ci się przyda wraz z kosiarką bo wszędzie raczej nią nie wykosisz,jak założysz trawnik to wtedy pomyśl o kosiarce,o czymś funkcjonalnym,nie kupuj pod wpływem nacisków i emocji,kupisz teraz jakiegoś tłuka a póżniej okaże się że jest np.za ciężka i mało zwrotna
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4187
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

To i ja się tu podepnę, bo jestem na kupnie spalinówki raczej, bo ja w prawdzie elektryk, ale rodzina boi się prądu... Do tej pory miałem er1600 Asgatec, dlatego myślę o czymś lekkim - jest szans na 20-25 kilo? Ogród raczej nie malutki i bardzo dużo kręcenia. Będzie cos koło tysiąca? Co podpowiecie?
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

miachlbyk pisze:Lepiej w tej chwili kup sobie kosę spalinową,może nie Demona bo to szmelc ale coś co póżniej ci się przyda wraz z kosiarką bo wszędzie raczej nią nie wykosisz,jak założysz trawnik to wtedy pomyśl o kosiarce,o czymś funkcjonalnym,nie kupuj pod wpływem nacisków i emocji,kupisz teraz jakiegoś tłuka a póżniej okaże się że jest np.za ciężka i mało zwrotna
Nie kupuję pod wpływem ani nacisków ani emocji, szukam według parametrów/ceny/opinii/itp.
Kosa może być mało zwrotna? Dziwne nieco określenie w tym wypadku..
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

miachlbyk pewnie chodziło o jej ciężar - 9kg, gdzie sprzęt markowy ma ok 7,5 kg. Na te parametry nie patrz, bo to bujda :D Ona ma co najwyżej 2 KM. Pomijam już kwestię jakości, bo mam podobny chiński wynalazek i trzeba mieć talent do napraw, żeby to jakoś działało, bo serwisu pewnie nikt się nie podejmie :wink: Jeśli w przyszłości zamierzasz założyć trawnik to znajdź wypożyczalnię z jakąś markową kosą, to się mniej zmęczysz i pewnie mniej wydasz :wink:
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Mam bardzo mały trawnik. Na dodatek - nie na własność. W takiej sytuacji nie opłaca mi się inwestować w sprzęt, którego być może za dwa lata już nie użyję.

Serwis gwarantują od ręki, bez czekania 2 tyg. itp. To też było poważnym argumentem za.

Dowiadywałam się najpierw o możliwość wypożyczenia w okolicy. Jest wypożyczalnia sprzętu wszelakiego. Cena - 100zeta za dobę.
Nie opłaca mi się.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Chodziło mi kosiarkę że będzie mało zwrotna i dalej podtrzymuje że jednak kosa bardziej ci się przyda niż kosiarka,jak masz ja mieć tylko dwa lata to ja bym zaryzykował taniego chińczyka,co byś nie kupiła to albo będzie działało albo nie,w tych droższych jest większe prawdopodobieństwo poprawnego działania
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Przecież ja piszę o kosie spalinowej, nie o kosiarce, więc nie rozumiem, dlaczego mi tłumaczysz, że kosa lepsza?
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Tak więc jeśli chcesz kupić chińczyka to proponuję po zakupie od razu sprawdzić dokręcenie wszystkich śrub. Mówiąc wszystkich mam na myśli również te mocujące cylinder. I co kilkanaście godzin też warto je sprawdzić, albo kupić klej do gwintów i wszystko rozkręcić i skręcić na klej :) Jak to zrobisz i dobrze dotrzesz, nie będziesz silnika przeciążać (za gruba, za długa żyłka), będziesz dbać to powinien pochodzić :wink:
Edit: Kup sobie możliwie najgrubsze rękawice, żeby trochę wibracje wytłumić :D
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

jaro710j pisze:Tak więc jeśli chcesz kupić chińczyka to proponuję po zakupie od razu sprawdzić dokręcenie wszystkich śrub. Mówiąc wszystkich mam na myśli również te mocujące cylinder. I co kilkanaście godzin też warto je sprawdzić, albo kupić klej do gwintów i wszystko rozkręcić i skręcić na klej :) Jak to zrobisz i dobrze dotrzesz, nie będziesz silnika przeciążać (za gruba, za długa żyłka), będziesz dbać to powinien pochodzić :wink:
Edit: Kup sobie możliwie najgrubsze rękawice, żeby trochę wibracje wytłumić :D
OK, dzięki za wskazówki.
Mam w zwyczaju dbać o sprzęt. Każdy ;)
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”