Szambo - jaki aktywator,jaki preparat ?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 384
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Szambo - jaki aktywator,jaki preparat ?

Post »

Witam,

czy uzywa ktos tabletek bakteryjnych do szamba ? Chodzi glownie o pozbycie sie milego "zapachu" 8) 8)

Na rynku jest multum produktow a nie chcialabym kupowac czegos w ciemno. Stad prosba o informacje jakie macie sprawdzone srodki.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Czy one pomogą przy wielkich szambach? Raczej nie i myślę ze ich zakup jest zbędny. Nie wiem jak jest u Ciebie, jak wygląda klapa szamba, ale ta moja starego (jestem już kanalizowany) miała otwory, które skutecznie "wietrzyły" zbiornik. Może chcesz ich użyc bo szambo jest niedaleko tarasu czy innego miejsca "wypoczynkowego" w ogrodzie ale raczej nie wydawałbym pieniędzy na środku, które za dużo zrobić nie potrafią...
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 384
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Post »

hej,

ale podobno te bakterie dzialaja, moze nie tyle co likwiduja zapach ale przerabiaja szambo... na bardziej plynne i w ogole czynia je bardziej ekologiczne, przeciez sa to tez tabletki zalecane do przydomowych oczyszczalni sciekow - wiec nie powinna to byc raczej bujda :?:
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Jak to nie działają? A na jakiej podstawie tak uważasz?

U nas działają i to świetnie, nie tylko odwaniają szambo ("komin" wystaje z szamba w rogu działki i nareszcie nic z niego nie "waniajet"), to jednocześnie przepracowują zawartość rozwarstwiając ją na nieszkodliwy płyn (nie wierzę, że jest to czysta woda :wink: ) i odpady niemal stałe, takie gęste błoto. Kiedy przyjeżdża szambo-jet, nie muszę zatykać nosa, a jeśli mielibyśmy braki wody, to ten płyn z góry można użyć do podlewania ogrodu ozdobnego. Podobno.

Uwaga: stosując preparaty bakteryjne należy używać środków czystości ulegających biodegradacji i nie zawierających chloru, antybiotyki także hamują działanie tych środków.

Sprawdziliśmy dwa specyfiki:
- Aktywator biologiczny do szamb Septifos Vigor
- Septonic producent: P.W. MIGOR
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21680
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

U mnie również jeszcze (bo inwestycja kanalizowania ulicy rusza najbliższego lata) ma zastosowanie proszek do szamb "Microbec".
Jest 3 fazowy co skutecznie działa na zawartość szamba,przede wszystkim likwiduje typowe osady .
Przy stosowaniu "Microbec" nie ma konieczności stosowania środków chemicznych ulegających biodegradacji.

Nie mówię ,że z szamba czuć cytrusowy zapach,ale nie czuć charakterystycznego,typowego odoru nawet jak pracuje szmbonurek.
Ponieważ mam szamba przelewowe więc woda z ostatniego jest idealnie czysta ,krystaliczna wręćz i oczywiście służy do podlewania żywotników cisów i innych krzewów ozdobnych.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 384
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Post »

Dziekuje bardzo za odpowiedzi oraz za "namiary" na skuteczne preparaty.


Pozdrawiam
Geo
50p
50p
Posty: 78
Od: 15 lut 2008, o 14:19
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ja używam "biosanit" i bardzo sobie chwalę.
cieplaki1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 16 kwie 2009, o 19:10
Lokalizacja: wrocław

Szambo na działce

Post »

witam serdecznie! mam ubikacje na działce z zakopaną beczką 200l. czy ma ktoś
jakis pomysł jak to opróznic nie wyciagając beczki i nie pompując? moze jakieś
srodki chemiczne?
Awatar użytkownika
ewa2204
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1516
Od: 2 kwie 2009, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Jak to, co zrobić?

Post »

Po prostu w każdym markecie budowlanym są tabletki rozpuszczające "to coś", albo proszek. Trzeba użyć zgodnie z instrukcją, wtedy będzie efekt. Nie piszesz, czy beczka jest pełna. Jak pełna, to będzie więcej roboty, żeby zrobić porządek, więcej czasu to zajmie.
Takie tabletki trzeba stosować systematycznie i nie czekać, aż będzie pełno.
Powodzenia, mam nadzieję, że Ci się uda
Awatar użytkownika
brauniack
100p
100p
Posty: 127
Od: 6 sie 2008, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żary

Post »

Witaj.

Jeżeli beczka nie ma otworów w dnie to substance płynne Ci nie odejdą. Pozostanie zastosowanie tabletek do szamb w celu rozłożenia substancji stałych i gdy to się stanie, niestety musisz wypompować szambo.
Pozdrawiam, Bartosz
Moja działeczka
Pavol
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 maja 2009, o 12:27

Utylizacja szamba

Post »

Witam. Mam poważny problem z bardzo brzydkim zapachem z szamba, który to można wyczuc na podwórku i w domu. Bardzo proszę o jakieś sposoby/środki sprawdzone. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

W supermarketach i sklepach ogrodniczych można kupić odpowiednie środki, które aplikuje się poprzez wc. Rozkładają zawartość szamba. Neutralizują też zapachy. Zapytaj o aktywatory do szamb.
Np.
- http://www.zielen24.pl/aktywator-biolog ... p-221.html
- http://www.e-hortico.pl/go/_info/?id=1722
- http://doszamba.pl/
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Wypróbowałam taki aktywator. Zakupiłam próbnie 4 saszetki, były coś po 2 zł z groszmi. Faktycznie po ich zastosowaniu szambo prawie wcale nie śmierdzi :wink: Jak spotkam go w sklepie na pewno nabędę taki środek ponownie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”