Jak zapobiec wyrastaniu chwastów pod domkiem drewnianym

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
litk
50p
50p
Posty: 54
Od: 23 lut 2015, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jak zapobiec wyrastaniu chwastów pod domkiem drewnianym

Post »

Witam,
zrobiłem fundament punktowy pod domek drewniany: https://ibb.co/fSqNKk , pomiędzy punkty wysypałem 30cm piachu i teraz pytanie czym to teraz ten piach obłożyć żeby chwasty pod domkiem nie rosły. Domyślam się że sam piach nie wystarczy, i zielsko i tak będzie wyrastać z czasem. W związku z tym zastanawiam się czy wyłożyć jakąś włókninę, czy może folię budowlaną, czy coś innego. Przychylałem się do folii budowlanej 0,3mm i na to 3cm żwiru, dobrze by ją było rozłożyć w całości bo znalazłem taką o wymiarach 5x20m, ale sobie pomyślałem że woda może potem na tej folii stać, czy to w wyniku deszczu czy śniegu jakoś tam zawsze coś może pod domek zacinać. Ogólnie ta pustka powietrzna pod domkiem miałaby od 10 do 30cm. A może jakaś agrotkanina i na to wysypać kory?
tadziop
50p
50p
Posty: 88
Od: 30 maja 2012, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak zapobiedz wyrastaniu chwatów pod domkiem drewnianym

Post »

Tylko agrotkanina (agrowłóknina) ogrodnicza, czarna lub brązowa, najlepiej gruba, np. 90 gr/m2.
A "zapobiec" piszemy przez "c" na końcu.
litk
50p
50p
Posty: 54
Od: 23 lut 2015, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zapobiec wyrastaniu chwatów pod domkiem drewnianym

Post »

Niestety już nie mogę zmienić tytułu. A czy ona się nie rozpuści po 3-5 latach? Agrotkanina i agrowłóknina to chyba nie jest to samo?
Korab
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 22 mar 2017, o 07:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zapobiedz wyrastaniu chwatów pod domkiem drewnianym

Post »

Nic się jej nie stanie jak będzie przykryta warstwą piachu, żwiru, ziemi. Wytrzyma ze 20 a pewno i więcej lat.
litk
50p
50p
Posty: 54
Od: 23 lut 2015, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zapobiedz wyrastaniu chwatów pod domkiem drewnianym

Post »

Jak przykryję ją piachem a tym bardziej ziemią to przecież chwasty będą rosły NA agrowłókninie, więc jaki ma to sens?
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jak zapobiedz wyrastaniu chwatów pod domkiem drewnianym

Post »

Chwasty wszędzie wyrosną, poza betonem, a i w nim znajdą mini szczelinkę i będą rosły. Można tylko opóźnić ich rozrost. Właśnie kilka dni temu zauważyłam pod tarasem syna, gdzie gleba wyłożona agrowłókniną i wysypana grubą warstwą żwiru, rosnące sobie w najlepsze: leszczyny, topole, morwy, winogrono i ałycze -chyba dzieci pestki wyrzucały ;:138 Nie wiem, jak syn to usunie ;:oj
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”