Motopompa,alternatywa dla prądu

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Woda bez prądu.

Post »

No widzisz. " Elektro nażędzia leżą w przemyślanej skrytce wcale nie w altance, ". Agregatu raczej nie wsadzisz do skrytki. Nic tak nie męczy jak monotonny warkot. Wiem coś o tym, bo sąsiad budował domek, i agregat (Honda!) warczał 12 godzin na dobę! A odległość wynosiła koło 200 m. Pompa spalinowa pochodzi godzinę i spokój. U Flexa jest działka ROD, więc odległości są minimalne.
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Woda bez prądu.Motopompa

Post »

A czy agregatu nie można włączyć na 1h aby podlał działkę, w między czasie gotując wodę na herbatę?
Co za róznica czy godzinę warczy motopompa czy agredat prądotwórczy.

Do przemyślanej skrytki można schować naprawdę wiele, a agregat tylko w bardzo niewielkim stopniu ją pomniejsza. Nie chce dawać gotowych rozwiązań do różnych celów są różne rozwiązania. Mam taką skrytkę na środku pola schowaną do ogólnie pojętego przetrwania, i znajduje się tam między innymi paliwo - które należy wymieniać co max 6 miesięcy. Stare paliwo średnio nadaje się do spalania, tym samym trzeba tam się pojawiać i podmieniać zapas.
Więc i z agregatem też nie było by problemu, oczywiście pole różni się od działek ale to na inny temat.

Pozostaje przy swoim agregat daje więcej możliwości niż motopompa, ale przemawiają do mnie też tematy za motopompą. Tak czy siak w przypadku odnalezienia znika jedno i drugie.

Więc może pompa wody na 12V cicha, mała, podłączasz pod akumulator żelowy/samochodowy po uprzednim w domu naładowaniu - jedo ale słaba wydajność ale jeśli będzie chodziło po 12h ( bo nie ma hałasu ) da radę.
12L/min * 60 min = 720l w godzinę przepomuje.
Wpiszcie sobie w znanym portalu: "pompka do spuszczania paliwa wody 12v"
matrixartur
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 wrz 2017, o 00:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Motopompa,alternatywa dla prądu

Post »

Witam, aby nie zakładać nowego tematu, napiszę tutaj. Jak myślicie czy taaka pompa(to nie jest żadna reklama)

nazwa: POMPA SPALINOWA DO SZLAMU MOTOPOMPA 3" BASS P (można sobie wpisać w google)

poradzi sobie z wyciągnięciem lekkiego mułu ze stawu ? Producent podaje, że nadaje się do pompowania szlamu. Mam staw i potrzebuję nagarniać mul pod smok ssawny, mulu jest około 20,30 cm.
regulamin, zapraszamy.
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Motopompa,alternatywa dla prądu

Post »

Być może sobie poradzi ale jest to chińska jednorazówka bez dostępu do części
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”