Piła spalinowa - która?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
naturelover
50p
50p
Posty: 70
Od: 28 mar 2008, o 17:23
Lokalizacja: LONDYN

Post »

ja kupilem mala makite z 35cm mieczem.dziala bez zazutow wydalem na nia 100GBP(40 funtow znizki bo podrapala sie w transporcie).o tych bublach z alegro zapomnij.mnie nie byloby stac na taniego shita ktorego trzeba co roku wymieniac :wink:
nikodem
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 16 lut 2008, o 20:40
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Post »

Ja także popieram przedmówców - jeśli pilarka, to tylko dobrej firmy. Nie warto narażać się na problemy z brakiem części. Stihl, Stiga nawet te najtańsze wersje. Osobiście mam Dolmar (teraz Makita) i jestem bardzo zadowolony - jeszcze mnie nie zawiodła, a już widziałem wiele pilarek różnych firm, które po jednym sezonie zepsuły się i więcej pożytku z nich nie było :-(
chaly
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 23 mar 2008, o 23:47

Post »

Cóż byłem w sklepie stihla no i ms 170 do robót w około domu ok 900zł. Myśle, że to dobra pilarka ale slyszalem o firmie Partner, której części ponoć robi stihl a nie płaci sie za napis. Co o tym sądzicie?
lesioand

Post »

kupuj zawsze dobrej marki produkty nie kupuj w domach handlowych.
__marcin__
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 gru 2008, o 22:04
Lokalizacja: ukryty

Piła spalinowa

Post »

Witam mam pytanie posiadam piłę Stihl ms460. Jaką używać benzynę, jaki olej? Jak używać oleju?
fffgg
cx

Post »

Witam.
Piła jak piła.Benzynę 95(warto z dobrej stacji)mieszamy z olejem do mieszanki paliwowej.Większość olejów do mieszanki dajemy 1:50 czyli 100ml/5l benzyny.Sthil ma swój olej ,trochę droższy od konkurencji-teoretycznie bardziej przystosowany do wyższych obrotów,jakie to mają niektóre pilarki Sthila.Ponieważ tego oleju używamy stosunkowo niedużo to można śmiało kupić olej Sthilowski.Olej do prowadnicy-tu już nie ma różnicy,najtańszy Greenoil,ja stosuję od lat.
Hej.
PS.Taka piła,to chyba bardziej do lasu jak na działkę.
I jedna uwaga na koniec.Ze względu na niewiadomą jakość paliwa warto aby po pracy,gdy pilarka ma stać dłużej nieużywana,wylać czy wypalic paliwo do zera.
Łysy
200p
200p
Posty: 352
Od: 22 cze 2008, o 21:27
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Piła spalinowa

Post »

__marcin__ pisze:Jaką używać benzynę, jaki olej? Jak używać oleju?
To ważne, ale łatwe do wykonania mając kupiony kanister 5 L oraz olej Stihla w buteleczce 100 ml.

Ale jak się nauczysz ostrzyć łańcuch to będziesz gość - polecam szkolenie u pilarza - praktyka.

( W sklepie czy serwisie tez pomogą, ale nie mają tyle czasu).

Pozdrawiam
Leśniczy :wink:
Sypki
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 3 sie 2008, o 10:19
Lokalizacja: Słupsk

Post »

Na poczatku do mieszanki uzywaj orginalnego oleju stihla poniewaz gdybys uzywal innego a przypadkiem piła by sie popsuła i musiał bys oddac ja pod gwarancje to nie uznaja jej poniewaz nie uzywałes oleju stihla!!!
Sypki

Darz Bór
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

fox pisze:Nie wydaje mi się żeby ta piła była na gwarancji :( zakupiona w sklepie ma przecież instrukcje obsługi, a tam wszystko jest opisane. Ja do smarowania łańcucha leje zużyty olej jadalny, do etyliny jednak oryginalny, ale wg. zaleceń 1:40 . Co prawda jedna piła chodzi na bezołowiowej, a w 2 nic nie piszą o bezołowiówce więc leje zwykłą 95.
Ale zwykła 95 też jest bezołowiowa. Teraz już nie ma benzyny ołowiowej
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
naturelover
50p
50p
Posty: 70
Od: 28 mar 2008, o 17:23
Lokalizacja: LONDYN

Post »

lepiej wydac pare groszy wiecej i kupic oryginalny olej niz np.mixol :).Przeciez chyba nie jestes pilazem zawodowym skoro takie pyania zadajesz,wiec duzo nie tnies.Do ostrzenia sa teraz fajne przyzady po 80 pln chyba,dostepne nawet w castoramie,czyli ostrzenie to juz tez nie problem :wink:
kmichal
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 9 mar 2010, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

piła spalinowa

Post »

mam na ten cel przeznaczony 1000zł. jaką piłę wybrać?
Awatar użytkownika
kairu
100p
100p
Posty: 149
Od: 12 lut 2009, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re: piła spalinowa

Post »

Ja polecam Ci Stihl ms 170 oraz ms 180. Oby dwie poniżej tysiąca. Ja osobiście używam piły ms 170 i mogę ją polecić. Oczywiście jest to piła do mniejszych zadań, ponieważ ma nie zbyt dużą moc. Jednak gdy mamy ostry łańcuch i trochę cierpliwości poradzi sobie nawet dębem o średnicy pół metra :D
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: piła spalinowa

Post »

KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”