Podkłady kolejowe w ogrodzie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
iwonaxp
1000p
1000p
Posty: 1467
Od: 18 kwie 2008, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

dziękuję wam za radę >Nawet nie zdawałam sobie z tego sprawy że potem tyle z tym kłopotu
pozdrawiam
Iwona
Pozdrawiam - Iwona
Mój mały ogródek
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4299
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Ilu nas na forum tyle opinii o podkładach.
Powiem Wam, że ja mam ich trochę od dobrych kilku lat na działce i nie narzekam.
Jeśli jest taka budowlana możliwość to dlaczego z niej nie skorzystać? Zbudowaliśmy na nich szklarnię, kompostnik i parę innych ważnych i mniej ważnych budowli - wszystko stoi i jak na razie nikogo nie zabiło. :)
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
TAD
100p
100p
Posty: 121
Od: 5 lis 2008, o 21:27
Lokalizacja: GDYNIA

Post »

Nie używałem i nie będę tego używał ! Podkłady kolejowe są zaimpregnowane karboleum . Wyjątkowo toksycznym , trującym środkiem , który intensywnie daje znać o sobie w upalne dni ! - TO ŚMIERDZI ZAWSZE !
polwilu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 9 mar 2010, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Podkłady kolejowe

Post »

Ile jest prawdy w tym ze stare podklady kolejowe sa ciagle trujace?
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: PODKLADY KOLEJOWE

Post »

Niestety, podkłady kolejowe swoja trwałość zawdzięczają olejowi kreozotowemu, który jest szkodliwy dla zdrowia. Stare podkłady wykorzystuje się w ogrodach (sama też mam kilka), ale zaleca się stosować je w miejscach które nie będą w sposób bezpośredni użytkowane przez ludzi czy zwierzęta - zwłaszcza na nawierzchnie (chodzi tu o bliski kontakt - opary podczas gorącego lata wydzielają się- co czuć wyraźnie, a czasem widać wycieki). Za to można nimi umacniać skarpy, robić obrzeża itp.
Awatar użytkownika
Topik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 7 maja 2010, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: PODKLADY KOLEJOWE

Post »

Oj są są. Niedawno miałem okazję ciąć stare podkłady. Straszny smród. A nasączenie sięga ok 10cm w głąb podkładu.
Awatar użytkownika
gruuubas
200p
200p
Posty: 227
Od: 21 maja 2010, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: PODKLADY KOLEJOWE

Post »

Z całym szacunkiem, ale zawsze się zastanawiam - czy miłośnicy podkładów kolejowych (podobno są i tacy, którzy usiłują stosować je w domu!) pamiętają jak działa WC w pociągach i gdzie ląduje zawartość muszli klozetowej? Co popycha ludzi aby fundować sobie coś tak obrzydliwego pod własnym nosem, na własne życzenie?
gruubas
MadziaZA
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 3 maja 2010, o 19:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk Cieszyński

Re: PODKLADY KOLEJOWE

Post »

Nawet nie pamiętam skąd, ale dostałam kilka sztuk podkładów - leżały sobie kilka lat obok działki, zarosły sobie zdrowo,
i pewnego dnia postanowiłam posprzątać ten bałagan.

Postanowiliśmy spalić je, ale jakie było moje zdziwienie, kiedy po przecięciu (z trudem) pierwszego, okazało się,
że niektóre z nich są zupełnie nieruszone przez ząb czasu - te wykorzystałam na zrobienie niewielkiego obrzeża skarpy w miejscu,
gdzie murek oporowy byłby kosztowny i kłopotliwy do zrealizowania (pozostałe nie miały tyle "szczęścia").

W chwili obecnej podkłady częściowo zakryte są roślinnością, nie śmierdzą i nie psują się nadal - może miałam szczęście dostać te nie obsikane,
albo po prostu już dawno organiczne resztki wyjadły robale, ale nie narzekam, że je mam.
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Re: PODKLADY KOLEJOWE

Post »

gruuubas pisze:[...]Co popycha ludzi aby fundować sobie coś tak obrzydliwego pod własnym nosem, na własne życzenie?
Sądzę, ze ich trwalość i surowa uroda. :wink:
A jeśli chodzi o rozpylone, wysuszone i rozłożone fekalia z torowisk, to polecam zorientowanie się gdzie trafiały zawartości wiejskich wychodków w czasach, kiedy na wsiach nie było łazienek :wink:
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21740
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Podkłady kolejowe

Post »

Gdziekolwiek trafiały te ludzkie odchody były i są nadal bezpieczniejsze dla otoczenia niż wydzielające się przez lata wyziewy z podkładów kolejowych .
Aczkolwiek dostępność niezgodna z polskim prawem, trwałość i prostota podkładów może kusić to zadziwia mnie dążenie ludzi do samounicestwienia....
nie zrozumiem tego ale nasuwa mi się jedno - to ignorancja.

Dyskutowaliśmy już o tym na forum np. tutaj
O trwałości podkładów zastosowanych w ogrodzie polecam basia36post z w/w adresu.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Kretowspinacz
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 7 kwie 2012, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Dlugosci pokladow kolejowych na nadbrzeza

Post »

Witam,
Chcialbym uzyc podkladow kolejowy do zbudowanie nadbrzezy do malej skarpy.
Znalazlem fajne zdjecie i chcialbym uzyskac podobny efekt natomiast mam pytanie czy ktos ma doswiadczenie z podkladami ?
Slyszalem ze impregnaty stosowane dawno temu na kolejii moga byc szkodliwe dla roslin ?
na jaka glebokosc trzeba wkopac takie poklady zeby uzyskac taki efekt ???
Pozdrawiam :wit
Kretowspinacz


Obrazek
Pozdrawiam
Kretowspinacz
Awatar użytkownika
mirek55522
100p
100p
Posty: 128
Od: 29 mar 2012, o 04:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowy Dwór Maz.
Kontakt:

Re: Dlugosci pokladow kolejowych na nadbrzeza

Post »

A broń cię Ręka Boska. Śmierdzi to paskudztwo na kilka metrów i jest toksycznie zakonserwowane. Podczas zakupu tych podkładów kolej oficjalnie jest zobligowana do informowania w jakich celach zabrania się je używać . Mi powiedzieli że nie wolno ich palić w piecu.
Nie ma takiej okoliczności życiowej która zwalniała by człowieka od myślenia.
Awatar użytkownika
Kretowspinacz
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 7 kwie 2012, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Dlugosci pokladow kolejowych na nadbrzeza

Post »

Dzięki za informacje, wiec jednak rezygnuje z takiego rozwiazania :(
Pozdrawiam
Kretowspinacz
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”