Piła spalinowa - która?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Co jakiś czas trzeba zdjąć prowadnice i oczyścić rowek i kanaliki olejowe, bo pył i trociny zatykają i są problemy. A ostrzenie łańcucha to inna bajka. Mnie raz naostrzyli w serwisie przy okazji przeglądu gwarancyjnego, i chyba zapomnieli o jednej stronie, bo piła cięła tylko w lewo pod kątem 45 stopni. Prowadnica zdrowa, więc łańcuch sprawdziłem i oczom nie wierzyłem, co potrafią wyrzeźbić w serwisach i to znanej pomarańczowej marki. Ale to dawno było, serwis zniknął a od tamtej pory ostrzę samodzielnie.
coco
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 3 mar 2014, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

wielu tutaj ludzi z doświadczeniem, doradźcie laikowi, potrzebuję piły do przygotowania opału na zimę około 7m, głownie metrówki, do niczego innego nie będzie mi potrzebna.

mam na oku kilka pilarek raczej markowych, proszę doradźcie którą najlepiej kupić

mam ograniczony budżet.

zmod, pomid.

Proszę o zapoznanie się z Regulaminem Forum, prosimy również o poprawną pisownię, zdania zaczynamy wielką literą. Następny taki bełkot, będzie usunięty, pomid.
coco
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 3 mar 2014, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Oleo-Mac GS 350 C

Oleo-Mac GS 370

Stihl ms 170 D

Hsq 236

którą polecicie ?
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Złota zasada, im więcej tym lepiej będzie obowiązywała tak długo jak nie powiesz do jakiej pracy szukasz piły. Wybrałeś firmy, z których nie bardzo można cokolwiek odrzucić ze względu na słabą konstrukcję. Poza Husqvarną oczywiście. Modele profesjonalne są godne polecenia i mimo mojej niechęci do tej marki to przyznać muszę, że Husq w klasie pro jest rewelacyjna. Mniejsze modele jednak są do przybicia gwoździem na ścianie.

Dlaczego zestawiasz Stihla 170 z tymi Oleo-macami? 1,6 KM a 2,0 KM to dużo. Poza tym ten Stihl ma 1,3mm łańcuch o ile się nie mylę więc nieporównywalny w tym towarzystwie. Zamiast Stihl MS170 proponuję wziąć pod uwagę MS180. W tym momencie zapytam raz jeszcze, do jakiej pracy potrzebujesz piłę?

Te piły Oleo-Mac znam tylko ze sprzedaży i serwisu. Klienci zawsze wracali zadowoleni a awarie tego to niemal zawsze błędy użytkownika. Sama konstrukcja była bez zarzutów. Stihla znam bo nim pracowałem i zawsze będę chwalił. Nie jest to do ciężkiej pracy ale przy zdrowym rozsądku operatora da się i większe drewna obrabiać.
coco
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 3 mar 2014, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Napisałem wyżej, około 7 metrów drewna do pocięcia na zimę do kominka. Zdaję sobie sprawę że Stihl i HSQ najlepsze, Oleo mac z tego co poczytałem to bardzo niedoceniana firma. Piła jest mi potrzebna tylko i wyłącznie do pracy przy domu dwa lub trzy razy do roku , do lasu nie będę jej zabierał, więc od biedy mogłaby być nawet elektryczna z dobrą mocą. Nawet podoba się Einhell GH-EC 2040, na zagranicznych forach jest w czołówce pił elektrycznych, na polskich stronach niestety mało informacji na jej temat.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Tak jak pisałem wcześniej, brałbym pod uwagę w tym momencie tylko Stihla lub Oleo-Maca. Szczerze mówiąc to do takiej pracy nie ma znaczenia co weźmiesz. Wszystkie te piły są dla Ciebie wystarczająco dobre i nie będziesz miał z nimi problemu. Brałbym najtańszą z tych co podałeś (Stihl i Oleo-Mac bez HSQ).
coco
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 3 mar 2014, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

A co powiesz na Makita UC4020A ? Jest to piła elektryczna do kupienia za 450 zł. Opinie są rewelacyjne, osobiście kabel mi nie przeszkadza. Nie będę piły zabierał do lasu, ani ścinał sekwoi przy domu, zastanawiam się tylko, czy taka piła by mi nie wystarczyła.
x-W-ss
---
Posty: 98
Od: 6 maja 2014, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Ludzie, kupisz to sprawdzisz czy ci pasuje. Nikt ci nie powie na odległość, czy taka piła spełni twoje oczekiwania. Jeden jeździ Mercem a drugi Oplem i sobie go chwali.
Osobiście w życiu nie kupił bym sprzętu za 2 tysiące, do użytku sezonowego. Mam piłę marki chińczyk i na prawdę daje radę po "małym" domowym serwisie, typu poklejenie gwintów lakierem do paznokci. Wcześniej się luzowały śruby ale teraz jest ok. Za 1/10 ceny też da się drewno pociąć.

