Odśnieżarka - jaką wybrać?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
kasperro
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 wrz 2012, o 11:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa

Jaka odśnieżarka do większych terenów, parkingów dla firmy s

Post »

Witam!
Od niedługiego czasu prowadzę firmę sprzątającą i stoję przed problemem zimy.
Będę miał kilka parkingów do odśnieżania od 100m2 do 3000m2!!!
Potrzebuję kupić jakiś sprzęt spalinowy, średniej mocy i wielkości, do odśnieżania.
Proszę o fachowe opinie doświadczonych użytkowników.

Z góry dziękuję i pozdrawiam ;:333
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka odśnieżarka do większych terenów, parkingów dla firmy s

Post »

Nic z prostych sprzętów się nie sprawdziło. Dopiero zakup Bobcat'a załatwił problem, odśnieża, zamiata i ładuje na auto. Po za tym, zimy są bezśnieżne i nie ma roboty, sypanie piasku, też Bobcat jest mało intratnym zajęciem. Lekki i bardzo sprawny jest model 463, osprzęt kupisz w rozsądnych pieniążkach jak dobrze poszukasz. Możesz też kupić fabrycznie nowego np S70 ale nowsze są cięższe i nieco mniej mocy mają silniki, z prehistorycznych modeli można też trafić 371 lub podobne z sinikami benzynowymi co lepiej sprawdza się w zimie, a spalanie nie przekracza 2,5-3L na godzinę.
agniecha72
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 1 kwie 2014, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Odśnieżarka - jaką wybrać?

Post »

HEJ! Niedługo przyjdzie zima i spadnie śnieg... chociaż po cichu marzę, że może jednak w tym roku zima będzie dla nas łaskawa :) Ale i tak od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem odśnieżarki. Będzie ona głównie służyła do odśnieżania podjazdu do garażu, ścieżki do domu i okolic. Dużo terenu nie jest ale nie mam już siły machać łopatą. Mam na oku takie odśnieżarki:
- Handy QT 1300
- MK 1600
- Faworyt QT 2000
- Snow electric 31

Liczę na Was :)
sadrak
50p
50p
Posty: 61
Od: 16 mar 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odśnieżarka - jaką wybrać?

Post »

Z odśnieżarką jest podobnie jak z kosiarką - warto myśleć o serwisie. Jak nie masz dużego podjazdu to wystarczy ci jednostopniowa ale nie jestem przekonany do twojego pomysłu zakupu odśnieżarki elektrycznej jeśli masz do odśnieżenia podjazd, ścieżki, itd. Pamiętaj o rozciąganiu kabla, itd.... dokładnie te same problemy co z kosiarką plus do tego śnieg. Odśnieżarka spalinowa jednostopniowa firmy z serwisem to ok 1500zł (np. stiga, alko, ). Sam zainwestowałem w tym roku w model Murray MS55800 (mam kosiarkę tej firmy już dobre kilka lat i nie narzekam, firma należy do koncernu B&S, ma szybsze przestawianie kąta wydmuchu śniegu - nie trzeba kręcić korbą i co ważne dla mojej żony - elektryczny rozrusznik). A jeśli dobrze poszukasz jak ja :) to może jesteś jeszcze w stanie tego typu odśnieżarkę kupić za 1000zł z hakiem i to nową....
Ogólnie w necie jest dość dużo informacji na ten temat...
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odśnieżarka - jaką wybrać?

Post »

