Piła spalinowa - która?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
kawo53
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 5 wrz 2014, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Zibi_41 pisze:Niezła piła ze stajni Husqvarna , ale dwa konie to też trochę skromnie :roll:
Wiem ale dla mnie wystarczająco. Ponadto większa moc to z reguły większy ciężar a ja ciężkiej nie chcę.
Grubsze prace włącznie z remontem domu wykonał "chińczyk" (tak, tak, dał radę). Teraz tylko zabawa. To gałąź, cieńsze drzewo, ..
Pozdrawiam
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Nie wiem dlaczego niektórzy chcą dużo mocniejsze. 2,0 KM to już się popracuje, to jak pilarka 1500 W.
Nie widzę potrzeby wciskanie wszystkim mocniejszych i cieższych. Chociaż zwykle odradzam zakup najmniejszych, skrajnych modeli z oferty ( np. w stihlu warto od 181 bo 171 to jednak na siłę, by było coś tańsze w zakupie. )

Moc 3,0 KM w chińczyku to bywa mniej niż 2,0 KM w firmowej maszynie. Ot, papier (opakowanie) przyjmie wszystko co ktoś chce napisać :D
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Podstawa to ostry łańcuch, jak będzie tępy to nawet 4 KM niewiele zdziałają. A chińskie pilarki maja moce na wyrost podawane, lepsze 2 KM firmowe niż 5 KM chińskich, bo okaże się czasem, że te 2 kucyki lepiej kroją niż ta niby mocniejsza chinka. Nie wspomnę o wadze tych pilarek, ergonomii i amortyzacji podczas pracy. Odpalanie też czasem problematyczne, zamiast raz pociągnąc i pracować to trzeba wciskać guziki, dźwignie, szarpać a w końcu zalana i trzeba czekać.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Tak może pisać tylko ktoś , kto nigdy chińczykiem nie pracował. Zdaża się że ustawienia fabryczne gaźnika są nie najlepsze , ale po poprawkach dobrze sobie radzą. Jak dałem pracownikowi z "UPRAWNIENIAMI" Husqvarnę 3,2 KW , to naprawa kosztowała mnie 700 zł. Za trochę mniej kupiłem mu NAC-a i ciął nią ponad rok. Potem kupiłem nowego. Rekord mojego NAC-a to topola 3,60 m obwodu. Hyba nieźle :?: :roll: :roll:
Właśnie do tego pile potrzebne są dodatkowe kucyki :wink:
kawo53
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 5 wrz 2014, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Hosta pisze:Moc 3,0 KM w chińczyku to bywa mniej niż 2,0 KM w firmowej maszynie. Ot, papier (opakowanie) przyjmie wszystko co ktoś chce napisać :D
Też to słyszałem i choć nie wiem czy to aby nie plotka, chcę kupić niby firmówkę. Taką "byle-coś", do mojego ogrodu więcej nie potrzeba.

Odnośnie tej mocy: jak to uzasadnić, że np. pojemność silnika 40 cm daje np. 4 KM u chińczyka a w firmowych mniej ( pojemność ta sama). ? Wedle mojej logiki winno być tak samo lub prawie tak samo. Może gaźnikiem można podciągnąć moc ..... ale to chińczyk przy mniejszych pieniądzach dawałby lepszy gaźnik ?????
Coś mi tu nie pasuje.

Czy ten Partner o pojemności 38 cm ma te 2,0 KM ? W Cas ..... jest promocja, niecałe 400 zł. Cena atrakcyjna.

http://www.castorama.pl/katalog-produkt ... -2-km.html
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Firmówka (niestety , nie Partner ) , jest obliczona na kilka lat bezproblemowej pracy. Chińczyk rozleci sie o wiele szybciej. Nie wdam sie tu w dyskusję o wydajności silnika , choć mógłbym , jestem technikiem elektromechanikiem samochodowym . Firmówka , to Stihl , Husqwarna i jeszcze parę , Partner , MacCullon czy Oregon to piły produkowane peryferyjnie przez wiodące marki , najczęściej są oparte na ich starszych technologiach i w tej mierze nie są wiele lepsze od chińskich. Przy wyrównanej cenie , wolałbym piłę europejską , ale przy obecnych różnicach wolę zajeżdżać Chińskie.

Kawo53 , jeśli nie masz zbyt daleko , zapraszam do siebie. Przyłożymy się do tego samego pniaczka i zobaczymy różnicę między piłami.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Te chińskie pewnie wytrzymają pare ładnych lat w ogrodzie, tu przyciąć tam wyciąć itp. Do lasu jednak się nie nadają raczej. Sam nigdy nie miałem ale znam kogoś kto ma taką chińską "zabawkę" i tnie grube kłody drewna bez zmęczenia już 3 rok. Trzeba trafić w lepszy model jak to z tymi rzeczami bywa, jedna pochodzi kilka godzin,a następna kilka lat.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Piotrze :wit Nie pisałem o pracy w lesie , to inna bajka. Do lasu mam firmówkę i już nikomu nie pozwalam nią ciąć.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Jak do ogrodu to sam planuję coś takiego kupić żeby mieć w zastępstwie w razie awarii.
kawo53
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 5 wrz 2014, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

To teraz już nie wiem, jak radzicie .......... Partner 2,0 KM waga 4,7 kg czy NAC 2,45 KM waga 6,15 kg. To i to 2 lata gwarancji.
Za Partnera prawie 400 zł, za NAC chyba około 350 zł czyli prawie ta sama cena. ( NAC z gaźnikiem Walbro chyba też około 400 zł.)
Jak i z czego zbudowany jest Partner - nie mam pojęcia. :(
Do lasu się nie wybieram ( nie mam lasu). :wink:
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Brałbym Partnera. Chodzi na częściach od Husqvarny.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Hosta pisze:Brałbym Partnera. Chodzi na częściach od Husqvarny.
A będziesz tak dobry i napiszesz jakich :?: :roll: :roll:
kawo53
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 5 wrz 2014, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Sugerujesz, że to rasowy chińczyk ?? Pytam, jak wiesz, znawca ze mnie żaden.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”