Poidło dla ptaków!

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Green Tea
100p
100p
Posty: 146
Od: 20 mar 2010, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sudety

Poidło dla ptaków!

Post »

Bardzo wszystkich proszę, stawiajcie poidła dla ptaków. W takie upały ptaszki tego bardzo potrzebują. ;:180
"Ogrodnik wspiął się - istny drozd w waciak odziany - na szczyt drzewa,
łącząc tym samym niby most to, co dwunogie, z tym, co śpiewa."
Josif Brodski "Ogrodnik"
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Napoić ptaki!

Post »

Zawsze wystawiam płaską miskę z wodą. Po wodzie pływa listewka dla zwiększenia bezpieczeństwa. Wodę zmieniam codziennie. Ptaszki już wiedzą, gdzie mają wodopój.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Re: Napoić ptaki!

Post »

Ja mam stałych gości w ciurkadełku. Nie tylko piją, ale też kąpią się :wink:
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Green Tea
100p
100p
Posty: 146
Od: 20 mar 2010, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sudety

Re: Napoić ptaki!

Post »

A u mnie sie nie kąpią. Piją, ale nie pływają :-) W ogródku moich rodziców szpaki kąpały się, aż pluskało, a u mnie nigdy nie widziałam żadnego ptaszka w kąpieli. Najpierw bylo mi przykro :-) , myślalam, że może nie czują sie u mnie dość bezpiecznie, choć z drugiej strony inne fakty wskazywały, że jest wręcz przeciwnie... W końcu jednak mnie olśniło - otóż niedaleko od mojej posesji płynie mały srumyczek i ptaki tam zaspokajają potrzebę kąpieli w wolnych chwilach :-) , z poidełek piją tylko "na szybko", przy robocie :-) , tzn. przy zbieraniu robali :D Wtedy mi ulżyło :uszy , bo ja bardzo sie przejmuje wszelkim zwierzem na mojej ziemi :lol: Jestem bardzo proprzyrodnicza, chociaż bez ortodoksji, jak już sobie nie radzę, to i czasem jakąś chemię zastosuję, ale naprawdę niechętnie ;:108
"Ogrodnik wspiął się - istny drozd w waciak odziany - na szczyt drzewa,
łącząc tym samym niby most to, co dwunogie, z tym, co śpiewa."
Josif Brodski "Ogrodnik"
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Napoić ptaki!

Post »

U mnie na osiedlu kawki,wróble,sroki i gołębie spacerują po żółtej trawie,bo od dawna nie padało z rozdziawionymi dziobami.Wystawiłam im wodę,ale nie zwracają na nią zupełnie uwagi,chociaż przechodzą lub przelatują obok.
Nie wiem,czy woda niedobra,czy naczynie,a może nie chce im się pić.
Green Tea
100p
100p
Posty: 146
Od: 20 mar 2010, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sudety

Re: Napoić ptaki!

Post »

Nie wiem... A jakie naczynie postawiłaś i gdzie?
...Ptaki piją głównie rano, może piły, ale nie widziałaś... A może jeszcze sie nie przyzwyczaiły, ptaki najpierw sie boją nowych elementów, "obczajają", przelatują obok, obserwują z oddalenia, sprawdzają, co się dzieje w pobliżu i dopiero, kiedy uznają, że jest bezpiecznie, zaczynają korzystać... Nie zrażaj się , może przyjdą. Koniecznie codziennie wlewaj świeżą wodę, ptaki nie lubią takiej, co zaczyna zielenieć...


W miastach są fontanny i ptaki z nich często korzystaja, ale woda w nich niekoniecznie jest czysta, a czasem zawiera dodatek chemikaliów przeciwglonowych...
"Ogrodnik wspiął się - istny drozd w waciak odziany - na szczyt drzewa,
łącząc tym samym niby most to, co dwunogie, z tym, co śpiewa."
Josif Brodski "Ogrodnik"
benzulli
200p
200p
Posty: 310
Od: 30 kwie 2011, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stalowa Wola - podkarpacie
Kontakt:

Poidło dla ptaków

Post »

Idzie jesień a co za tym też zima, a nawet jeszcze przez lato można myśleć o pojeniu ptaków - wróblów, sikorek. Ma ktoś u siebie w ogrodzie poidełko dla ptaków?
Oglądałem program Maja w ogrodzie, a tam znalazłem fajny pomysł - http://majawogrodzie.tvn.pl/44,Pelen-kw ... cinek.html
Lecz nie mogę przypomnieć jak wyglądał, pamiętam coś była jakaś podstawka do kwiatków, winobluszcz w niej (ścięty wianek z pędów), ale jak to wyglądało, na czym to było przymocowane nie jestem w stanie sobie przypomnieć.
Jeżeli ktoś oglądał ten odcinek i pamięta bądź posiada takowe poidełko - proszę o pomoc.
Zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie, jak długo żyć, domowe pieczywo - bezchemii.info
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Poidło dla ptaków

Post »

Zerknij w takim razie tutaj - http://www.tvnmeteo.pl/magazyny/maja-w- ... 076,0.html a przypomnisz sobie.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Post »

Proszę mi napisać jak " pokazać " ptakom gdzie jest woda . Już ładne kilka dni temu powiesiłam przy drzewie , między gałęziami pojemnik z wodą , ale nie widzę żeby któreś z wielu latających u mnie ptaków skorzystało z tego wodopoju. Ponoć jest sucho i ptaki cierpią z tego powodu.
duduś
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: dopajamy ptaki

Post »

W czym to powiesiłeś ? wystarczy dać im bezpieczne miejsce i płaską miskę lub wykopać dołek i zasypać trochę żwirem aby nie szpecił (oczywiście folia) , zalać wodą. Ptaki też będą korzystać z wodnych kąpieli. U mnie codziennie jest tłoczno w oczku ;:224

Pamiętaj że naczynie musi być płaskie. Nie lubią one nurkować po wodę.
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1956
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Forumowicze, jak sprawują się u Was tego typu poidła dla ptaków :
Obrazek
Ptaki nie boją się tych figurek? Czy może wręcz przeciwnie, widzą że "ktoś" korzysta z poidełka to i one się chętnie skuszą? :)
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Mam podobne. u mnie- chętnie!
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1956
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Dzięki, cena fajna to wziąłem :) Mam nadzieję, że ptaki nie będą się przejmować kiczowatą forma ;:224
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”