Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5  
Autor Wiadomość
Piotrek T
 Tytuł: Re: Piła spalinowa - która?
PostNapisane: 28 paź 2010, o 22:46 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
MariaTeresa napisał(a):
Używamy pilarki Ms250 Stihl, pracuje bezawaryjnie,

Ponieważ pił łańcuchowych używam w pracy , mam ich kilka.250 Stihl też. Pod opinią MariiTeresy moge się podpisać obiema rękami , nawet dwa razy.Przy wykorzystaniu do prac w ogrodzie,plus 20m3 drewna do kominka rocznie,nawet jeśli jest to tylko buk i dąb,może być piłą na całe życie. Nawet najdłuższe. Tylko że ta piła to jest wół roboczy. Może ciąć 12 godzin dziennie bez problemu.Tak jak pisał Krzysztof 250 to półprofesjonał.Jeśli planuje się częste wykorzystywanie piły do ciężkich prac ,to tak.W ogrodzie i domu spokojnie wystarczy S170 ewentualnie 180 czy 181 , taka jak pisał Robert.Mniejsze , lżejsze , oszczędniejsze i też dobre.181 ciąłem , nie mam takiej,bo na moje potrzeby trochę za słaba , ale próbowałem u znajomego. Bardzo wygodna i z jego relacji wynika ,że niezawodna. A co do wyboru , to też uważam że tylko H lub S .Że mnie coś podkusiło tego NACa kupić. :evil: Ale złożyło się na to kilka powodów , które wtedy uznałem za dobre.Pozdrawiam ,Piotr

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Piotrek T
PostNapisane: 11 gru 2010, o 11:02 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ciąg dalszy opisu użytkowania pilarki NAC.
Wczoraj , podczas cięcia drewna na opał piła przestała pracować. Zgasła po prostu. Mechanik stwierdził , tutaj UWAGA, " to tylko cylinder się odkręcił" . Nowa uszczelka załatwiła sprawę , można przeciąć kolejny metr drewna , może nawet starczy na półtora.

MarcinBrz
PostNapisane: 11 gru 2010, o 14:09 
200p
200p

więcej niż 1
Mam piłę NAC, model bodajże SPS 02-45. Tnie 3-ci sezon, dom ogrzewany jest w większości drewnem, więc trochę go potrzeba. Do tej pory nie było żadnej usterki. Regularnie czyszczę filtr powietrza, ostrzę łańcuch (już się powoli kończy), leję olej, paliwo i tyle. Olej (markowy półsyntetyk) 1:30, nic złego się nie dzieje.
Z doborem łańcucha czy prowadnicy nie ma problemu (jedno i drugie firmy Oregon).
Jedyne co denerwuje to masa (przeszkadza na drzewie) i zbyt duże wibracje.
Poprzednio miałem dwie pilarki, które ktoś sobie pewnej nocy "pożyczył"- jedna była chińska druga markowa. O ile ta pierwsza paliła zawsze bez problemów, to z drugą były problemy. Jak miała ochotę to zapaliła, jak nie - można było urwać rękę a nawet się nie odezwała. Regulowałem, sprawdzałem i nie pomogło. Dodam, że pojęcie "serwis" dla mnie nie istnieje, przy sprzęcie ogrodniczym wszystko robię sam. Jednak w razie czego serwis NAC-a mam blisko, podobno z naprawami nie ma problemu.

nocny_drwal
PostNapisane: 12 gru 2010, o 11:36 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Przy kupowaniu używanych, nie polecam sprzedawców na alegro, handlujących "typowo" takim sprzętem. W większości jest to odpicowany złom z niemieckiego śmietnika. Miałem już piłę o rzekomo świetnej kompresji. Piła zatrzymywała się na małych konarach, o przecięciu grubszych nie było mowy. W końcu padła po miesiącu (!!!) używania :?
Ostatnio spróbowałem zrobić to inaczej :wink: Kupiłem Jonsered'a (szwedzka marka, bardzo dobra, u nas niestety nieznana) o mocy 4,3hp (model 630 super) z... lombardu za 200 zł. Jak się okazało, przeczyściłem i podregulowałem sobie gaźnik, a piła to strzał w 10! dobra moc, świetnie pracuje, no i za te pieniądze... :wink:

Fallenangelv
PostNapisane: 16 sty 2011, o 21:32 
1000p
1000p

---
Jonsered'a
kto nie zna to nie zna a u kogo chodziła i chodzi jeszcze jako tako od 10 lat? :D to juz inna historia ;:136

niedobry
PostNapisane: 5 mar 2011, o 16:13 
500p
500p
a ja mam husqvarne dużą 4,7 konia bodajże...i jest taki diabłem że można na niej po zakupy jeździć trochę ciężka ale tnie sama teraz coś mi łańcuch za często obluźnia ale poza tym bez awaryjna

nimmid
PostNapisane: 22 mar 2011, o 16:53 
50p
50p
Jako że ojciec ma już też około 10 lat Husqvarnę, model mniejszy (chyba aktualnie odpowiednikiem jest model 435, około 2KM). Przez cały okres użytkowania wymieniane były tylko filtry, oleje, łańcuchy, prowadnice i ostatnio korek wlewu paliwa. Wykorzystanie pilarki raczej w amatorski sposób, ale niejednokrotnie było tak, że dziennie spaliła w lesie 5l paliwa :)
Mogę z czystym sumieniem polecić.