Usunięto treść niezwiązaną z tematem wątku, pomid.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

coco pisze:A co powiesz na Makita UC4020A ? Jest to piła elektryczna do kupienia za 450 zł. Opinie są rewelacyjne, osobiście kabel mi nie przeszkadza. Nie będę piły zabierał do lasu, ani ścinał sekwoi przy domu, zastanawiam się tylko, czy taka piła by mi nie wystarczyła.
Nie wiem wiele o elektrykach. Mało ich sprzedawałem i w ogóle nie serwisowałem więc się na tym nie znam. Miałem tylko jednego klienta co pracował przy hospicjum i potrzebował cichej maszyny. Katował właśnie makity, nie wiem jaki model. Próbowałem go kiedyś namówić na Stihla ale nie dał się, uważał że lepszych pił elektrycznych nie znalazł. Może te opinie co czytasz w sieci wcale nie są takie złe :wink:
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Mam Husqvarnę 236, bo pracy niewiele jak u Ciebie, pociąłem nią 4 m3 dębu na opał [czyli 6,5 mp jakby przeliczyć] fi 25 - 30 cm, pociąłem starą jabłoń, podcinam drzewka. Ogólnie mocy niewiele bo 1,9 KM ale łańcuch ostry i da radę, tylko z przerwami, bo to nie jest piła profi która tnie kilka godzin z przerwą na tankowanie. Poza sporym zużyciem oleju do łańcucha, na które serwis odpowiada "lepiej niech leje więcej jak ma nie smarować" nie widzę wad. Może to wina samego oleju że tak go dużo bierze, jak się skończy to sprawdzę na innym, na razie trzeba czasem zgasić i dolać bo szkoda przypiec łańcuch. A może tylko moja ma ten feler, nie wiem. Ergonomia na 5, lekka, zwinna, do okazjonalnego cięcia uważam, że dobrze zrobiłem kupując ten model. Spala śmiesznie mało benzyny, ma dobry system antywibracyjny, dla mnie wystarcza. Elektryczną tez mam, ale do cięcia opałówki lepsza spalinowa, kabel się nie plącze a to tez wpływa na bezpieczenstwo. Im dłuższy przedłużacz tym gorzej, a jak się zawinie w cewkę to spalisz silnik.
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Jeżeli rozłożysz to cięcie na kilka dni to każda marketowa wytrzyma, ale jeżeli chcesz pociąć to jednego dnia w trybie ciągłym to szykuj się na wydatek 1600-2000PLN . I tu masz odpowiedź , nie jaką piłę kupić tylko w jaki sposób ją zużytkować Małym NAC-iem(25cm?) wypaliłem 10 l paliwa i śmiga jak nowa ale przez ponad miesiąc Makitą 520 5l w niecałe dwa dni Też super chodzi tylko spala odpowiednio do wykonywanej pracy .
Gosiaczek123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 28 kwie 2015, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Piła spalinowa, jaka?

Post »

koszatniczka pisze:no ale po co robić tak, że na początek coś taniego, a z czasem lepszy sprzęt?? Wiesz to, co jest w przystępnych cenach nie musi oznaczać, że będzie kiepskiej jakości. Możesz na przykład poszperać w ofercie firmy xxx. Sprzęt dobrej jakości, trzy lata gwarancji i do tego nie jest jakoś specjalnie drogi.


Jestem tego samego zdania. Nie ma sensu kupować czegoś od przypadkowego sprzedawcy. Miałam nieprzyjemność z jedną z firm we Wrocławiu, na serwis piły spalinowej czekałam 3 tygodnie! Dlatego jak po raz drugi padła w ten sam sposób po prostu ją wyrzuciłam i kupiłam sprawdzonej, dobrej marki. Kupiłam swoją stihla w promocji posezonowej, warto poczekać na promocje

Link usunięty, pomid.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piła spalinowa, jaka?

Post »

zywik pisze:Proponuję kupić zestaw naprwczy do 170ki i zregenrować, uwierz mi jest to najlepsze rozwiązanie w twoim przypadku. Taka piła posłuży Ci przez następne 10 lat. Jeśli nie znasz się na mechanice, oddaj na wycenę do serwisu. Generalnie za 300zł będziesz miał funkiel "nową" piłę na dotarciu :)

Ja wymieniłem w swojej (MS180) cylinder, tłok itp.. jeszcze tylko nowy łańcuch i będzie ;:215

powodzenia!
Kolega ma rację. Jeśli ta pilarka Stihla była ok, i nic mocniejszego nie potrzebujesz, to ją zregeneruj i działaj dalej. Nowe pilarki, które wymieniłeś będą działały zdecydowanie krócej niż ta 10 letnia 170ka.
Jeśli chcesz jednak nowe, to bardziej opłaci Ci się kupić na kredyt coś solidnego niż chińczyka. Mniej Cię to wyniesie niż latanie po serwisach i wymienianie części. Maszyny do domu to jeszcze różnie bywa, ale jak chcesz nią pracować to możesz mieć sporo problemów z tymi maszynami co wymieniłeś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”