Budowa tunelu foliowego od A do Z.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
zielistek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 19 lut 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Budowa tunelu foliowego od A do Z.

Post »

Tak, spawanie na pewno będzie. No zobaczymy jak to wyjdzie. Nie za bardzo wiem jak założyć folię na przód i tył, ale pewnie wyjdzie w praniu.
Wiedzieć, że wiemy, co wiemy, i że nie wiemy tego, czego nie wiemy ? oto prawdziwa wiedza.
Awatar użytkownika
darbo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1389
Od: 20 mar 2011, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Budowa tunelu foliowego od A do Z.

Post »

Przy 13 metrach, przody musisz mieć otwierane w całości. Inaczej będzie kłopot z wietrzeniem. Nie wiemy co chcesz uprawiać.
Pozdrawiam
Dariusz
zielistek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 19 lut 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Budowa tunelu foliowego od A do Z.

Post »

Przydomowy warzywniak, czyli wszystkiego po troszku :) . Liczę się z szerokim wejściem, oraz tyłem i cały czas przypominam o tym Mężowi :wink:
Wiedzieć, że wiemy, co wiemy, i że nie wiemy tego, czego nie wiemy ? oto prawdziwa wiedza.
Awatar użytkownika
darbo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1389
Od: 20 mar 2011, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Budowa tunelu foliowego od A do Z.

Post »

Czekamy zatem na relację. Uprzedź męża, żeby się przyłożył do pracy, bo z oceną u nas nie będzie lekko. ;:306
Pozdrawiam
Dariusz
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Budowa tunelu foliowego od A do Z.

Post »

zielistek pisze:Przydomowy warzywniak, czyli wszystkiego po troszku :) . Liczę się z szerokim wejściem, oraz tyłem i cały czas przypominam o tym Mężowi :wink:
O tym tyle, to faktycznie przypominaj mężowi, bo może zapominać. O szerokości na pewno pamięta. :;230
zielistek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 19 lut 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Budowa tunelu foliowego od A do Z.

Post »

darbo pisze:Czekamy zatem na relację. Uprzedź męża, żeby się przyłożył do pracy, bo z oceną u nas nie będzie lekko. ;:306

Fotorelacja na pewno będzie. :D Gorsze od Waszej krytyki, jest brak mojego zadowolenia z Jego pracy :wink: Odpowiedzialność na Nim ciąży ogromna ;:224
Wiedzieć, że wiemy, co wiemy, i że nie wiemy tego, czego nie wiemy ? oto prawdziwa wiedza.
Dylek
100p
100p
Posty: 121
Od: 4 mar 2017, o 03:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Budowa tunelu foliowego od A do Z.

Post »

Odświeżę temat mam w miarę możliwości parę pytań co do konstrukcji.

Jak wygląda konstrukcja tunelu po 5 latach od budowy?
W jakiej odległości od szpil można przekopywać grunt w celu przekopania obornika wymiany ziemi?
dong
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 7 wrz 2011, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Budowa tunelu foliowego od A do Z.

Post »

Cześć.
Slawgos, mogę Cię prosić o ponowne wrzucenie wszystkich zdjęć z tego tematu? Opis jest wystarczająco czytelny jednak jestem osobą, która ogródek uprawia dopiero 2-gi rok, a w szklarni, tudzież tunelu nie byłem nigdy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Budowa tunelu foliowego od A do Z.

Post »

Postaram się wrzucić stare zdjęcia, bo faktycznie słabo ten wątek wygląda bez dokumentacji zdjęciowej. :-)
SolDuo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 23 mar 2020, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Budowa tunelu foliowego od A do Z.

Post »

Witam
Jestem nowym użytkownikiem i przyszłym posiadaczem tunelu foliowego z pomidorami. Może któryś z doświadczonych forumowiczów będzie mi mógł doradzić.
Planuję postawienie tunelu foliowego o wymiarach 13mdł/6mszer/3mwys pod uprawę pomidorów w glebie. Tunel właśnie się produkuje.
Dotychczas miałem tylko styczność ze starymi tunelami gdzie pomidory podwiązywało się do sznurka/drutu przymocowanego bezpośrednio do pałąków tunelu.
Czy to jest rozwiązanie dalej stosowane czy lepiej zmawiając tunel poprosić o montaż jakichś dodatkowych elementów?
Myślałem np. o dospawaniu do każdego pałąka poziomej rury na wys powiedzmy 2 metrów i ewentualnie dopiero do niego sznurek drut.
Czy to dobre rozwiązanie? czy są jakies inne rozwiązania? / coś co powinienem rozważyć na etapie zamawiania tunelu?
z góry dzięki za pomoc
lukaszp2201
50p
50p
Posty: 79
Od: 15 paź 2012, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal garnicy Słowackiej

Re: Budowa tunelu foliowego od A do Z.

Post »

Robił ktoś tunel foliowy z rury pe niebieskiej do wody? Jaki przekrój rury najlepiej wybrać dla tunelu o wymiarach w podstawie 3x4m?
Jak można dostać się do nieba, jeśli 5 spośród 7 grzechów głównych - to hobby?
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Budowa tunelu foliowego od A do Z.

Post »

Tak, robiliśmy, strasznie dawno, lata 80-te. Póltoracalówki - rury do wody, najpierw głęboko wkopane ale w następnych latach nakładane na wbite w ziemię pręty zbrojeniowe (10mm) . Okropnie to chwiejne było, trzeba było usztywniać w szczytach poziomo długą żerdką od wewnątrz i podpórkami środkiem tunelu.
Pozdrawiam! Gienia.
robert45
200p
200p
Posty: 252
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Re: Budowa tunelu foliowego od A do Z.

Post »

SolDuo pisze:Witam
Jestem nowym użytkownikiem i przyszłym posiadaczem tunelu foliowego z pomidorami. Może któryś z doświadczonych forumowiczów będzie mi mógł doradzić.
Planuję postawienie tunelu foliowego o wymiarach 13mdł/6mszer/3mwys pod uprawę pomidorów w glebie. Tunel właśnie się produkuje.
Dotychczas miałem tylko styczność ze starymi tunelami gdzie pomidory podwiązywało się do sznurka/drutu przymocowanego bezpośrednio do pałąków tunelu.
Czy to jest rozwiązanie dalej stosowane czy lepiej zmawiając tunel poprosić o montaż jakichś dodatkowych elementów?
Myślałem np. o dospawaniu do każdego pałąka poziomej rury na wys powiedzmy 2 metrów i ewentualnie dopiero do niego sznurek drut.
Czy to dobre rozwiązanie? czy są jakies inne rozwiązania? / coś co powinienem rozważyć na etapie zamawiania tunelu?
z góry dzięki za pomoc
Np. tak.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”