Kosiarka - niedroga - jaka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa ,niedroga

Post »

Wybrałeś na tyle dobrze, że możesz sobie zrobić wyliczankę :) Marki dobre, modele udane. Tak jak napisał mrbzyq, serwis jest najważniejszy więc kieruj się tym co masz bliżej. Ja bardzo lubię Stigę a te modele zawsze szły jak ciepłe bułki. Nie wracały na serwis, działały bezawaryjnie. Jednak chyba skusiłbym się na Oleo-Maca. Trochę gówniane wykonanie kosza i jego umiejscowienie ale generalnie maszyna bardzo fajna. Do tego ma boczny wyrzut a jak to mówią "lepiej mieć, niż później żałować".
Paulabrd
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 28 lip 2015, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kosiarka na trawnik przy domku

Post »

Witam
Zwracam się do Was z prośbą o pomoc przy wyborze kosiarki. Mam mały trawnik około 200m2 może więcej i chcę kupić fajną i niedrogą kosiarkę do 600-700 pln. Mój chłopak wczoraj był w sklepie Stihl-a i od wczoraj mu oczy się świecą jak mu tam nagadali o kosiarkach i oczywiście chce na nasz mały trawnik kupić kosiarkę za prawie 1700pln bo mu nagadali że to będzie zakup na długie lata i jakie to ich kosiarki są super. Ja mam wrażenie, że chcą go naciagnąć i aż tak droga kosiarka nie jest nam potrzeba.
Proszę podpowiedzcie mi coś
Paulina
mrbzyq
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 11 cze 2015, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa ,niedroga

Post »

@Paulabrd - na taki trawniczek to bez zastanawiania wziąłbym elektryka. Po pierwsze dużo cichsza, sporo lżejsza i mniej kłopotów z konserwacją i serwisowaniem. 200 m2 to raptem kilkanaście minut koszenia (max. 0,5h z przeszkodami). Spalinówką nie będzie dużo szybciej przy takiej powierzchni. Owszem przy takim czasie koszenia to spalinówka posłuży latami, ale w sumie to każda firmówka wytrzyma podobnie.
Jeśli masz blisko gniazdko i kawałek przedłużacza nie jest problemem - bez wahania bierz elektryka. Osobiście polecam polskie kosiarki JAKMET - nie do zajechania.
Paulabrd
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 28 lip 2015, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa ,niedroga

Post »

Dziękuję za podpowiedz i szczerze to też myślałam nad kosiarką elektryczną. Możecie mi podpowiedzieć jaka by była najlepszym wyborem?
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka na trawnik przy domku

Post »

Paulabrd pisze:Witam
Zwracam się do Was z prośbą o pomoc przy wyborze kosiarki. Mam mały trawnik około 200m2 może więcej i chcę kupić fajną i niedrogą kosiarkę do 600-700 pln. Mój chłopak wczoraj był w sklepie Stihl-a i od wczoraj mu oczy się świecą jak mu tam nagadali o kosiarkach i oczywiście chce na nasz mały trawnik kupić kosiarkę za prawie 1700pln bo mu nagadali że to będzie zakup na długie lata i jakie to ich kosiarki są super. Ja mam wrażenie, że chcą go naciagnąć i aż tak droga kosiarka nie jest nam potrzeba.
Proszę podpowiedzcie mi coś
Paulina
Przedmówca dobrze mówi. Elektryczna wyjdzie znacznie taniej i dużo wygodniej. Nie ma jeżdżenia na przeglądy, wymiany oleju, uzupełniania paliwa. Kabel nie jest wcale straszny jak się człowiek nauczy z nim pracować. Jako nastolatek kosiłem w domu elektrykiem i to dużo większy obszar niż 200m2. Jeśli podoba mu się Stihl to tam mają fajne kosiarki elektryczne, choć drogie. Ja bym nie kupił ale jak kto lubi :) Tak jak powiedział Mrbzyq, JAKMET jest super ale szukaj maszyn z silnikami bezszczotkowymi, bo nie wszystkie u Nich są takie rewelacyjne. Jednak dobrego JAKMETa to przekażesz wnukom po setkach godzin pracy ;)
Jak nie chcesz się zamykać na jedną firmę to poszukaj w Stidze, Oleo-Mac/Victus, Alko... jest sporo firm które ja bym kupił. Elektryka warto dotknąć i poobracać. Tu czuć czy korpus jest solidny czy kruchy, jak pracują kółka, zwróć uwagę czy zaczepienie kosza jest solidne i proste. Dopytaj też o silnik i tyle. Nawet w Amie są elektryki godne polecenia.