Elektryczna odśnieżarka sprawdza się na podjeździe i to całkiem nieźle. Trzeba oczywiście zadbać o szybkie uprzątnięcie śniegu, zanim uzbiera się i zbije w ciężką masę. generalnie mój ojciec jeździ taką u siebie po niemałym podjeździe i jest zadowolony. Kabel jest do ogarnięcia i nie ma z tym problemów jak nie masz za wiele zawijania. Wierzę, że podjazd jest prosty (jak to podjazd) więc spokojnie ogarniesz tak aby nie wkurzał za bardzo. Jest to co prawda niedogodność ale w nagrodę jest cena. Z tych co podałaś polecę tylko Stigę. Broń się przed markami na jeden sezon! Dystrybutor ściąga kontener odśnieżarek, nazywa je Odśniegar 5MEGA i wpuszcza na rynek. Sprzedaje a za rok puszcza następne chińczyki zapominając o wcześniejszych. Użytkownicy zostają z pytaniem, co z serwisem i częściami? Jedynym ratunkiem jest to, że większość podzespołów do chińczyków idzie z tych samych fabryk i jak się trochę na rynku poszpera to się coś znajdzie. Jednak szalenie irytujące jest jak śnieg pada a serwis mówi Ci, "nie wiem skąd wziąć części, poszukam i dam znać kiedy będzie do odbioru"... i tak przez tydzień.

Spalinówka za 1000 to jest bardzo często zabawka z krzywo obracającym się kominem, sypiącym się napędem, pękającym wirnikiem, bezustannie zrywającymi śrubami ścinalnymi lub mielącą się przekładnią... oj mógłbym długo wymieniać awarie z jakimi użytkownicy przychodzą na serwis :) Aby być bezpiecznym przy spalinówce trzeba wydać ok 2000 zł na jednostopniową lub w górę od ok 3000 zł za dwustopniową. O tym w Internecie też jest bardzo dużo napisane :)

Wypowiedż częściowo zmoderowana, pomid.
sadrak
50p
50p
Posty: 61
Od: 16 mar 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odśnieżarka - jaką wybrać?

Post »

Jak dobrze się wczytasz to mówiłem o prostych modelach typu Stiga, Alko, Murray (ale "normalnych producentów" z serwisem) które w normalnej cenie kupisz za ok 1500zł. Zależy czy przed sezonem czy w sezonie, bo w sezonie zwykle +20%. To że możesz znaleźć nową np. z wyprzedaży, likwidacji sklepu, itp. z gwarancją za 1000zł z hakiem nie oznacza że mówię o chińczykach które kosztują w normalnej cenie ok 1000zł.... Ostatnio tak kupiłem z gwarancją, serwisem, itd. za chyba 1050zł model, który kosztuje normalnie ok 1800zł, więc się da.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odśnieżarka - jaką wybrać?

Post »

sadrak pisze:To że możesz znaleźć nową np. z wyprzedaży, likwidacji sklepu, itp. z gwarancją za 1000zł z hakiem nie oznacza że mówię o chińczykach które kosztują w normalnej cenie ok 1000zł....
Nie istnieją dwustopniowe odśnieżarki "niechińskie" w cenie do 2500 zł. Nie na rynku jaki znam.
sadrak pisze:Jak dobrze się wczytasz to mówiłem o prostych modelach typu Stiga, Alko, Murray (ale "normalnych producentów" z serwisem) które w normalnej cenie kupisz za ok 1500zł. Zależy czy przed sezonem czy w sezonie, bo w sezonie zwykle +20%.
Masz rację, przepraszam Cię. Najwyraźniej za szybko to przeczytałem. Jednak te modele znanych firm w tych cenach również nie mogą się niczym pochwalić. Spalinówka za 1000 zł to zabawka niezależnie od marki. Po prostu zabawka z serwisem lub bez :)
sadrak pisze: Ostatnio tak kupiłem z gwarancją, serwisem, itd. za chyba 1050zł model, który kosztuje normalnie ok 1800zł, więc się da.
Nie przeczę, że kupiłeś maszynę w takiej cenie :) Możliwe nawet, że należysz do szczęśliwców, którym takie maszyny się sprawdzają i chodzą w miarę bezawaryjnie. Takie rzeczy się zdarzają :)
Tak sobie liczę... Załóżmy, że sprzedawca oddał Ci maszynę po kosztach, w cenie zakupu a sam za nią zapłacił ok 850 zł netto. Nijak nie wyjdzie cena normalna 1800 zł brutto. Jeśli "normalnie", zgodnie z cennikiem by liczyć to 30% marży (a to bardzo dobra marża!) +VAT daje nam niepełne 1500 zł brutto.
sadrak
50p
50p
Posty: 61
Od: 16 mar 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odśnieżarka - jaką wybrać?

