Kosiarka - niedroga - jaka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
Celsiana
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 2 paź 2011, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Mam problem z wyborem kosiarki. Chciałabym kosić swój niewielki trawnik (jakieś 300 m) samodzielnie. Kosiarka spalinowa, którą kupiliśmy do ogrodu to zabawka dla mojego męża. Kiedy ja koszę nią trawnik jestem po prostu wykończona (jest ciężka i szeroka). Mam 160 cm wzrostu i nie jestem jakoś szczególnie ogromna, potrzebne mi narzędzie, które sprawi, że koszenie trawnika stanie się dla mnie przyjemnością, regularną czynnością. Chciałam więc prosić o sugestie na temat tego, co powinnam wybrać. Jaki model, jaka marka, elektryczna czy spalinowa (skłaniam się bardziej ku elektrycznej), jaka szerokość koszenia. Trawnik jest nieco nierówny, więc nie wchodzą w rachubę chyba tylko kosiarki bębnowe.

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie.
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Kosiarka - duży problem dla małej kobiety

Post »

Modeli nie podam ale odpowiem może pomocnie tak:
1) Spalinowa:
-silnik o mocy od 3 do 3,5 KM max
-producent silników najlepiej B&S z ready go, czyli bez pompki do zasysania paliwa.
-firmy produkujące kosiarki MTD, NAC, Viking ale to nie ma aż tak dużego znaczenia bo liczy się w moim odczuciu jako posiadacza już nastu kosiarek producent silnika i poniższe elementy jak: obudowa, koła łożyskowane.
-obudowa metalowa.
-kółka łożyskowane wszystkie 4 sztuki oraz tylne duże co ułatwia manewrowanie.
-regulacja przynajmniej 2-3 stopniowa.
-szerokość koszenia min.40-45cm
-kosz może być do max 50L bo działka mała i wystarczający będzie.
-napęd nie przyda się na tę pow. bo obciąża silnik i dodaje wagi.


2) Elektryczne najbardziej dla tego trawnika wskazane tak mi się zdaje i tutaj należy patrzeć głównie na moc silnika ile Watt posiada powyżej 1800 bym Ja patrzył.
Kosiarkę elektryczną, która kupiona była w 1992 roku o moc 1800W do dziś pracuje ale poprawkę należy wziąć na jakość materiałów i wykonanie tamtych lat. Dziś materiał słabszy jak wszystko.
Celsiana
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 2 paź 2011, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosiarka - duży problem dla małej kobiety

Post »

Bardzo dziękuję za wskazówki :)
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - duży problem dla małej kobiety

Post »

Ja spalinowej z napędem by nie skreślał. Co z tego że cięższa, gdy problem tkwi w pchaniu ciężkiej maszyny? A tak sama jedzie. A i pewnie mąż będzie zadowolony z nowej maszyny :D

A jeśli jedynie dla Pani, to elektryczna, ale dobrze byłoby by szerokość była 30-35 cm i moc pow. 1800W. Proszę tylko zwrócić uwagę gdzie jest źródło prądu i jaka długość przewodu jest potrzebna by swobodnie manewrować. Ja z tego powodu zrezygnowałem z elektrycznej. I wziąłem z napędem. Teraz nawet jak pełen kosz, to jedną ręką nią operuję. Ja nie pcham kosiarki, Ona sama jedzie a ja tylko sterują gdzie ma jechać.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - duży problem dla małej kobiety

Post »

Inna, to np. akumulatorowa, naładowana jest lekka jak elektryczna a nie ma kabla. Na tak mały ogródek powinna dać radę. Tylko cena wysoka powyżej 1000 zł.
agniecha72
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 1 kwie 2014, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - duży problem dla małej kobiety

Post »

Miałam dokładnie ten sam problem, kosiarka którą kupił mąż była dla mnie strasznie ciężka, a koszeniem trawy zajmuję się głównie ja :D Ostatnio kupiliśmy drugą elektryczną marki faworyt ten model: Faworyt LM C3203B-3. Super kosi nasz trawnik i co najważniejsze jest lekka :D
luklog
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 27 maja 2013, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Kontakt:

