MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.5

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
diodas1
500p
500p
Posty: 529
Od: 7 paź 2009, o 23:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.5

Post »

Temat urwał się bo nikt nie chce pisać "bzdur" które mogłyby zaszkodzić sercu Markonixa.
moje pszczółki https://drive.google.com/drive/folders/ ... nRVOWlxaEk" onclick="window.open(this.href);return false;
balkonowa poziomkownia https://drive.google.com/drive/folders/ ... GFnaWxaUnc" onclick="window.open(this.href);return false;
elraf
100p
100p
Posty: 127
Od: 27 maja 2012, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.5

Post »

Helloha , jak tam wydobywanie kokonów ?? Ja już zacząłem ale powiem wam że przesadziłem w tym roku z trzcinami no i mam roboty chyba na całą zimę jestem po tygodniu wieczornego dłubania no i mam może z 10% wyłuskane a już jest ponad 600 kokonów. Oj przyszły rok to trzeba będzie dorobić drugi domek dla murarek...
klik
1000p
1000p
Posty: 1045
Od: 16 wrz 2015, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.5

Post »

diodas1 temat uv urwał się bo nie ma o czym gadać. Tak jak o użyciu proszku do prania , wywaru z petów papierosowych, cukru wanilinowego, lakieru do włosów, zsiadłego mleka i mikromłotka. Teoretycznie sposobów na zabicie roztoczy jest kilkadziesiąt tysięcy , albo lepiej. Rozwijanie każdego zajmie nam 100 lat . Chyba nie o takie życie wątku chodzi. Spróbuj i daj znać jak poszło. Przed wynikami próby mało kogo obchodzi jak kolor oprawki będzie miała lampka uv. Stąd ból serca niektórych.
Hej elraf kiepsko ci idzie to dłubanie! Czereśnie za parę miesięcy zakwitną , więc przyspieszaj ruchy !! :)
diodas1
500p
500p
Posty: 529
Od: 7 paź 2009, o 23:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.5

Post »

Najmniej szkodzą bierni uczestnicy forum. Tylko czytając niczego nie zaśmiecają.
moje pszczółki https://drive.google.com/drive/folders/ ... nRVOWlxaEk" onclick="window.open(this.href);return false;
balkonowa poziomkownia https://drive.google.com/drive/folders/ ... GFnaWxaUnc" onclick="window.open(this.href);return false;
szaman76
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 17 maja 2016, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.5

Post »

U mnie czwarty wieczór wydobywania i ok 5300 kokonów wydłubane, super teraz idzie, jak zacząłem rurki z ulika na wsi, mało różnych niechcianych "dodatków" w rurkach, w przeciwieństwie do tych które znajdowały się na ogródkach działkowych. Przy sprzyjających wiatrach jutro powinienem skończyć
klik
1000p
1000p
Posty: 1045
Od: 16 wrz 2015, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.5

Post »

diodas1 Daj spokój!!! Markonix był tu przed nami kupę czasu temu. Między innymi po nim przejęliśmy pałeczkę do pchania tego tematu do przodu. Jeżeli dalej hoduje murarki to ma taką wiedzę praktyczną , że "wciąga nas nosem" . Kiedyś miałem napisać posta z apelem do "ojców założycieli" , do tych którzy nie odzywają się od dłuższego czasu i ich wymienić z nick'a, z prośbą żeby się odezwali i napisali co u nich. Właśnie mnie zmobilizowałeś , bo mi się nie chciało :wink:
szaman76 super przyrost masz. Wszystko było w trzcinie tym roku? W przyszłym niby powinieneś mieć tyle samo dziur ile kokonów. Jak planujesz to upchać?
elraf
100p
100p
Posty: 127
Od: 27 maja 2012, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.5

Post »

szaman76 szacun. Niestety nie dysponuje zbytnio czasem i zostają wieczory po godzinie dwie do wydłubywania . Myślę że metodę tez mam kiepska i mi to powoli idzie . Zauważyłem że rdestowiec w przyszłym roku odpada miałem z 20 rurek niestety z całości wydobyłem 4 kokony zdrowe reszta kiszka totalna , reszta w trzcinie , część trzciny jest taka że jak rozłupuję to zostaje taka jakby "błona" którą trzeba jeszcze rozcinać w ciul czasu to zajmuje dostanie się do kokonów . dziś dobiłem do ponad 900 szt. a rurek nie ubywa ;-( . cóż może ogarnę to do grudnia w tym roku sporo robali więc trzeba się spieszyć , ważne że dzieci z chęcią pomagają ;-) rodzinne dłubanie z kokonami hahahha
Awatar użytkownika
DaniM
100p
100p
Posty: 119
Od: 18 sty 2010, o 20:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krosno

