Kosiarka - niedroga - jaka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
SolarSolar
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 18 kwie 2016, o 10:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jaka kosiarka do 1200m2

Post »

Witam mam zamiar kupić kosiarkę i zastanawiam się nad elektryczną (takową mam ale już sędziwą)

Nie wiem dlaczego wszędzie jest napisane że powyżej np 400m2 to już powinno się zakupić kosiarkę spalinową...może mi to ktoś wytłumaczyć..??:)
3 rok koszę taki obszar elektryczną i jestem zadowolony(nie mam porównania do spalinowej) kosiarka elektryczna jest lekka,zwrotna mniej awaryjna, szerokość koszenia zbliżona do spalinowej...tylko kabel się ciągnie ale tak jak już napisałem mi on nie przeszkadza:) no i cena też przemawia za elektryczną...

Kabel się ciągnie za mną a nie przede mną ani koło mnie: ) więc wcale mi nie przeszkadza:)

Nie żebym dyskwalifikował kosiarki spalinowe:)

Działka wygląda tak jak na linku poniżej:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=7&t=94490

trawa rośnie w "pękach" dodatkowo teren ni jest idealnie równy dlatego też wcale ni jest tak łatwo ją pchać przez owe małe wertepy :) ale daje rade :)

Aktualnie posiadam taką kosiarkę:) to jest już wiekowy egzemplarz:) ale jest nie do zdarcia, nieważne na jaki kamień bym nie najechał ile by lezała na deszczu,śniegu bez przykrycia zawsze działa..zero napraw :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Możecie coś polecić...
mrbzyq
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 11 cze 2015, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Kolego - wszystko zależy ile chcesz na taki sprzęt przeznaczyć.
Jak chcesz coś na lata to osobiście polecam polskie kosiarki Jakmet.
Przy takiej powierzchni i rodzaju trawy to sugeruję co najmniej model 1500.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Silnik bezszczotkowy i solidne kółka. Do tego unikaj kruchych plastików. Nie to aby to była złota recepta na kosiarki elektryczne ale w tego typu maszynach kupowanie jest naprawdę dużo prostsze :) Również polecam Jakmet ale z odpowiednim silnikiem. Może i jest droższa od tego co znajdziesz w markecie ale za to jak się postarasz to godnie zastąpi Ci poprzednią kosiarkę.
halfoat
50p
50p
Posty: 83
Od: 6 maja 2007, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

AmaPoland pisze:Również polecam Jakmet ale z odpowiednim silnikiem
Chodzi o moc czy typ silnika?
mrbzyq
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 11 cze 2015, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Zapewne chodzi o silnik indukcyjny oraz koła na podwójnych łożyskach kulkowych.
Jakmet ma też trochę słabsze modele - z silnikami szczotkowymi oraz z kołami na łożyskach ślizgowych.
Najlepiej wejdź na stronę firmową i poczytaj.
Daro_ufo
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 19 kwie 2014, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Mam do koszenia dosyć równy trawnik o powierzchni około 400 m2. Czy da się kupić względnie bezawaryjną kosiarkę spalinową w cenie ~600 zł do takiego trawnika? :wink: Jeżeli tak, to jaką polecacie?
gouran
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 22 maja 2016, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Witam, poszukuję kosiarki do ogródka 600m^2 spalinowej z funkcją mielenia. Ile takie coś może kosztować?
krzysiekw3
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 25 maja 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Dzień dobry.
Potrzebuję niedużej kosiarki, raczej bez napędu, do dość nierównego terenu. Główny wymóg to maksymalna bezobsługowość i bezawaryjność.
Polecicie coś sprawdzonego w okolicach 1000 zł? Jeśli trzeba to dołożę ale wolałbym nie :)
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

krzysiekw3 pisze:Główny wymóg to maksymalna bezobsługowość i bezawaryjność ... 1000 zł
Tak to nie działa :D Jak bardzo nierówny jest ten teren ? I przede wszystkim jaka powierzchnia ?
gouran pisze:Witam, poszukuję kosiarki do ogródka 600m^2 spalinowej z funkcją mielenia. Ile takie coś może kosztować?
Zależy jaka półka cenowa i jakościowa. Poniżej 1500 zł to lepiej nie schodzić, a w górę to może lecieć i lecieć cena :)
krzysiekw3
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 25 maja 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

jaro710j pisze: Tak to nie działa :D Jak bardzo nierówny jest ten teren ? I przede wszystkim jaka powierzchnia ?
Powierzchnia to jakieś 2-3 ary. Teren jest w miarę równy, tylko zdarzają się dziury, Które są w miarę sukcesywnie wyrównywane. Chodzi o to, że kosić ma moja mama, która ma prawie 60 lat. Więc muszą być dobre kółka aby się dobrze prowadziła, no i bezawaryjny silnik, który będzie zapalał od pierwszego "kopa" :)
gouran
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 22 maja 2016, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

gouran pisze:Witam, poszukuję kosiarki do ogródka 600m^2 spalinowej z funkcją mielenia. Ile takie coś może kosztować?
Zależy jaka półka cenowa i jakościowa. Poniżej 1500 zł to lepiej nie schodzić, a w górę to może lecieć i lecieć cena :)[/quote]

Chciałbym się w około 1000zł zmieścić :D Najlepiej żeby nie była 1 sezonowa.
Zastanawiam się nad AL-KO Classic 4.66 P-B
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

B&S poniżej serii 6 nie jest zalecanym rozwiązaniem :)
krzysiekw3
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 25 maja 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Ciężko znaleźć B&S serii minimum 6, bez napędu i w cenie około 1000 zł :)
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”