Oczyszczalnia ścieków, jakie rośliny dobrać jak sadzić?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
deyv
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 2 paź 2016, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolny śląsk

Ogród nad oczyszczalnią

Post »

Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie macie zdanie co do sadzenia kwiatów, krzewów nad bądz w pobliżu oczyszczalni. Czy korzenie niektórych z tych roślin mogę narobić szkód. Jakie rośliny mozna sadzić nad i w pobliżu oczyszczalni, które mają małe i niegroźne korzenie. Oczyszczalnia przydomowa ze studnią chlonna.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Ogród nad oczyszczalnią

Post »

Nad oczyszczalnią mam ogród, rosną drzewa krzewy i ma to już prawie 18 lat. Gdyby dreny rozprowadzające okazały się niedrożne zawsze można założyć dodatkowe, do tej pory nie było potrzeby.

Obrazek

Oczyszczalnia znajduje się za tym gabionem a dreny idą w prawo pod tymi drzewami.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
deyv
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 2 paź 2016, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: Ogród nad oczyszczalnią

Post »

Dziękuję za odpowiedź czyli można. Nie wiem gdzie zapytać ale studnia nie odbiera mi wody czy są jakieś dobre rady które pomogą mi sobie z tym poradzić?
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Ogród nad oczyszczalnią

Post »

Nie na każdym terenie oczyszczalnia może stać - najlepiej zwrócić się do profesjonalistów o ocenę.
To że inni sadzą drzewa wcale nie znaczy że wszędzie się to sprawdzi. W mój ogród miesięcznie spada z oczyszczalni około 25 kubików wody.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Oczyszczalnia ścieków, jakie rośliny dobrać jak sadzić?

Post »

Mam tunelową przydomową oczyszczalnię ścieków. Pytanie, może głupie, ale czy można w pobliżu tuneli posadzić róże?
Pozdrawiam Lucyna
nolina63
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 21 mar 2011, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Przydomowa oczyszczalnia scieków czy kanalizacja

Post »

Witam
Przymierzamy się do budowy przydomowej oczyszczalni ścieków Traidenis typu NV . Mamy już projekt zatwierdzony, czyli można startować z budową a teraz dostaliśmy informacje ,że w przyszłym roku nasza ulica będzie przyłączana do kanalizacji.Mamy teraz dylemat czy wydać 15 000,00 zł i wybudować jednak swoją oczyszczalnie ? czy jednak poczekać i podłączyć się do kanalizacji jak wszyscy sąsiedzi a co za tym idzie nie wydawać teraz tyle kasy. Na dzień dzisiejszy kubik wody ze ściekami w naszej gminie kosztuje u nas 12,29 zł co tez nie jest mało i pewnie ta cena jeszcze wzrośnie .Wybraliśmy taką oczyszczalnię , choć tak naprawdę nie znamy opinii ludzi którzy ja użytkują przez dłuższy okres .Bardzo proszę napiszcie co o o tym myślicie ?
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Oczyszczalnia ścieków, jakie rośliny dobrać jak sadzić?

Post »

Jak by kanalizacja już była wybudowana, to byś Miał obowiązek się do niej podłączyć. Jeśli ma dopiero być budowana, to no cóż... U minie też od kilku lat planują przebudowę drogi gminnej ale każdy kolejny przetarg jest unieważniany...
Mam oczyszczalnię tunelową, użytkuję już drugi sezon i jestem zadowolona. Ważny jest sposób użytkowania - stosowanie bakterii w odpowiedniej dawce, unikanie wrzucania do sedesu resztek w formie stałej (np z obiadu), stosowanie papieru toaletowego max 2 warstwowego 100% celulozy oraz unikanie chemii sanitarnej typu domestos.
Pozdrawiam Lucyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”