Kosa spalinowa - jaka, dobór,montaż żyłki i inne sprawy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
boniantos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 29 sie 2015, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: koszenie trawnika 100-150m2

Post »

Witam :wit jestem tu nowa, ale już widzę, że się zadomowię :).
Chciałabym podpiąć się pod temat. Trawniczek ok 120-150 m kw. Dlatego chcę kupić elektryczną kosiarkę. Przeznaczyłam do 400 zł, wydaje mi się przy takim małym skrawku zieleni nie potrzeba nie_wiadomo_czego. Chciałabym, aby była przede wszystkim porządna, czyli żeby posłużyła kilka lat. Super, gdyby miała funkcję mulczowania trawy. Wybrałam Ryobi - Kosiarka elektryczna. Mulczuje, ma wygodną regulację wysokości koszenia jedną wajchą; chwalą się, że kosi do krawędzi... Czy ktoś z Forumowiczów może podzielić się swoimi doświadczeniami dot. jakości sprzętów tej firmy?

zmod. pomid.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: koszenie trawnika 100-150m2

Post »

Brzmisz jakbyś chciała zareklamować tę kosiarkę... Ja nią nie pracowałem i nie wiem. Znam inne marki, bardzo dobre i też w tych pieniądzach. Kup, przekonaj się i powiesz jak działa :)
boniantos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 29 sie 2015, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: koszenie trawnika 100-150m2

Post »

AmaPoland pisze:Brzmisz jakbyś chciała zareklamować tę kosiarkę... Ja nią nie pracowałem i nie wiem. Znam inne marki, bardzo dobre i też w tych pieniądzach. Kup, przekonaj się i powiesz jak działa :)
raczej uzasadnić swój wybór... Piszę z prośbą o poradę, jeżeli inne marki są ok - będę wdzięczna za wskazanie modeli i zalet. Najbardziej cenię sobie zawsze opinię użytkowników, a nie porównywarkę w sklepie czy reklamy producenta...
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: koszenie trawnika 100-150m2

Post »

Na taki trawniczek raczej wszystko będzie dobre. Teściu kupił najtańszego chińczyka jakiego znalazł i pracuje tym od wielu lat. Trawnik ma właśnie taki mały. Co prawda sworznie do kółek musiałem dorobić a obudowę poskręcać bo była łamliwa ale daje radę. U mnie w Amie masz kilka fajnych modeli ale też Stiga ma dobrą ofertę. Zwróć uwagę na JakMet. Produkują w Polsce całkiem fajne maszyny.
boniantos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 29 sie 2015, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Koszenie trawnika 100-150m2.Czym?

Post »

grisza_345 pisze:Kup kolego kosiarkę z głowicą roboczą firmy Polchimet - zapomnisz o problemach z awariami i nie ugniesz noża - jest on niezwykle mocny.
Dziękuję. Na stronie widzę, że mają tylko spalinowe? Przy małym ogródku trochę za dużo obsługi + waga. Zdecydowałam się ostatecznie na elektryczną Ryobi z f. mulczowania. Za sobą mam wprawdzie tylko kilka koszeń, ale jestem póki co bardzo zadowolona. Zwrotna, wygodna, lekko się prowadzi nawet jedną ręką, wykasza przy krawędzi, kosz opróżniam 1x podczas koszenia i potem na koniec. Wygodnie reguluje się wysokość koszenia. Nie wypróbowałam mulczowania, bo nie chciałam jesienią nawozić trawnika pokosem (mam trawnik z mikrokoniczyną). Więc zostawiłam sobie na wiosnę jeszcze coś do odkrycia ;).
Thurin
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 30 mar 2016, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Witam,

nie chcę niepotrzebnie tworzyć nowego wątku, więc pomyślałem, że mogę odkopać ten temat, chyba, że moderatorzy mają inne zdanie na ten temat :)

Poszukuję kosy spalinowej do działki o powierzchni 15a, pełnej nierówności i wysokich traw.
Nie ukrywam, że chciałbym się zmieścić w 1000 zł, ostatecznie 1300 zł.

