Meble ogrodowe drewniane,metalowe,plastikowe

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
karminka
200p
200p
Posty: 222
Od: 18 sie 2012, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Meble drewniane czy metalowe

Post »

Drewniane wg mnie są ładniejsze i nie ziębią w "duszkę". :D
Pozdrawiam, Ania.
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Meble drewniane czy metalowe

Post »

Ja jestem za drewnianymi, i sama takowe posiadam. Jednak, co do kwestii, jakie mebelki wybrać, to sadzę, że powinny one pasować i do stylu ogrodu i do stylu budynku. Czasem ładniej prezentują się metalowe lub drewniano-metalowe.Niestety, żeby ładnie wyglądały i o jedne i o drugie trzeba odpowiednio zadbać każdego roku.
hat28
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 17 maja 2013, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Meble ogrodowe z bali - prośba o porade

Post »

Witam serdecznie. To mój pierwszy post na tym forum,ale od ponad pół roku czytam go post po poscie :) Mam do państwa prośbę, mianowicie chcę wykonać podobny komplecik mebli ogrodowych
http://images47.fotosik.pl/1823/b99f7bd07a7c64e4.jpg
I tu mam pytanie jakim sposobem są połączone te bale ze sobą zwłaszcza te służące za nogi ławy? Czy zastosować tam długie szpile, czy może poprzeczne baliki mocowane są do pionowej biegnacej do blatu? Jakie rozwiązanie proponowalibyście państwo? Pozdrawiam
Dodam tylko że u mnie blat ławy i siedziska ław będą wykonane z desek a całość zestawu ogrodowego z bali sosnowych. Dziś biorę się za korowanie
Awatar użytkownika
groch8888
100p
100p
Posty: 142
Od: 24 lut 2012, o 09:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Meble ogrodowe z bali - prośba o porade

Post »

Mam identyczny komplet mebli ogrodowych. Widać, że wszystko jest zbijane dużymi gwoździami jak i również blat...
Pozdrawiam Veronica
Awatar użytkownika
Caparzo
50p
50p
Posty: 94
Od: 28 kwie 2013, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kamienna Góra

Re: Meble ogrodowe z bali - prośba o porade

Post »

zbijane długimi gwoździami, tylko jak będziesz robił to najpierw przewierć bo wygniesz 90% gwoździ ;)
hat28
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 17 maja 2013, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Meble ogrodowe z bali - prośba o porade

Post »

Dziękuje za odpowiedz na moje zapytanie. A czy dobrym rozwiazaniem bedzie lekkie przeheblowanie tych bali z dwóch stron, żeby polepszyc łączenie(stykanie) sie drewna. Wydaje mi sie że meble będą bardziej stabilne.
Awatar użytkownika
Caparzo
50p
50p
Posty: 94
Od: 28 kwie 2013, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kamienna Góra

Re: Meble ogrodowe z bali - prośba o porade

Post »

pewnie, zawsze to jakieś lepsze trzymanie ;)
hat28
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 17 maja 2013, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Meble ogrodowe z bali - prośba o porade

Post »

A wiec tak tez zrobie. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Meble drewniane czy metalowe

Post »

I ja mam ten dylemat :roll: Mam metaloplastykę robioną własnoręcznie przez M z bardzo dobrych surowców i ciężkiego metalu i te sprawdzają się znakomicie,ale już wyroby z ,,C...-MY,,nie nadają się na całoroczne wystawianie.Stopy metali użyte do produkcji ,grubość ścianki metalu i proszkowa farba naniesiona przeważnie jednowarstwowo chroni takie meble tylko na sezon.Po tym czasie pojawia się rdza i farba odparza się(oczywiście nie wszystkie meble)Zaś meble drewniane są ,,wieczne,,a ząb czasu dodaje im tylko smaczku,ale żeby takie ,,czasowe,,były muszą być z dobrego drewna najlepiej olchowego,z grubych desek,łączone najlepiej na drewniane kołki ,które pod wpływem wilgoci pracują razem z drewnem.Jest jeden minus.Te meble są gabarytowo duże i nie każdy może sobie na nie pozwolić.Najlepszym rozwiazaneim jest trzymanie ich cały rok na powietrzu pod wiatą.Wtedy drewno nie rozsycha się .
Ja uwielbiam metaloplastyke i misternie wykańczane mebelki,które dodatkowo nadają lekkości,zajmują mniej miejsca,ale do mojego drewnianego domku wykończonego dechami z drewna ,,pokrzywionego,,pasują lepiej mebelki ,,z bali,,Co do impregnacji ;i jedne i drugie potrzebują zabiegów pielęgnacyjnych co jakiś czas.
servicetech
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 20 lis 2013, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Meble drewniane czy metalowe

Post »

Witam wszystkich. Także zastanawiałem się nad wyborem mebli. Chciałem mieć coś oryginalnego i masywnego . Przez kilka lat miałem ławeczki drewniane lecz w tym roku wymieniłem na żeliwne z bukowymi deseczkami. ##### problem polegał tylko na zdobyciu masywnych boków i dorobieniu u stolarza odpowiedniego drewna. Boki kupiłem stare żeliwne (nie produkcji castorama w których pekaja nóżki), zostały oczyszczone ze starej powłoki lakierniczej i pomalowane kilkoma warstwami farby proszkowej. Wyglądają bardzo pięknie .Zobaczcie sami.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Anitaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2512
Od: 8 maja 2008, o 14:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujaws-pomor,okolice Brześcia Kuj.
Kontakt:

Re: Meble drewniane czy metalowe

Post »

Bardzo ładny zestaw,podoba mi się. ;:108
Możesz wytłumaczyć ,,Boki kupiłem stare żeliwne'' jakie nie pękają?
servicetech
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 20 lis 2013, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Meble drewniane czy metalowe

Post »

Były to przywiezione z Niemiec stare boki od ławek. Raz skusiłem się na produkt z ,,C...-MY,, z napisem ''china''. Niestety drewno delikatne , na jeden sezon a żeliwo oparte na nierówności po prostu pękło. Uważam ze lepiej poszukać w sklepie z antykami masywnych żeliwnych boków, dorobić twarde drewno i będziecie się cieszyć pięknym komplecikiem przez wiele lat:)

Jeżeli już mowa o moim małym hobby to mam jeszcze taka ławeczke:)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Anitaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2512
Od: 8 maja 2008, o 14:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujaws-pomor,okolice Brześcia Kuj.
Kontakt:

Re: Meble drewniane czy metalowe

Post »

servicetech dziękuję za odpowiedz.
Te ostanie też bardzo ładna,masz talent ;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”