zmod. pomid
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1427
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Kosiarka spalinowa ,niedroga

Post »

Też nie widzę sensu zakupu jakiejkolwiek kosiarki spalinowej na trawnik 200 m2.
Przy takiej powierzchni kabel w ogóle nie przeszkadza a przy elektrycznej nie ma tylu elementów które mogą się popsuć lub zużyć co w spalinowej.
Do tego żadnej wymiany oleju,kupowania i przechowywania benzyny.
Ale przy takiej małej powierzchni nie warto kupować sprzętu od najdroższych producentów.
Ja bym brał któryś z najtańszych modeli tego Jakmeta.
Paulabrd
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 28 lip 2015, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa ,niedroga

Post »

Dzięki wielkie za podpowiedzi w takim razie kupię JAKMET-a.
Pozdrawiam
Paulina
mrbzyq
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 11 cze 2015, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa ,niedroga

Post »

@Paulabrd - tylko jak wspomniał Ama - weź z silnikiem indukcyjnym i najlepiej kołami z łożyskami kulkowymi.

Jeśli chcesz kupić w e-sklepie odezwij się na PRIV - znalazłem firmę z fajnymi cenami.
misiek065
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 12 sie 2015, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

jaka kosiarkę wybrać?

Post »

Witam
Potrzebuję kosiarki spalinowej
pow. koszenia to około 25-30 arów
Zastanawiam się nad STIGA OLEO-MAC ViKING
Co polecacie?
do 2000 zł
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: jaka kosiarkę wybrać?

Post »

Na taki teren to najlepiej traktorek. A jak normalna to Viking jest klasą samą w sobie, cenowo jednak także wysoka półka. OleoMac to dobra relacja ceny do jakości - porządne silniki Emak i sprawdzone rozwiązania. W cenie do 2 tys. zł to np. OleoMac G 53 TK lub TBX Allroad, ta TBX na silniku Briggsa ale seria 675 więc już można brać. Świetne maszyny produkuje tez Toro ale w tym budżecie się nie zmieścisz.
misiek065
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 12 sie 2015, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa, niedroga.

Post »

A STIGA jakie wady zalety?

-- 12 sie 2015, o 17:39 --

Np 53 SQ lub 53 SQB
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa ,niedroga

Post »

Zależy co będziemy traktowali za wadę. Można powiedzieć, dobrze że na silniku B&S, solidny korpus, duża szerokość... a można też uznać, że jak nie ma Kawasaki lub Hondy to silnik nijaki, korpus nie jest aluminiowy, szerokośc do tego areału mogłaby być większa :) Rozumiesz?
Generalnie maszyna bardzo fajna i polecam ją ale w Twoim przypadku da się narzekać ;) Stiga raczej rzadko zawodzi i jest solidna więc wracając do pytania, raczej same zalety i mało wad.
mlodzieniec pisze:Na taki teren to najlepiej traktorek. [...]
Święta prawda ale jeśli stawiasz granicę 2000 zł to raczej nie będziesz chciał wyłożyć 10-13 tyś na traktorek.

Z tego co podałeś to wszystkie 3 marki są solidne, tak jak napisał przedmówca. Dobierz parametry pod twój teren i nie patrz na model. Wśród tych marek w okolicy 2000 zł nie trafisz nic złego :)
rustin
100p
100p
Posty: 101
Od: 19 mar 2014, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pomoc w wyborze kosiarki

Post »

Witam
Potrzebuję na budowę kosiarki spalinowej, dlatego chcę aby to była jak najtańsza kosiarka ale aby nie padła po gwarancji a jak nawet aby można dostać do niej części w normalnych pieniądzach. Szukam na allegro, w przedziale cenowym znalazłem np zapraszam do regulaminu/KaRo
( faworyta mam kosę i jestem zadowolony i serwis który obsługuje podobne sprzęty tzn chińskie )

Czy jest sens kupować coś takiego ? Jeżeli nie to co polecacie innego najtańszego ale aby to jakoś sprawnie kosiło ? Działka nie dużo , do koszenia ok 6,5ar
Regulamin Forum
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”