Jednostka certyfikująca eko gospodarstwo.

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2007
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Jednostka certyfikująca eko gospodarstwo.

Post »

Mam pytanie do osób z województwa opolskiego i dolnośląskiego. Proszę Was o wskazanie, gdzie najbliżej znajduje się jednostka certyfikująca gospodarstwo w ramach starania się o "zielony" listek EKO?
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 188
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jednostka certyfikująca eko gospodarstwo.

Post »

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno Spożywczych prowadzi rejestr jednostek certyfikujących. Na ich stronie znajdziesz listę. Tylko te, które znajdują się w rejestrze mogą zająć się certyfikacją. Jest ich niewiele - chyba 12 czy 13 więc z łatwością znajdziesz.
Hanna
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2007
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jednostka certyfikująca eko gospodarstwo.

Post »

Dziękuję Ci za odpowiedź. No właśnie nie ma żadnego z regionu opolsko-wrocławskiego. Pytałem już znajomego, który niedaleko uprawę BIO porzeczek i certyfikuje je w firmie z Wieliczki. Nie każda wszystko certyfikuje, jak czytam na stronie jednostek certyfikujących.
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 188
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jednostka certyfikująca eko gospodarstwo.

Post »

Jakiś czas temu szukałam jednostki certyfikującej produkcję i sprzedaż produktów ekologicznych. Nie znalazłam również jednostki ze swojego regionu, ale zadzwoniłam do firmy w Warszawie i okazało się że mają swojego Inspektora na region. Niestety certyfikować mogą tylko te jednostki, które znajdują się w rejestrze.
Hanna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”