kairu
PostNapisane: 22 mar 2011, o 23:13 
100p
100p

1 szt.
Witam, może mi ktoś podpowie co mogło się popsuć w mojej pilarce. Mianowicie dziś podczas cięcia opału piła na 2,3 sekundy straciła moc i zgasła; od tego momentu już nie chce zapalić. Cała sytuacja wyglądała tak jakby paliwo się skończyło i zgasła ale było pół zbiorniczka. Dodam, że mieszanka była sporządzona prawidłowo na oryginalnym oleju stihl. Nie wiem czy ma to znaczenie ale ciąłem cały stos drewna od góry do dołu, więc piła chodziła przez 2-3 minuty nom stop na najwyższych obrotach i pracowała całą długością prowadnicy.

MarcinBrz
PostNapisane: 22 mar 2011, o 23:40 
200p
200p

więcej niż 1
Po pierwsze - 2-3 minuty na wysokich obrotach to dla pilarki pikuś, nawet nie powinna się dobrze zagrzać ;)
Co do przyczyny - dużo powie świeca. Zacznij od sprawdzenia iskry - wykręć świecę, włóż do fajki, gwint dotknij gdzieś do masy. W tym czasie druga osoba niech zakręci rozrusznik. Iskra ma być duża, niebieska. W okolicy świecy i fajki jest bardzo wysokie napięcie, więc uwaga na ręce. Nie zabije ale i tak jest nieprzyjemnie ;)
Jednak jeśli gasła stopniowo, to bardziej prawdopodobne jest, że nie dochodzi jej paliwo. Jak to sprawdzić? Też po świecy. Po kilku nieudanych szarpnięciach i jej wykręceniu powinna być mokra. Jeśli jest sucha, to trzeba by przejrzeć układ paliwowy - od drożności odpowietrzenia baku, po filtr i przewód paliwowy.
Generalnie dwusuw to tak prosty silnik, żen jak jest iskra i paliwo, to ma palić.
Oczywiście zakładam, że filtr powietrza jest czysty.

kairu
PostNapisane: 23 mar 2011, o 19:36 
100p
100p

1 szt.
Iskra była tylko, że taka sobie. Więc wziąłem drugą świecę i na niej iskra była już lepsza. Co do świecy to była ona lekko wilgotna, ale czy można to uznać za mokrą to nie mogę powiedzieć, ponieważ mam małe doświadczenie. Następnie sprawdziłem drożność między gaźnikiem, a filtrem paliwa; mianowicie wyciągnąłem wężyk z gaźnika podłączyłem strzykawkę i bez problemu mogłem wciągnąć i wpompować paliwo z powrotem do baczka. Po tych wszystkich zabiegach piła nadal nie pali, nawet się nie odzywa.

nimmid
PostNapisane: 23 mar 2011, o 21:25 
50p
50p
Spróbuj jeszcze, tak jak radzi MarcinBrz sprawdzić filtr powietrza, najlepiej przedmuchać sprężonym powietrzem.

MarcinBrz
PostNapisane: 23 mar 2011, o 21:39 
200p
200p

więcej niż 1
Jak już przedmuchasz filtr, to pilarka i tak już pewnie jest zalana. Tak więc przed próbą palenia wyczyść świecę. Co jeszcze? Spróbowałbym podlać troszkę mieszanki bezpośrednio pod świecę i wtedy próbował palić.
W najgorszym wypadku pilarka mogła się zatrzeć, ale raczej nie z przegrzania, a jakiejś wady materiału, np. pęknięty pierścień.
Gdybym ją miał u siebie na warsztacie, to byłoby łatwiej to naprawić, na odległość pozostają tylko rady, co robić po kolei ;)
Swoją drogą jakaś epidemia. W mojej nie wiadomo z czego pękła wczoraj zębatka w prowadnicy. Oczywiście prowadnica i łańcuch do wyrzucenia ;:223

kairu
PostNapisane: 23 mar 2011, o 21:55 
100p
100p

1 szt.
Od filtra to ja zacząłem, jest dokładnie wyczyszczony. No muszę jeszcze spróbować podlać ją paliwem. Jak mam to zrobić? Parę mililitrów przez otwór od świecy?
W przypadku zatarcia do wymiany tylko pierścienie, czy też cylinder i tłok?
Pilarka posiada zawór dekompresji, który się wciska, a podczas zapłonu go wybija. Przy pierwszych próbach po awarii jeszcze kilka razy go wyrzuciło, a teraz już nie ani razu.

Zibi_41
PostNapisane: 23 mar 2011, o 22:06 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Witam , mam McCullona na silniku Husqvarny , 3,2KW , dobra maszyna , w lesie na wycince chodziła super , ale też raz miałem podobny problem. Piła zgasła i ani dymka. Niestety , nie obeszło się bez warsztatu , okazało się , że gdzieś się olej osadził z paliwa i zatkał gaźnik. Może warto pomyśleć o takiej opcji :?: :?: :?:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 57 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: zdravko i 62 gości