Pies i ogród

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Ogród a pies

Post »

Moja ma dopiero cztery miesiące :) Upodobała sobie świeżo nasadzone róże .Gryzie grabie ,taczkę i szpadel ,które z chęcią znalazłaby w swoim menu :;230
Po powrocie z ogrodu wygląda jak nornica, która przeleciała wszystkie korytarze w poszukiwaniu jedzenia ;:306
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
pomidorzanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 4697
Od: 26 cze 2012, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród a pies

Post »

Przypominam Paniom o temacie wątku, jest nim " Ogród a pies."

Lużne dywagacje i opowiadanka o swoich piesiach można umieszczać w tym wątku


http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=24&t=77316

Lub w sekcji personalnej.
Pozdrawiam, Agata.
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Ogród a pies

Post »

Tym razem w temacie:
Mój szatan już 3 razy wykopywał mi piękne sadzonki bluszczu (hodowałam 2 lata ;:145 ), posadzone przy ścianie domu. Dokładnie poodgryzał łodygi od bryły korzeniowej. A przecież prawie nie spuszczam go z oka!
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Neko
---
Posty: 482
Od: 23 wrz 2013, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród a pies

Post »

Moje psy już są stare i wyrosły z wykopywania krzaczków, ale malinom ostatnio nie przepuściły. Wykopały i zjadły świeżo posadzone sadzonki :?. Zastanawiam się czy pędy maliny nie są czasem lekko słodkawe, skoro tak im posmakowały :lol:.
x-W-ss
---
Posty: 98
Od: 6 maja 2014, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród a pies

Post »

Pies niestety albo stety ma instynkt który nakazuje mu orać ziemię-ale czemu to nie wiem.
Mój ściż w sumie puszczony luzem na ogodzie nie robi większych szkód, no chyba że jest gorąco to kopie sobie dołek w ziemi i się w nim kładzie żeby mu było chłodniej. Dołek..hehe RÓW! Bo to owczarek kaukaski.
A tak poza tym to kilka razy obsikał szczypiorek ale szkody nie było bo któregoś razu pod naszą nieobecność na działce pojawili się "pachciarze"(przypuszczam że dzieci sąsiada) i nawet ten obsikany szczypiorek zżarli.
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Ogród a pies

Post »

Zielone place na trawniku to efekt siusiania .

Obrazek
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Ogród a pies

Post »

Wojtas, owczarek kaukaski był u mnie w planach, ale ceny mnie odstraszyły. Bardzo podoba mi się ta rasa :)
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Neko
---
Posty: 482
Od: 23 wrz 2013, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród a pies

Post »

Emilio, mam owczarka kaukaskiego - sukę, to bardzo niezależna rasa i musi czuć, że ma dominującego właściciela. Uwierz mi, że to jest ciągła praca nad psem, trochę "poluzujesz" i już nie masz posłuchu u psa :D.
Serce ma wielkie, właściciela kocha bezgranicznie, ale często uważa, że wie lepiej, a że wielki jest, to nawet siłą go nie przekonasz :lol:.
Jeśli nie chcesz ciągle przekonywać psa, że to Ty jesteś tu szefem, to pomyśl o innej rasie ;:108.

Też mam takie ładne zielone placki na trawniku, co nawóz to nawóz :lol:.
Awatar użytkownika
image
200p
200p
Posty: 273
Od: 23 lip 2010, o 16:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Myszków/ Śląskie
Kontakt:

Re: Ogród a pies

Post »

Obecnie mam 4 psy ( jeszcze miesiąc temu było ich 5 ) 2 Polskie Owczarki Nizinne i 2 Bergamasco , w sumie dwie suki i dwa psy.
Nigdy żadne z nich nie kopało dziur w ogródku, nie wyrywają roślin. Wydaje mi się że, to kwestia wychowania albo genów, moje psiaki to "pasterze" :wit
Na zdjęciu najstarszy PON ( niestety już jest za Tęczowym Mostem ) i najmłodszy w stadzie Bergamasco.
Obrazek
Pozdrawiam! Róża
Neko
---
Posty: 482
Od: 23 wrz 2013, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród a pies

Post »

U niektórych ras to kwestia genów. Na pewno we krwi kopanie mają jamniki, teriery i labradory. Często psy kopią też z nudów po prostu ;:173.
image, piękne psy ;:108 , szkoda że odchodzą szybciej niż chcielibyśmy ;:174.
Awatar użytkownika
lelumpolelum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1187
Od: 28 maja 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie cudności

Re: Ogród a pies

Post »

Myślę, że kopanie jest też związane z tym, czy psy mają PO CO kopać :wink: Moje chłopaki, zwykle nieszkodliwe, wyraźnie ożywiają się jesienią, gdy pojawiają się myszy i nornice. W zasadzie każda nowa dziura odsłania wykopane pod spodem tunele.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród a pies

Post »

dotii kup kaganiec fizjologiczny i na czas wyjścia z domu zakładaj. U mnie się sprawdza, inaczej nie miała bym ,,do czego wracać" a co gorsze bardziej się martwiłam czy sobie krzywdy nie zrobi w pysku jak nikogo nie ma w pobliżu.

Mój cocker spaniel uwielbia kopać głębokie doły. To jest silniejsze od niego. Widzę że staje, uszy prawie na ziemi, nasłuchuje i nagle szybkie kopanie. Nie wiem czy go dziąsła nie swędzą bo bardzo lubi ogryzać gałązki. Nieraz jakąś opadniętą z drzewa przyniesie i pilnuje jak skarbu a w wolnej chwili ogryza. Ma całe pudło zabawek ale ważne jest to co sobie przyniesie z ogrodu.
Obrazek
Awatar użytkownika
edysqa
200p
200p
Posty: 331
Od: 18 lut 2013, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś w woj. łódzkim
Kontakt:

Re: Ogród a pies

Post »

Mam 3 psy, małego mieszańca, mixa labradora i huskiego. Huski najmłodszy czasami kopie jak oszalały, jak był młodszy to wykopywał młode drzewka albo je obgryzał, teraz już na szczęście tego nie robi :)

Tu ma ok pół roku (zdjęcie z 30 marca)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”