Post »

Ok., powoli osiągamy kompromis...

Cytat nr 1 - nigdy nie mówiłem o odśnieżarkach dwustopniowych. Cały czas mówimy o prostej spalinówce jednostopniowej. Zresztą w temacie Pani szukała odśnieżarki do odśnieżenia chodnika i podjazdu. Niezbyt duży teren - sama zaproponowała modele elektryczne. Ja tylko zaproponowałem poszukać jednak wśród modeli spalinowych ze względu na kłopotliwy kabel.

Cytat nr 2 - Oczywiście są to proste modele na niewymagający teren - jak w temacie i pytaniu autora. Chodnik i podjazd zakładam że wybrukowany skoro szukany jest prosty model. Co do ceny to jak wspominałem, jest to noralnie ok 1500zł (w zależności czy w sezonie i czy kupowana w salonie czy w sklepie internetowym). Mi również taka w zupełności wystarcza na wybrukowany podjazd i chodnik. Jeśli chodzi o serwis, to oczywiście jest niezbędny więc firmować musi ją rzetelny producent.
Myślę że kierowca ciągnika z pługiem wirnikowym również wyrazi się o dwustopniowej iż jest to zabawka z serwisem... Wszystko zależy od punktu widzenia i potrzeb... możemy tak dywagować.

Cytat nr 3 - Kupiłem - dokładnie Murray MS55800. Cena w sklepie ok 1800zł ale jak się poszuka to np. 1450zł w jednym ze sklepów... a szukając dalej odkupiłem od człowieka który kupił ją z kuponem rabatowym - więc mu się opłacało ją odsprzedać. Przepraszam sprawdziłem cenę - 1250zł (nie 1050zł). Ale wciąż i tak jak widać opłaca się poszukać....
z-tomasz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 11 lis 2014, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odśnieżarka - jaką wybrać?

Post »

Jak chcesz kupić Chińczyka to oczywiście będzie taniej ale to tylko na początku bo kiedyś każdy sprzęt będzie potrzebował serwisu i części zamiennych i to może być z czasem problem,wspomniany tutaj murray 55800 jest to to samo co Snapper SN822EX tylko Snapper ma lepszą regulację obracania komina ale za to jest droższy czyli dla bardziej wymagających klientów
sadrak
50p
50p
Posty: 61
Od: 16 mar 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odśnieżarka - jaką wybrać?

Post »

Dlatego cały czas wspominam o serwisie, a na końcu i tak każdy z nas ponosi konsekwencje swoich decyzji. A że w dobie globalizacji te same produkty pojawiają się pod różnymi markami - już się chyba wszyscy przyzwyczailiśmy. Jeśli chodzi o regulację komina to dla mnie ważne było tylko aby nie trzeba było kręcić korbą, bo chyba bym więcej na moim terenie kręcił niż odśnieżał. Dlatego akurat nie kupiłem stigi - co nie oznacza że to złe urządzenia.
agniecha72
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 1 kwie 2014, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odśnieżarka - jaką wybrać?

Post »

Wracając do tematu zakupu, zdecydowałam się w końcu na Handy KSO 5053. Miała być elektryczna, jest spalinowa. Miałam zaoszczędzić, a wydałam więcej niż planowałam :D Póki co nic wam nie powiem jak się sprawuje, ponieważ nie ma śniegu. Wygląda ładnie, polecił mi tą firmę znajomy, który ma sprzęt tej marki i chwali sobie bardzo.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odśnieżarka - jaką wybrać?

Post »

No to nie poszalałaś :D W tym roku już nam nie napiszesz czy działa ale może w przyszłym roku :) Powodzenia życzę ;)
Karol1983
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 15 maja 2014, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odśnieżarka - jaką wybrać?

Post »

Również mam odśnieżarkę Handy więc bardzo dobry wybór! U mnie walczy z śniegiem od kilku lat. ;:136
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”