Zadaszenie tarasu

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
LilaRose
200p
200p
Posty: 385
Od: 22 paź 2009, o 23:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

Na szczegółach konstrukcyjnych wprawdzie się nie znam, ale na walorach użytkowych już tak :wink: .
Hmmm... Tak zadaszony taras będzie dość cienistym miejscem i znacznie pogorszy warunki świetlne w pomieszczeniach budynku. Proponuję doświetlenie go przez naprzemienne wbudowanie płyt pleksi. Mądrzę się tak :D pomna na doświadczenia świeżo "wybudowanej" koleżanki, której właśnie doradzono doświetlenie tarasu(a przede wszystkim pomieszczeń w budynku) takimi płytami- ma ona duży, zadaszony taras pokryty dachówkami i takie świetliki z pleksi wyglądają jak okna połaciowe.
Jeśli też planujesz grilla w pobliżu tarasu to proponuję schować go pod tarasem. No bo nie godzi się przecież wyganiać kucharza, w razie niepogody, na deszcz podczas gdy my wygodnie siedzimy osłonięci.
Pozdrawiam- Liliana
Łysy
200p
200p
Posty: 352
Od: 22 cze 2008, o 21:27
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

4,50 m szerokości i 2,10 m wysokości - tam naprawdę będzie bardzo ciemno :?

Podajesz wymiary np. słupków w mm: 9 x 9 mm... Mam nadzieję, że miałeś na myśli cm :wink:

Ilość krokwi dostosuj do wymiarów płyty OSB które muszą być użyte do podbudowy przy bardzo płaskich dachach :!:

Jaki planujesz kąt nachylenia ?

Poczytaj i pytaj dalej:

http://www.onduline.com.pl/?id=8000
szczuri
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 maja 2010, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

Już czytałem o tych płytach i chciałbym uniknąć kładzenia płyt OSB (wiadomo koszty) wolę dać trochę więcej łat, kąt nachylenia będzie niewielki ok. 10%, a to że będzie ciemno nie ma większego znaczenia taras jest od południowej strony posadzka wyłożona polbrukiem i uwierzcie mi że jak trochę przygrzeje słonko to nie można tam wysiedzieć więc wolę żeby było ciemniej ale za to chłodniej :) a z tyłu są garaże wiec tam może być ciemno :)
Awatar użytkownika
Kasiutek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 14 kwie 2009, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Polkowice-Lubin :-)

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

Witam serdecznie-mam pytanie -czy na ocieplonej elewacji ,w której styropian jest grubości 12 plus siatka ,klej tynk itd-jak to ma sie do utrzymania - jak zamontować te listwę na której będą sie trzymać,wspierać listwy,deski czy jakoś się to nazywa :-) ,na których będzie zadaszenie itd -będą długie śruby na pewno aż do muru-ale czy styropian pod obciążeniem sie nie wyrobi i czy konstrukcja nie będzie słabsza .Nie wiem czy dobrze się wyraziłam i opisałam o co mi chodzi :oops: Proszę napisać jak to jest -jak mają Państwo to u siebie zrobione.Pozdrawiam
Pozdrawiam serdecznie-Katarzyna
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2602
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

Kosiutek może coś Ci to pomoże ...

Obrazek
Awatar użytkownika
Kasiutek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 14 kwie 2009, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Polkowice-Lubin :-)

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

;:138 :D Bardzo dziękuję Markonix ;:138 ;:196 :wink: właśnie o to mi chodziło-z mężem zastanawialiśmy się właśnie nad tym-mamy zamiar zrobić sobie sami zadaszenie i z tym mocowaniem mieliśmy największy problem -jak to zrobić .Jeszcze raz dziękuję-pozdrawiam i życzę cudownej i spokojnej nocy.Dobranoc.


