Paliwo do pilarki,kosiarki i innych urządzeń

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
adamek2000
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 10 kwie 2013, o 16:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Paliwo do pilarki,kosiarki i innych urządzeń

Post »

Dzień dobry wszystkim! :)

kupiłem niedawno pilarkę, ale mam pewien problem, otóż w instrukcji napisano, że mieszanka paliwowa powinna być zrobiona w proporcjach 1:25, z kolei na pilarce jest naklejka na której widnieje zapis : ,,proporcje oleju i benzyn: 1:40". Dzwoniłem do serwisu i powiedziano mi tam że w Polsce mamy gorsze paliwa i że należy mieszać w stosunku 1:25.

Chciałbym poznać opinię innych na ten temat, jeśli chodzi o maszyny spalinowe to jestem ,,zielony" :-)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: paliwo do pilarki

Post »

Co na nakrętce od zbiornika widnieje jak proporcja ?
Do dmuchawy do liści mam 1:25, a do pilarki 1:40 i takich norm się trzymam. Tego co widnieje na nakrętkach do zbiornika.
_fox_

Re: paliwo do pilarki

Post »

Ja też mam dwie pilarki i na obydwu jest 1:40 :) 25 ml na litr etyliny
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: paliwo do pilarki

Post »

no i masz ci los !
Ja mam napisane 1: 50 i tak mieszam a praca pilarką to przyjemność
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: paliwo do pilarki

Post »

na początek lej 1:25, aż maszyna się dotrze. A później, jeśli będzie kopcić, tzn. oleju jest za dużo.

Stihl potrzebuje 1:50, ale jeśli będzie bardziej tłusta, to nie jest źle (gorzej w drugą stronę).
adamek2000
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 10 kwie 2013, o 16:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: paliwo do pilarki

Post »

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Spróbuje z 1:25. :-)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: paliwo do pilarki

Post »

Ta dawka to chodzi o smarowanie silnika bo to dwusuw. dlatego trzymaj siętego co pisze na nakrętce pilarki bo mniej oleju moze być zatarcie itp
_fox_

Re: paliwo do pilarki

Post »

Miki331 są i takie proporcje ;:108 to zależy od silnika ale spotkałem się. A znam i delikwenta który na samej etylinie jechał i po tygodniu ;:222 złom. Do kosy też taką leję 1:40, chociaż u nas są gotowe mieszanki w dystrybutorach.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: paliwo do pilarki

Post »

Ja to biorę bańkę wlewam w nią 4 l benzyny i na to setkę oleju/ czasem więcej, ale to minimalnie więcej, bo kopci :lol: jakby pszczoły oganiał od ula
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: paliwo do pilarki

Post »

Ja daje tyle, ile zaleca producent, czyli 1:50. Na dotarciu więcej tak 1:45. To w pilarce, w kosie powinno być 1:40 i tyle dodaję. Więcej nie ma sensu, bo tylko smród, dym i osady na tłokach się robią a nawet sitko od wylotu może przytkać, jak jest marny olej. Podstawa to dobry olej i świeża benzyna. Lepiej kupić 2 razy po 2 litry i zużywać na bieżąco niz kupić raz 5 litrów i przez kilka miesięcy wlewać, bo paliwo traci właściwości i maszyna sie niszczy.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: paliwo do pilarki

Post »

Wszystko zależy od oleju jakiego się używa. Nac ma informację 1:25, Stihl pracuje na 1:50 ale to nie oznacza, że Stihl nie może pracować na 1:25 a Nac na 1:50. Zależy jaki olej się używa.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: paliwo do pilarki

Post »

no, to jest nadmierne uogólnienie. O ile Stihl pojedzie na bardziej bogatej mieszaninie, to NAC może nie wytrzymać pracy na "sucho", bo jakość jego spasowania i materiałów wymaga jednak bogatszej mieszanki.
Pamiętam czasy, gdy do dwusuwów lało się różne oleje i wówczas 1:40 czy 1:50 to kwestia wyczucia. Ale 1:25 to jednak znacząca różnica.

Jesteś pewien że NAC na oleju Stihla mógłby pracować spokojnie na 1:50 ? patrząc od strony technicznej. Ja bym się nie odważył.

Inną sprawą jest również ewentualny serwis gwarancyjny ....
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: paliwo do pilarki

Post »

Kiedyś pracowałem na serwisie Stihla i zawsze sprzedawaliśmy tylko ich oleje, niezależnie od tego z czym klient przychodził. Sami też testowaliśmy naprawiany sprzęt na Stihlowskim i wszystko grało. Bo tu chodzi o właściwości oleju. Można do Naca przygotowywać Stihlowskie 1:45 lub 1:40 aby lepiej było smarowane ale może się olej odkładać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”