Kosiarka z L&M

Post »

Witam,

na swojej niewielkiej działeczce ROD mam do skoszenia około 1 ara trawy. W sezonie pan koszący życzy sobie ok 25-30 zł za koszenie. Zacząłem więc zastanawiać się czy warto. Wpadła mi ostatnio w ręce gazetka a w niej kosiarka:

Myślicie że na taką ilość trawy da radę? nie opłaca mi się zakup kosiarki firmowej (przynajmniej tak uważam) na tak niewielką ilość trawy. Macie może jakieś pomysły propozycje kosiarek niezbyt dobrych, które podołają zadaniu?
Poznam Regulamin Forum
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka z L&M

Post »

Na taki trawnik to bym polecał kosiarkę ręczną, bębnową. Bez spalin, hałasu, mała, lekka, cicha, do tego porcja ruchu co jakiś czas i bez proszenia o pomoc. Cena za taka lepszą ok. 200 - 300 zł. Spalinowa to strata pieniędzy na taki trawnik. Elektryczna to może jeszcze jakaś opcja ale prądu na działce pewnie brak.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka z L&M

Post »

Tak jak młodzieniec mówi, rozważ elektryczną. Jeśli chcesz kupić kosiarkę z LM to niech Ci powiedzą skąd kupisz części zamienne.

Sytuacja: Kupujesz za 375 zł kosiarkę i po miesiącu pracy rozpada Ci się piasta noża. Jest to część eksploatacyjna więc nie uznają Ci gwarancji. Skąd kupić nową piastę? Szukasz wiatru w polu i latasz po serwisach, żeby coś przypasować albo kupujesz nową bo ta, którą masz okazała się jednorazówką (drogą jak na jednorazówkę).
Ta sytuacja dotyczy bardzo dużej ilości części, które siłą rzeczy się wyrabiają. Musisz mieć zapewniony serwis.
luklog
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 27 maja 2013, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Kontakt:

Re: Kosiarka z L&M

Post »

Dzięki za sugestie. Elektryczna odpada z powodu braku prądu... Bębnową posiadam jednak jej dźwięk też nie jest zbyt przyjemny:D
Poznam Regulamin Forum
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka z L&M

Post »

Nowe bębnowe z bezdotykowym cięciem, naprawdę ciche. Może wystarczy wyregulować tą obecnie posiadaną? Spalinowa za 400 zł to ryzykowny zakup. Chyba, że używana jakaś firmowa, sprawdzona w serwisie, z dostępem do części.
stachu80
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 4 kwie 2014, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka z L&M

Post »

Jeżeli kosiarka ma służyć tobie na lata, to lepiej wydać trochę więcej pieniędzy :) Na swojej działce trawę koszę kosiarką spalinową marki Lider GYK42N139. Jak do tej pory pracuje bardzo dobrze i mogą ją tobie polecić. Wydałem na nią jakieś 800 zł, gdzie kosiarki innych znanych marek o tych samych parametrach i tej samej jakości były 2 razy droższe. Dostałem gwarancję a sklep w którym kupowałem prowadzi też serwis tych urządzeń ;:333
richeza
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 7 lut 2013, o 17:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - duży problem dla małej kobiety

Post »

A jaką kosiarkę radzicie na dużą działkę? Zostałam posiadaczką (jeszcze nie wiem czy się cieszyć) działki 3660 m kw. Dużo mnie pracy czeka, żeby doprowadzić ja do stanu używalności, na razie mam inne, cięższe prace do wykonania, ale w końcu mam nadzieję, uda się wysiać trawę i też będę musiała pomyśleć o kosiarce. Nie bardzo chce inwestować jakieś ogromne pieniądze w to urządzenie, ale rozumiem, ze tanio to raczej nie oblecę. Na pewno odpada taka za którą będzie się ciągnął przewód bo to niewygodne i niebezpieczne na takim obszarze. Więc pewnie spalinowa, ale jaka? Ktoś ma podobną wielkość do koszenia?

Proszę o poprawną pisownię, na forum nie tolerujemy bełkotu literowego,
pomidorzanka.
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”