Zrobiłem 'mały research' i wyselekcjonowałem takie cuda, nada się to?
Stiga SB 420 D
AL-KO BC 4125 II

czy raczej iść w innym kierunku?
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Wiem, że jestem nudny ale jeśli nie chcesz kupić Stihla lub jakiegoś dobrego modelu Husqvarny, Shindaiwy albo Echo, to polecam Ci Oleo-Mac Sparta. Nie kupuj Stigi ani AL-KO... ani Naca ani żadnych innych modeli, które nie mają swojej marki tylko kupują chińczyki, oklejają swoimi naklejkami i wpuszczają na rynek.
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

W dobrej cenie kupisz kosy silnikami Kawasaki lub gdzieś jeszcze chyba widziałem z silnikami Mitsubishi,sprzęty nie do zajechania a jak chcesz jakiegoś dobrego"makarona"masz jeszcze kosy Active które są warte polecenia
tiimi83
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 15 lut 2016, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Jeżeli kosy Makity są tak samo dobre jak sprzęt budowlany, to bez zawahania wybrałbym właśnie Makitę. Posiadam ich wkrętarkę i szlifierkę i są nie do zajechania.
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

AmaPoland pisze:Nie wiem, nie słyszałem nigdy o takim czymś. Mogę się mylić ale obawiam się, że to coś sezonowego... jedno sezonowego :) Raz kupisz i nie znajdziesz żadnych części zamiennych w żadnym serwisie. Jednorazówka. Najlepiej zadzwonić do 2-3 serwisów i zapytać o tę markę. Jak będą znali to może nie jest źle. Jak nie będą wiedzieli o co chodzi to może znaczyć, że będą tylko problemy i kasa wywalona w błoto.
Ibea to nic innego jak silnik Active tylko wałek robiony jest nie przez nich(całość jest made in Italy),części zamienne są a przedstawicielem jest Cedrus,więc wszystkiego nie wiesz i nie pisz takich bzdur jak "jadnorazówka"
jak nie wszystkim wiadomo kosy Active robione są w całości w europie z ich części a nie składane w europie z chińskich części tak jak to jest w przypadku innych,
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

miachlbyk pisze:W dobrej cenie kupisz kosy silnikami Kawasaki lub gdzieś jeszcze chyba widziałem z silnikami Mitsubishi,sprzęty nie do zajechania ... [...]
Nie do zajechania to bym nie powiedział. W takich przypadkach często tylko silnik jest wysokiej klasy a wał, przekładnia i uchwyt są słabszej jakości ale trzeba przyznać, że to często wystarczy nawet dla bardziej wymagających użytkowników. To nie jest zła opcja.
tiimi83 pisze:Jeżeli kosy Makity są tak samo dobre jak sprzęt budowlany, to bez zawahania wybrałbym właśnie Makitę. Posiadam ich wkrętarkę i szlifierkę i są nie do zajechania.
Makita kupiła Dolmara więc te modele są naprawdę solidne. Zanim jednak zrobili taki manewr to "produkowali" swoje modele. Czy teraz są tylko dolmarowskie Makity czy są też ich wcześniejsze wynalazki - nie wiem. Trzeba by po prostu sprawdzić czy to jest made in "Makita" czy made by Dolmar :)
miachlbyk pisze: Ibea to nic innego jak silnik Active tylko wałek robiony jest nie przez nich(całość jest made in Italy),części zamienne są a przedstawicielem jest Cedrus,więc wszystkiego nie wiesz i nie pisz takich bzdur jak "jadnorazówka"
Takie słowa jak "nie wiem, mogę się mylić" lub "najlepiej zadzwonić (i sprawdzić)" chyba uszły Twojej uwadze :wink: Co do przekonania, że jest w pełni produkowane we Włoszech to nie popadałbym na Twoim miejscu w przesadną naiwność :wink:
Thurin
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 30 mar 2016, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

AmaPoland pisze:Wiem, że jestem nudny ale jeśli nie chcesz kupić Stihla lub jakiegoś dobrego modelu Husqvarny, Shindaiwy albo Echo, to polecam Ci Oleo-Mac Sparta. Nie kupuj Stigi ani AL-KO... ani Naca ani żadnych innych modeli, które nie mają swojej marki tylko kupują chińczyki, oklejają swoimi naklejkami i wpuszczają na rynek.
Wiem, czytałem Twoje wcześniejsze posty, po prostu mam jeszcze jakieś miliard rzeczy do kupienia (ponieważ się zaczynam budować) i chciałbym na tym zaoszczędzić. W takim razie do 1500-1600 mógłbym jakiegoś Stihla czy inną Husqvarnę kupić?

PS.
Chciałbym oczywiście kosę z tarczą tnącą.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Są różne marki, które dobrze sobie będą radzić. Stihla akurat dobrze znam, Husq mniej. Są jednak też inne maszyny: Shindaiwa, Echo, Solo, Oleo-Mac, Makita (Dolmar) albo takie rozwiązanie jak kolega powyżej zaproponował - silnik Kawasaki a reszta chińska. To też się sprawdza. Pracowałeś już wcześniej kosą? Wiesz jakiej mocy maszynę potrzebujesz?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”