Na czym wieszacie mokre pranie?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Na czym wieszacie mokre pranie?

Post »

Mam w domu dwie rozkładane suszarki, na których wieszam pranie. O ile w domu bez problemu się sprawdzają, to na dworze już nie bardzo, bo przy wietrznej pogodzie się przewracają. Jutro w Lidlu będzie będzie czteroramienna, składana (jak parasol) suszarka ogrodowa, którą wbija się w ziemię. Zastanawiam się czy warto zainwestować w coś takiego. Boje sie, że to może przy wietrze wyrwać się z ziemi, albo przewrócić, albo połamać pod ciężarem ubrań. Szkoda by było 200 zł.
Może macie lepsze pomysły na suszenie prania?

Trafiłam w necie na australijskie rozwiązanie, które mi się podoba, bo wkopuje się w ziemię, ale u nas chyba to jest niedostępne http://www.digitallibrary.com.au/resour ... .jpg%20%7D
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Na czym wieszacie mokre pranie?

Post »

Na działce mam sznur rozwieszony między trzema drewnianymi słupami konstrukcyjnymi na tarasie (pod dachem). Są na wysokości oczu, a nawet ciut wyżej, co może nie jest bardzo komfortowe przy wieszaniu prania, ale za to kiedy pranie tam nie wisi, sznur zupełnie nie rzuca się w oczy.

Gdybyś miała drzewa, to rozwiązaniem byłoby powieszenie sznura między dwoma drzewami z ew. słupkiem pomiędzy, gdyby było za daleko i sznur zwieszał się za nisko. Ale jeśli nie masz drzew, to taki stabilny "parasol" wmurowany w ziemię ma swoje zalety. Owszem, wbijany płytko może być za mało stabilny, może się przechylać albo kręcić w kółko. Ale jakby go potraktować jak duży parasol ogrodowy, na betonowej czy kamiennej stopie, albo wstawiany głęboko do betonowej "nogi" wkopanej w ziemię, to może by się sprawdził?

Ten na zdjęciu jest tylko wbijany w ziemię? Jeśli ziemia jest lekka, to będzie się miotał na wietrze...
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Re: Na czym wieszacie mokre pranie?

Post »

Ten ze zdjęcia montuje sie tak http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... 66&bih=631

Ma bardzo mocną konstrukcję co widać np tu, w połowie strony http://missleahmaria.blogspot.com/ i można nawet śpiewać piosenki zwisając z tej suszarki :) http://vimeo.com/6351115


Drzew niestety nie mam :( . Muszę męza podpytac jakby widział to cudo w naszym ogrodzie. Ta lidlowa jest z aluminium i nie wiadomo jak z jej trwałością. Może ktoś takie cos użytkuje i sie wypowie?
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
Awatar użytkownika
polanka
100p
100p
Posty: 159
Od: 19 gru 2009, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Na czym wieszacie mokre pranie?

Post »

Mam taką czteroramienną, aluminiową suszarkę. Kupiona ze dwa lata temu na naszym portalu aukcyjnym, sprawuje się bardzo dobrze. Moja jest mobilna, przestawiam ją gdzie mi pasuje. Zastosowałam stojak do parasola taki ciężki, betonowy, dodatkowo obciążony kamieniami. Na wietrze trochę się kręci, ale przynajmniej nie przewraca. Na zimę chowam do domku.
Kiedy człowiek zabije ostatnie zwierzę i spali ostatnie drzewo - przekona się, że pieniędzy nie można zjeść.

Wątek wymienny http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=67891" onclick="window.open(this.href);return false;
dora74
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 29 wrz 2007, o 20:59

Re: Na czym wieszacie mokre pranie?

Post »

Mam taką suszarkę z lidla,wstawiam ją w taki specjalny wkręcany w ziemię stojak-olbrzymia śruba (aluminiowy,też z lidla).Trzyma bardzo dobrze,jest bardzo pojemna.Wiatry są u mnie bardzo mocne czasmi(mieszkam nad jeziorem) i zawsze jest na miejscu.Jak koszę trawę to wyciągam suszarkę,zatykam otwór załączonym korkiem.Polecam.
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Na czym wieszacie mokre pranie?

Post »

MałaRybko !

Chyba, ta ostatnia z zaprezentowanych, to trochę mocniejsza konstrukcja i trochę więcej kosztowała. Filmik extra.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Re: Na czym wieszacie mokre pranie?

Post »

Dziękuję za odpowiedzi. Ta z Lidla jest firmy Vileda
Obrazek

Krzysztofie, ta druga, którą pokazywałam niestety w Polsce jest niedostepna :(

Vileda ma jeszcze inny model suszarki ogrodowej tu filmik http://www.vileda.pl/popup_film.php?id=33

i Leifheit również http://www.leifheit.de/de/marke-leifhei ... spiel.html , ale one są już droższe. Choć z drugiej strony mają pewnie lepsze rozwiązania i są mocniejsze.
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
lukas3339
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 15 mar 2010, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Na czym wieszacie mokre pranie?

Post »

Ja mam wlasnie leifheita. Co prawda zepsula sie raz ale naprawilem we wlasnym zakresie i juz 3 sezon sluzy i jest stabilna i wiatrom sie opiera. Moge polecic.
JolantaMa
100p
100p
Posty: 156
Od: 9 maja 2009, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.mazowieckie

Re: Na czym wieszacie mokre pranie?

Post »

U mnie nazywa się, że pranie wieszam na karuzeli. Nigdy wiatr nie wyrwał, zajmuje niewiele miejsca w porównaniu ze sznurkami pomiędzy drzewami, o estetyce prezentowanej bielizny nie wspomnę. Zimuje w garażu. Po 10 latach w tym roku przez 1/2 h wymieniliśmy sznurki na nowe, bo jeden ze starości przetarł się, a uznałam, że koszt 2 sznurków za 10 zł to nie 200 zł, które absolutnie należało przeznaczyć na inne ogrodowe inwestycje (już kupione: buki, Frisia, lilaki szczepione, klon Flamingo i wiele innych :D )
Amores
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 25 sty 2011, o 16:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Na czym wieszacie mokre pranie?

Post »

Mam zespawane metalowe słupki prostopadle do siebie. Zalane betonem żeby były stabilne. Oddalone od siebie na jakieś 4 metry. Miedzy ramionami są rozwieszone słupki. Służą już kilka lat. Jedyny wydatek to malowanie co jakiś czas i kupno nowych sznurków. :D :D
Awatar użytkownika
iwciach
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1476
Od: 18 sty 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Re: Na czym wieszacie mokre pranie?

Post »

A ja jednak preferuje te składane, bo jak zaczyna padać deszcz, to szybko składam i w całości z praniem do domciu.
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Re: Na czym wieszacie mokre pranie?

Post »

Koniec końców kupiłam tę suszarkę Viledy w Lidlu. Jestem nią zachwycona. Najbardziej podoba mi się w niej to, że jest tak pojemna i można dużo na niej powiesić. Jest obrotowa, więc przy wieszaniu prania nie trzeba biegać do każdej linki tylko wystarczy przyciągnąć linkę do siebie :). Na razie jestem bardzo zadowolona z zakupu.
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
Cebule
50p
50p
Posty: 94
Od: 23 kwie 2013, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na czym wieszacie mokre pranie?

Post »

Ja akurat mam sprawę ułatwiona ponieważ mamy wmurowane dwa słupki naprzeciwko siebie i właśnie tam wieszamy pranie na sznurkach,to bardzo dobra i zarazem wygodna opcja.
regulamin forum
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”