Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
garfild209
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 14 kwie 2014, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

oki a gdzie sa promocje ?
dzwoniłem do jednego serwisu i mówili mi żebym brał z silnikiem pubert r210 - kopia hondy dlatego ze ma tuleje żeliwna a b&s i honda maja duże wibracje - prawda?
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Wibracje w sprzęcie który pracuje w ziemi? chyba się coś komuś pomyliło,nikt tego nie kupuje więc trzeba sprzedać,pamiętać również trzeba że jest to chińska stal aczkolwiek te silniki złe nie są i tak wolę B&S który też ma tuleję żeliwną ale tego ci pewnie nikt już nie powiedział,jak chcesz to bierz na chińczyku twoja sprawa,moje zdanie jest odmienne,poszukaj promocji..gdzieś widziałem dobrą cenę ale nie wiem czy to jeszcze znajdę
chrobry
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 10 maja 2012, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Tak więc zakupiłem swoją pierwszą glebogryzarkę. Jest to elektryczna maszyna Texas o mocy 2kW - wystawiana m.in na alledrogo. Maszyna jak na moje potrzeby idealna, jest moc. Ale pojawia się inny problem trochę z innej beczki. Zanim przekopałem miejsce na warzywniak (ok 9mx4m) panujący tam wszech obecnie perz, potraktowałem roundapem. Po 2tyg jak uschnął, przekopałem. Wybrałem 2 czubate taczki kłaczy a jest tego jeszcze masa. Jak sobie z tym poradzić, ręcznie już nie daje rady. Pomyślałem, że może zbije z desek na szybko brony i przetargam po ziemi kilka razy ?
Dino_saur
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 247
Od: 28 lis 2014, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podbeskidzie
Kontakt:

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Nie wiem jaki jest Twój Texas i czy ma konsolę do dopinania dodatkowych narzędzi. Mój, spalinowy texas TG500 ma możliwość podpięcia brony. Bronę kupiłem i używam. Jak chcesz więcej szczegółów pisz na pw.
Sadzimir
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 22 paź 2017, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Witam forumowiczów!
Czy miał ktoś z was styczność z tym modelem? Co możecie o nim powiedzieć?
Glebogryzarka spalinowa Hortmasz.
Pytanie jak z awaryjnością, jak stosunek ceny do jakości?
A może trochę zaoszczędzić i wybrać wersję z silnikiem Loncin?
Czy może w tym przedziale cenowym szukać czegoś innego? (Budżet do 3000zł)

Ciężko znaleźć w internecie jakieś sensowne informacje, więc chciałbym zdać się na opinie doświadczonych użytkowników.

Link do allegro usunięto - regulamin/mod.
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Za te pieniądze kupisz spokojnie Puberta,wszystko zależy jaki sprzęt ci potrzebny i czy nie za droga maszyna do twojej pracy,ja bym kupił coś normalnego zamiast chińczyka tym bardziej że budżet ci na to pozwala
ciekawy123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 16 gru 2017, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Witam!
Poszukuję glebogryzarki, z której korzystać będę działce ok. 15a. Interesują mnie dwa typy glebogryzarek:
1. Pubert Vario 40HC3 (cena ok. 2 900zł)
2. Pubert Terro S6B2 (cena ok. 2 000zł)

Moje pytania:
1. Czym się różnią te 2 modele od siebie?
2. Czym jest spowodowana taka różnica w cenie?
3. Czym się kierować przy wyborze glebogryzarki?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.
Pozdrawiam!
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

1 ma silniki Hondy,dwa biegi do przodu
2 silnik Rato,jeden bieg do przodu,el.rozrusznik
to tak w skrócie,cenę w pierwszej głównie nabija cena silnika,ponadto Terro pewnie trafiłeś w promocji(bardzo dobra cena),spokojnie i jedna i druga będzie ci służyłą długie lata,każdy sprzęt powinien być zrobiony solidnie i z dobrych materiałów ale dziś większość sprzętu to tylko nazwa i cena w tym przypadku akurat sprzęt jakość trzyma i jak miałbym dać 1500 za chinola to lepiej dołożyć 500 i ku[pić tego Puberta Terro
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Przestudiowałem dział, ale widzę, że jest niewiele o glebogryzarkach elektrycznych. Podstawowa wada czyli ciąganie kabla zasilającego mi nie przeszkadza, bo mam kosiarkę elektryczną i problem opanowany. Natomiast ciekawi mnie, jaka jest głębokość pracy takiej maszyny. Co to jest za parametr maksymalna średnica cięcia? Czy chodzi o średnicę noży? Obszar pracy to jakieś 1200 m2. Glebę mam gliniastą (ale nie glinę!) więc jak będzie się zachowywała taka maszyna o mocy powiedzmy 1,5 kW? Stać mnie nawet na spalinową z napędem, ale przeraża mnie ciężar tego ustrojstwa (kilkadziesiąt kilo). Działka jest tylko na okres wiosenno-letnio-jesienny, więc nie mam gdzie garażować takiej ciężkiej machiny. Jaką wartość przedstawia f-ma Checht?
Zbyszek T
200p
200p
Posty: 350
Od: 22 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Ma być ciężka, bo inaczej nie wejdzie w ziemię tylko będzie drapać.
Poszukaj sobie filmików na jutube.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Rzeczywiście. Mosz Recht. Mojej ziemi elektryczna nie ruszy. ;:185 Ha! Trudno. Trzeba wziąć widły. Poprzednio załatwiał sąsiad traktorem, ale teraz już nie da rady wjechać.
Zbyszek T
200p
200p
Posty: 350
Od: 22 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Można wypożyczyć glebogryzarkę.
Porządną maszyną spulchnisz glebę na 20-30 cm.
1200 m2 to będziesz miesiąc przekopywał, a glebogryzarką z napędem zrobisz dwa przejazdy w 3-4 godziny.
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Elektryczne są raczej do piasku w piaskownicy,na ciężkiej glebie może się rozsypać i do takiej gleby potrzeba raczej czegoś wytrzymałego,solidnie zrobionego i do czego będą części za 10 lat a Hecht raczej do takich maszyn nie należy bo jest to taki sobie Chińczyk,oczywiście można wypożyczyć lub pożyczyć bo jest to najtańsze rozwiązanie gdy ktoś potrzebuje raz w roku ale jak roboty jest więcej lepiej kupić coś swojego a gdy już kupimy to wtedy pracy robi się więcej
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”