Teraz z mężem zastanawiamy się,czy będzie pasowało zadaszenie naszego tarasu ,jak zrobić by jakoś wyglądał z zadaszeniem -gdzie ma być ,w jakim miejscu -mamy straszny mętlik w głowie ;:223 -prosimy -może jakieś propozycje -porady-jak będzie najlepiej a może nie robić?.Nie mamy jeszcze innego miejsca ,zwłaszcza gdy pada deszcz-jesteśmy skazani na siedzenie w domu,już nie wspomnę o zakupie jakichkolwiek mebli na taras (na pewno niejedna osoba ma taki sam problem bez zadaszenia)-bo co z nimi zrobić itd-mieszkamy dopiero rok.Oto nasz taras.Pozdrawiam :-)

Obrazek
Pozdrawiam serdecznie-Katarzyna
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2602
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

Patrząc na Wasz dom obawiam się że będą niewielkie problemy ...
**po pierwsze wysokość od kostki do dachu - sądzę że to około 3 metry , postawienie tam jakiegokolwiek daszku będzie skutkowało jego bardzo małym nachyleniem , przypuszczam że około 6-10 % spadu - nie będzie problemu latem natomiast zimą będzie tam długo zalegał padający śnieg - ( wiem bo mam podobny problem... )
**jak łatwo również zauważyć śnieg z dużej części dachu będzie tam również spływał
** troszkę sprawę również komplikuje ten wykusz - ale tylko troszkę....
ja widziałbym to tak:

Obrazek

mniej więcej wydaje mi się że całość miała by szerokość około 5-6 metrów , nie wiem jaka jest głębokość tarasu , ale wydaje mi się że około 3 m ....
to tak na mój mały misiowy rozumek... ;:224
Awatar użytkownika
Kasiutek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 14 kwie 2009, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Polkowice-Lubin :-)

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

Dziękuję Markonix- :D masz miarkę w oczach ;:138 :D szer.3 -dł. 5 - a jakby słupy stały na tarasie --są dwa stopnie i postawić je na najwyższym ? Czy spad by się zmienił?
Pozdrawiam serdecznie-Katarzyna
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2602
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

ja postawiłbym je za kostką , dodatkowo trzeba by zrobić ich mocowanie , aby ich nie podniósł wiatr najlepiej by było zrobić mały fundamencik , ale wpuszczony w ziemię najlepiej naokoło 140 cm czyli poniżej strefy zamarzania ....
takie rozwiązanie dałoby jeszcze kilkanaście cm dodatkwoego spadu .
Awatar użytkownika
Kasiutek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 14 kwie 2009, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Polkowice-Lubin :-)

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

Markonix -Dziękuję z całego serca, za tak cenne rady ;:196 :wink: Pozdrawiam serdecznie - życzę cudownej i spokojnej nocy.
Pozdrawiam serdecznie-Katarzyna
Marek111
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 12 mar 2013, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

Jeżeli zadaszenie ma być wykonane w drewna to drewno musi być suche - najlepiej klejone.
Mokre drewno ulegnie skręceniu i w konsekwencji zniszczeni.
Dobre są też konstrukcje z aluminium
Jak samemu zamontować zadaszenia przykład na poniższej stronie;
zmoderowano
Jest instrukcja oraz cennik


Link usuwam, a za reklamę z góry dziękujemy.
Proszę zapoznać się z Regulaminem Forum.
babuchna
jawor99
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 27 lis 2013, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

Witajcie!

Jestem nowym użytkownikiem forum, trafiłem na nie szukając informacji o sposobach pokrycia zadaszenia tarasowego, które własnie dla siebie projektuję. Taras jest od strony południa i kluczowe jest, aby zadaszenie nie ograniczało ilości światła, które doświetla salon.

Poniżej projekt mojego zadaszenia:
Obrazek
Obrazek

No i właśnie czym to pokryć? Wyczytałem, że PCV jak i poliwęglan trapezowy znaczaco tracą swoje właściwości z biegiem czasu. Poliwęglan komorowy, w szcególności z dedykowanym systemem montarzu (profile aluminiowe, uszczeliki itp) to kosmos cenowy.

Zastanawiam się jeszcze nad zamocowaniem poliwęglanu komorowego bezpośrednio na konstrukcji tak jak w tym przykładzie:
Obrazek

Nie wiem jednak jak to się zachowa w czasie (drewno pracuje).

Co radzicie, czym to pokryć, aby przepuszczało min. 80% światła, było relatywnie trwałe i w sensownej cenie?

Poz,
MichałJa
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2602
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

coś nie widzę fotek....

zajrzyj jeszcze tutaj http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =5&t=35202
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”