Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

A jak podlewasz , linią , konewką ? Jeśli nie masz prądu to pozostaje spalinowa pompa (pompka). :)
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Konewką i deszczówką czerpaną z beczek. A jak się w beczkach kończy to noszę wodę z domu ( co jest koszmarem, szczególnie jak się ma chory kręgosłup i max obciążenie to jakieś 5 kg...).
Pytałam sąsiadów o te ich rurki w rzece, ale jakoś się niechętnie wypowiadają na ten temat. Dawno temu i u mnie była pompa ( taka ręczna), ale przerdzewiała i wykopaliśmy. Gdzieś jeszcze w ziemi są rury, ale podobno są ceramiczne i nie nadają się już do użytku.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Ja widział bym to tak; pompą spalinową pompujesz do zbiornika jakiegoś dużego a z niego pobierasz sobie wodę do konewki . Im większy zbiornik tym lepiej ( rozwijanie węży , uruchamianie , okresowa susza itp.) .Jaka jest różnica poziomów rzeka - zbiornik (lub tam gdzie chcesz wodę gromadzić ? Ile wody zużywasz tak średnio ?
kabzik
50p
50p
Posty: 69
Od: 15 sie 2015, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Daj zdjęcie strumyka. Chodzi mi coś po głowie, ale nie powiem co do czasu aż strumyka nie dostanę na foci :)
Pisul
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 4 lis 2017, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pompa do symulacji deszczu

Post »

Witam,
Piszę z pytaniem jaką pompę zastosować do systemu symulowania deszczu?
Posiadam drobną szklarnie, w której mieszkają również zwierzęta i potrzebuje zasymulować w niej deszcz. Chodzi o symulacje spokojnego deszczu, a nie ulewy. Upatrzyłem sobie taśmę kroplącą, którą zamontuje pod sufitem (jeden przewód doprowadzający wodę i od niego prostopadle odchodzące przewody taśmy). Taśma ma średnicę 16mm, emitery co 10cm, z wydajnością 0,85l/h i jest przystosowana do pracy przy ciśnieniu 1,5 bara. W sumie otworów jest na tyle, że potrzebowałbym pompować okolo 80l/h (przy czym pompa będzie działać dwa razy dziennie po 5-10 minut). Dodatkowo żródło wody/zbiornik z którego woda będzie pompowana znajduje się 2m niżej. Także potrzebuje pompy o niskiej ilości pompowanej wody, do tego takiej, która da rade wypompować wodę na wysokość 2m mając na tej wysokości ciśnienie około 1,5 bara. Długość całej instalacji razem z pionem 2m to około 13m. Oczywiście najlepiej jak najmniejszym kosztem :) Myślałem nad jakimiś małymi pompami fontannowymi ale nie wiem czy są jakieś o tak niewielkim przepływie, może pompy do chłodzenia silników? Jednak z nim i nie do końca wiem jak to działa.
Myślałem też o czymś takim, czy się nada:
Link do portalu handlowego usunięty.Adm.
O wydajności 240l/h lub 300l/h, nie wiem która by się lepiej sprawdziła. Z nimi dochodzi tylko problem z utratą ciśnienia z powodu przejścia z 9mm na 16mm.
Byłbym bardzo wdziączny za pomoc i sugestie.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Wydajność 240 l na godzinę, to 4 litry na minutę, to za mała wydajność żeby uzyskać ciśnienie na zraszaczach, bo linie kroplujące nie zdadzą egzaminu.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Pompa do wody nurek głębinowa 280 W. Białoruska, przy czym nie musi być Białoruska :D chodzi o ten deseń cena ok. 100 złotych bardziej by ci pasowały parametry takich pomp . Myślę że za tą cenę tłoczy całkiem nie źle :wink: . Ale musiał byś dać reduktor ciśnienia na 1.5 bara , do linii nawadniającej , może lepiej zraszacze było by bez reduktora, dobrze myślę że chodzi o ślimaki ?
Pisul
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 4 lis 2017, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Chodzi mi o kameleony, zależało mi właśnie żeby uniknąć zraszaczy i najlepiej właśnie żeby zastosować linie kroplującą dla najbardziej naturalnej symulacji deszczu. Właśnie chodzi mi o to żeby tylko trochę kapało, jak deszcz, żeby przez 5 minut też nie wylało się 20 litrów. Drugą opcją, tanią, która przychodzi mi na myśl i w sumie nawet mam chyba taką pompkę w domu to pompa do fontann. Tam wydajność jest około 2000l/h i tutaj nie wiem czy to znow nie za dużo. Co o tym myślicie?
Pisul
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 4 lis 2017, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

W sumie mam jeszcze jedno pytanie, bo moze w sumie niedokladnie wiem jak pracuje linia kroplująca. Rozumiem, że linia kroplująca powinna być na końcu zatkana, tak?
Wspomniana pompa nurek pompuje 0.8m3/h czyli 800l. Czyli do tego dołączyć redukcje ciśnienia i powinno być okej?
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Taśma / linia nawadniająca musi być zaślepiona na końcach , reduktor możesz zastąpić np. zaworem bezpieczeństwa "hydraulicznym " z przelewem do zbiornika ale bezpieczniej do 1 bara.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Jest jeszcze coś takiego " POMPKA PALIWA WODY ROPY OLEJU 38MM 12V 230V "
Tańsze i cichsze rozwiązanie :wink: , nie wiem jak z ciśnieniem .
tomek2009
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 mar 2018, o 12:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Borówka amerykańska a motopompa

Post »

Cześć, posiadam 1 hektar pola i w planach mam zasadzenie borówki (docelowo 3000 tysiące sztuk) , zastanawia mnie tylko jedna kwestia, a mianowicie nawodnienie. Czy to dobry pomysł wykopać staw/studię podłączyć ją pod spalinową motopompę np link do allegro . regulamin§ 4.8 która bedzie pchała i nawiadniała rośliny przez rurki nawadniające łącznie około 3 tyś metrów. Nie posiadam jak na razie przyłącza energetycznego , na polu byłbym codziennie, staw byłby wykopany obok rowu w którym płynie woda. Pytanie pierwsze czy ta pompa to dobry pomysł, czy pociągnie taką ilość, drugie pytanie jakie wymiary musi miec staw żeby ta woda wyrabiała w najgorętsze dni?
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3711
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Borówka amerykańska a motopompa

Post »

Przed taką inwestycją przebadał bym wodę w kilku terminach. Nie każda woda będzie się nadawała do nawadniania borówki.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”