Zadaszenie tarasu

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2601
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

Miałem nie odpisywać na ten post bo to pewnie miała być reklama , ale napiszę bo ktoś tutaj według mnie namącił
swiatoslav pisze:Generalnie poliwęglan komorowy jest najtańszym materiałem do zadaszenia tarasu, jednak należy go montować na łukowej konstrukcji aby miał odpowiednią wytrzymałość
nieprawda - poliwęglan jest jest jednym z najdroższych rozwiązań licząc m2

swiatolav pisze: jednak należy go montować na łukowej konstrukcji aby miał odpowiednią wytrzymałość
po co robić łuki na płaskim spadzie ? dla mnie całkowicie bez sensu

swiatolav pisze: Pamiętać też trzeba o tym że poliwęglan ma dwie strony z filtrem UV i bez.
obecnie część dobrych producentów stosuję warstwę uv z obydwu stron , ale trzeba kupić droższe płyty

swiatolav pisze: Ja bym kupił tylko poliwęglan przyciemniany z racji tego że się nie brudzi z wiekiem.
totalna bzdura .....

swiatolav pisze: możemy zastosować najtańszy 4,5mm grubości
taka grubość na zadaszeniu powoduje utratę gwarancji w przypadku silnego gradobicia i ewentualnego spękania płyt



to tak na mały misiowy rozumek ;:7
Ania1313
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 21 sie 2017, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

Najprostsze rozwiązanie to po prostu kupić sobie zadaszenie szklane. Ja mam i nie narzekam.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

Szkło ma dwie wady, waga i możliwość spektakularnego rozpryśnięcia się pod wpływem gradu czy leżaka lecącego z wiatrem od sąsiada.
Można stosować szkło laminowane, ale tu cena jest wadą.
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2601
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

Ania1313 pisze:Najprostsze rozwiązanie to po prostu kupić sobie zadaszenie szklane. Ja mam i nie narzekam.
Jestem porażony głębią i sensem tej wypowiedzi ....mam nadzieję , że autorka w pozostałych postach bardziej się wykaże...
Axles
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 18 paź 2014, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

Podłączę się częściowo do dyskusji, mam na ogródku zadaszenie z płyty bitumicznej, falistej, ale nie mam pomysłu jak to przytwierdzić, mocniejsze wiatry zwłaszcza teraz i mi to zdmuchuje mimo, że całość z kilkadziesiąt kg waży, no ale z braku czasu i wiedzy na trytytkach to złapałem co było głupim pomysłem.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

Zależy jaki to gont, albo cię grzeje i mocuje na gorąco. Albo się klei takich bitumicznym syfem.
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2601
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

Hej , do samego przykręcenie możesz użyć specjalnych zestawów do płyt falistych , jest to podkładka plastikowa i dedykowany do tego wkręt z uszczelką , ale jako że płyty bitumicze są raczej mocne możesz zastosować tylko specjalne wkręty , nawet w kilku kolorach dobranych do płyt , ale wtedy chodzenie po nich wymaga troszkę delikatności. Takie wkręty czy zestawy dostaniesz we wszystkich sieciowych marketach budowlanych i w większości mniejszych sklepów czy składów budowlanych.
Musisz za to mieć przede wszystkim do czego przykręcić , potrzebna jest stabilna konstrukcja aby wszystko się trzymało razem .

A mnie ciekawi jak złapałeś to na trytkach swoją drogą .... :;230

pozdrawiam Marek
markop12
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 10 kwie 2018, o 15:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

A co sądzicie o markizach tarasowych ? słyszałem o czymś takim i zastanawiam się czy to dobre rozwiązanie. Planowałem zadaszyć taras jednak wydaje mi się że altana raczej nie wchodzi w grę ze względu na małą ilość miejsca na zewnątrz a taką link reklamowy usunięty - regulamin/mod. podobno wystarczy tylko rozwinąć i ewentualnie zwinąć.
Grzegorz887
100p
100p
Posty: 117
Od: 7 lip 2015, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

I poczytaj sobie w warunkach, jak często będziesz "ewentualnie zwijać". Deszcz, wiatr, śnieg... Niektóre markizy trzeba nawet przed słońcem chować ;:14
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

Smutna prawda jest taka że dobra markiza kosztuje tyle samo, albo i więcej (jeśli ktoś sam sobie zrobi) zadaszenie stałe.
U nas brak materiałów i wykonawców z doświadczeniem, rzuć okiem na Francję i Włochy. Tanio nie będzie.
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2601
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

markop12 pisze:A co sądzicie o markizach tarasowych ? słyszałem o czymś takim i zastanawiam się czy to dobre rozwiązanie. Planowałem zadaszyć taras jednak wydaje mi się że altana raczej nie wchodzi w grę ze względu na małą ilość miejsca na zewnątrz a taką link reklamowy usunięty - regulamin/mod. podobno wystarczy tylko rozwinąć i ewentualnie zwinąć.

Hej , piszesz że chcesz zadaszyć taras ale nie chcesz altany , domyślam się że chodzi Ci o stałe zadaszenie ? podaj może najpierw jakie masz wymiary tego tarasu . Markiza chroni przed słońcem jak podali wcześniej inni , a co jesienią i zimą . Pracuję w serwisie i montuję również markizy i nie jest to w większości dobre rozwiązanie , ale właściciele dowiadują się o tym po jakimś czasie użytkowania i ubożsi o kilka tysięcy , bo tyle kosztuje markiza na lata....
Czasem wystarczy lekka konstrukcja z drewna a na niej płyta poliwęglanowa , szerokość jednej to około 2,1 metra, długość do 6mb ,a jak znajdziesz fajną firmę to bez problemu dotną na wymiar .
.

Marek
Grzegorz887
100p
100p
Posty: 117
Od: 7 lip 2015, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

markonix pisze:Czasem wystarczy lekka konstrukcja z drewna a na niej płyta poliwęglanowa
Dwadzieścia lat z hakiem robię zadaszenia, ale takich kombinacji unikam...
logan18
100p
100p
Posty: 190
Od: 16 mar 2010, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

Unikasz kombinacji drewno + poliwęglan?

Myślę o zadaszeniu tarasu i pierwsze co mi przyszło do głowy to właśnie to połączenie, z tym że solidnej konstrukcji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”