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.5

Post »

elraf pisze: Zauważyłem że rdestowiec w przyszłym roku odpada miałem z 20 rurek niestety z całości wydobyłem 4 kokony zdrowe reszta kiszka totalna ,
;:oj Dla mnie to szok, u mnie najlepsza jakość jest w rdestowcu, pisałem wcześniej że prawie tam nic złego nie spotkałem. W trzcinie spotkałem roztocza , spleśniały pyłek, w rdestowcu tego dziadostwa zero. Tylko kilka martwych larw, oraz larwy muszek.
Dla pełnego obrazu otworzyłem kilka rurek aby strzelić fotkę. Tak to wyglądało.

Obrazek
Pozdrawiam serdecznie Daniel.
szaman76
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 17 maja 2016, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.5

Post »

Wydobywanie kokonów prawie na ukończeniu, zostały jeszcze tylko rureczki które dołożyłem pod koniec sezonu, więc więcej sprawdzania rurek niż wyjmowania kokonów, ogólnie prawie 8000 kokonów w lodówce jest.
A takie coś dziś znalazłem w rurkach, macie może pomysł co to jest?
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
norbi007
200p
200p
Posty: 280
Od: 15 sty 2016, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Niski, Podkarpacie, Dukla

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.5

Post »

To i ja kilka wyrazów napiszę. Wypatroszyłem trzcinę i na 80 kokonów, które miałem na wiosnę otrzymałem 300 nowych. Dużo, niedużo - ważne że więcej :wink:
Szaman76 miałem w 2 czy 3 rurkach takich samych gości :?
Dodam jeszcze, że moje pszczółki skorzystały tylko z trzciny - a miały do wyboru i rurki papierowe,nawiercony pieniek (tu jedną dziurkę zabudowały), lubczyk i kilka rurek z przekwitłego rabarbaru.
Awatar użytkownika
DaniM
100p
100p
Posty: 119
Od: 18 sty 2010, o 20:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krosno

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.5

Post »

szaman76 pisze:Wydobywanie kokonów prawie na ukończeniu, zostały jeszcze tylko rureczki które dołożyłem pod koniec sezonu, więc więcej sprawdzania rurek niż wyjmowania kokonów, ogólnie prawie 8000 kokonów w lodówce jest.
A takie coś dziś znalazłem w rurkach, macie może pomysł co to jest?
Najprwdopodobniej, chociaż mogę się mylić to na dolnym zdięciu masz Wolnice ( Auplopus carbonarius ), a n górnym Trypoxylon deceptorium czyli jakieś Węgarniki. Oba gatunki gustują w pająkach. U mnie tego pełno co z nimi zrobie ? Zastanawiam się.

Jak skończysz zabawę z wyjmowaniem , napisz jaka była różnica w przyroście populacji w tych innych lokalizacjach.
Pozdrawiam serdecznie Daniel.
szaman76
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 17 maja 2016, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.5

Post »

DaniM, dokładne procentowe podsumowanie to za jakiś czas, sporo liczenia, ale już teraz mogę powiedzieć że różnica jest kolosalna. Na ogródkach działkowych przy wyłożonych 700 kokonach wyjąłem ok 2900 kokonów, czyli przyrost czterokrotny, z małym ogonkiem.
Na wsi, w pobliżu lasu, malin, sadu jabłoniowego, wiśniowego, truskawek, przy wyłożonych 500 kokonach wyjąłem ich do tej pory ponad 4800, czyli przyrost prawie x10, a jeśli wziąłbym pod uwagę że z tych 500 kokonów tylko 400 pszczółek się wygryzło, (dokładnie 102 kokony zostały niewygryzione), to przyrost jest nawet dwunastokrotny.
klik
1000p
1000p
Posty: 1045
Od: 16 wrz 2015, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.5

Post »

diodas1 Chciałbym Cię publicznie przeprosić za napastliwy wpis. Nie zasłużyłeś na agresję z mojej strony. W ramach przeprosin ode mnie 500+ trzcinek :) . Będziesz miał okazję porównać i pooglądać jak z zapałem wywlekają z nich farfocle. Jakby co to szczegóły na PW.
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”